1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konya Şeker'e Fransa'dan ödül
Konya Şeker'e Fransa'dan ödül

Konya Şeker'e Fransa'dan ödül

Business Initiative Direction (B.I.D)’in her yıl verdiği “Uluslararası Kalite Liderliği Yıldızı" ödülleri sahiplerini buldu. Konya Şeker, “Altın Kategori” Ödülü'ne layık görüldü.

A+A-
B.I.D’ in 25 yıldır sürdürdüğü ve daha önce ödül alan şirketlerin yaptığı oylama ile ödül alacak şirket ve markaların belirlendiği ISLQ (Uluslararası Kalite Liderliği Yıldızı) ödüllerinden “Altın Kategori” ödülüne Konya Şeker layık görüldü. QC 100 Kalite standartları dikkate alınarak adayların ve ödül alacak şirketlerin belirlendiği organizasyonun, bu yıl gerçekleştirilen ödül töreni 60 ülkeden şirket temsilcileri, diplomatlar ve ticari temsilciler ile iktisatçıların katılımıyla Paris’te 10-11 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

ISO 9000 standartlarının yanı sıra şirketlerin müşteri memnuniyeti çalışmalarından iş verimine, ticari başarılarından ürün geliştirme kabiliyetlerine kadar pek çok kriteri dikkate alan ödül komitesi aylar süren aday belirleme sürecinde Üniversiteler, Ticaret Odaları ve Büyükelçiliklerin görüş ve önerilerine de başvuruyor. Ödül için aday gösterilen şirket ve markalar hakkında daha önce ödül almış şirketlere oylama yaptıran B.I.D. son olarak uzman kişilerden oluşan ödül komitesinin kararıyla ödül alacak şirketleri belirleyerek, ilan ediyor.
 
"Altı Kategori"de dağıtılan Uluslararası Kalite Ödüllerinden “Kalite Liderliği Yıldızı” Altın Kategori Ödülünü bu sene ülkemize getiren Konya Şeker’in ödülünü, Paris’te düzenlenen törende Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk adına Pankobirlik APK Müdür Yardımcısı Cem Kaptan, BID Başkanı Jose E. Prieto’nun elinden aldı.

Ödül töreni öncesi Konya Şeker’in ve ürünlerinin tanıtımının da yapıldığı organizasyonda BID Başkanı Jose E. Prieto, adayların belirlenmesi sürecinde ve organizasyon vesilesiyle Konya Şeker’le Türkiye’yi daha iyi tanıma fırsatı bulduklarını belirtti. BID Başkanı Prieto, hem Türkiye ekonomisinin hem de Konya Şeker’in gelişimini takdirle izlediklerini ve bu başarının görülmesi gerektiğini ifade ederken, BID’ın de bu başarıyı ödüllendirdiğini söyledi.

Konya Şeker’i temsilen ödül törenine katılan Cem Kaptan da yaptığı teşekkür konuşmasında “Türkiye son yıllarda diğer sektörlerde olduğu gibi tarımsal sanayide de önemli bir ilerleme kaydetti. Bunun öncü kuruluşlarından biri de temsil ettiğim Konya Şeker’dir. Konya Şeker global krize rağmen büyümesini hız kesmeden devam ettirmiş, ülkemize hem yeni üretim tesisleri, hem ilave istihdam kazandırmış hem de inovatif ürün geliştirmeyi ve bunları ticarileştirmeyi başarmıştır. Bu gelişimi ve başarıyı fark ederek şirketimizi ödüle layık gören ödül komitesine ve BID yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Tören sonrası organizasyonu takip eden basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kaptan, Pankobirlik’in ve Konya Şeker’in bir üretici organizasyonu olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Ülkemizdeki tarım sektörünün en önemli ve en örgütlü kuruluşlarının başında Pankobirlik ve Konya Şeker yer alıyor. Biz yüzbinlerce üretici ortağımızla tarım sanayi entegrasyonunun fiiliyatta nasıl gerçekleştirilebileceğinin uygulamalı örneğini sergiliyoruz. Yaptığımız yatırımlar ile tarımsal sanayinin gelişiminde öncülük ediyor, ürettiğimiz mamul ürünler ile de ortaklarımızın tarım ürünlerini katma değerli hale getirip, tarım sektörünün milli gelirden daha fazla pay almasına katkı veriyoruz. Bunları yaparken de kaliteden taviz vermiyor, kalite anlayışımızla ulusal ve uluslararası farkındalığın oluşması için gayret gösteriyor, sürdürülebilir bir kalite anlayışının altyapısını da hazırlıyoruz.”


 
konhaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.