1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. Lügatimizin bir çukur kelimesi! “Açılım”
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Lügatimizin bir çukur kelimesi! “Açılım”

A+A-

Önsezilerim; yakın zamana kadar ancak pozitif tariflerin ifadelerinde ihtiyaç duyduğumuz “Açılım” kelimesinin, son zamanlarda masumiyetini terk ettiğini, hatta şirretleşerek ruh kimyalarımızı bozmaya başladığını ve belki de milletimizin üzerine tebelleş olma sürecine girmekte olduğunu işaret ediyor bana.

 

               Siyaset gündeminde alâkayı üzerine çeken husus o ki; Ülkemizin başına bundan otuz yıl önce musallat olmuş bir azgın belanın def"ini temin için, Türkiye Devleti Hükümeti"nin mıh gibi tutunmaya ve gündemden ne pahasına olursa olsun düşürmemeye çalıştığı (!) keskin çıkışın adı yine “Açılım”dır.

 

                Lâkin bu ağdalı “Açılım” kelimesi; uyutulmayı, aldatılmayı, yutturulmayı, ölesiye bir bitkinlik sürecini, çaresizliği, teslimiyetçiliği, işbirlikçiliği ve Sarozların yemleriyle beslenen dönek ve kalleş yandaş kalemleri hatırlatıyor bana nedense.

 

               Bir kanadı; Kandil Dağı"nın sırtlarına ve Kuzey Irak"ın yalçın yamaçlarına yuvalanmış, diğer kanadı ise; Avrupa ülkelerinin ışıltılı metropol şehir merkezlerinin bina ve plazalarında hayat bulmuş olan bir terör örgütünün sözde derman neşteri olarak sunulan bu “Açılım” kelimesine, milletim adına husumet duyuyorum. Türkiye"nin başına çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir musallat olmuş PKK adındaki şer ve ihanet köprüsüne, bir can simidi olduğunu ve o köprüye revizyon rehavetini bahşettiğini düşündüğüm lügatimizin bu çukur kelimesi “Açılım”ı hiç sevmedim.

 

               “Açılım” kelimesini,  tehlikeli kırım Kongo kenesi mesabesinde çenelerine yapıştırıp, dillerine pelesenk edenler bilsinler ki;  kendileri İGD(İhanet veya Gaflet veya Dalâlet) rahatsızlığından en az bir tanesinin hastalık virüsünü kapmış durumundadırlar.

 

               Türkiye Cumhuriyeti; “Devleti ve milletiyle bölünmez bir bütündür” kararlılığından ve millilik yaklaşımından rahatsızlık duyan AB, ABD ve onların dümen suyundaki yerli işbirlikçileri, el birliği ile kod adı “Açılım” olan bir dinamik oluşturmaya çalışıyorlar.

 

               Bağımsızlığı; vazgeçemeyeceği bir ortak karakteri kabul eden ve emperyalizme karşı dik durmayı yegâne mirası olarak milletine tembih eden M.Kemal ATATÜRK"ten, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluş felsefesinden ve Türk Milleti"nin ulusal siyasi iradesinden rahatsızlık duyan kimi kuklalar, “Açılım” balonuna birer nefer fedakârlığıyla nefes üflüyorlar bir süreden beri.

 

               “Açılım”ı siyasi lügatimize çözüm diye önerenler; bu öneriye aldananlar, bu önerisini İGD(İhanet veya Gaflet veya Dalâlet) konseptinin herhangi birisiyle kuvvetlendirerek ve kendisine dayanak ederek, milletimizi aldatanlarla hesabımız, bu dünyada olduğu gibi öbür âlemde de bitmeyecektir.

 

               Çözüme değil, ancak gözümüzden esirgediğimiz cennet Vatanımızın çözülmesine, Ülkemizin bölünmesine, barış ve birliğimizin bozulup parçalanmasına ait hain emellerin Pandora kutusundan avuçlarımıza sıçrayan “Açılım” kelimesini ve maskelediği çok bilinmeyenli derin denklemlerin tüm bilinmeyenlerini yarınlarda da yazmaya çalışacağım. Hoşça kalın.     

 

Önceki ve Sonraki Yazılar