1. YAZARLAR

  2. Gürhan GÜRSES

  3. KİŞİSEL GELİŞİM
Gürhan GÜRSES

Gürhan GÜRSES

Yazarın Tüm Yazıları >

KİŞİSEL GELİŞİM

A+A-

Başarı üzerine bir yazı yazmak isterdim ve bu yazının başlığı olarak da 3 E KURALI olurdu büyük bir ihtimalle… Son dönemin trendine uygun olarak,

“Amanini amanini amanini yandım

Tiridine tiridine tiridine bandım

Bedava mı sandın para vidim aldım” tripleri eşliğinde önüne gelen yazı yazıp kitap basıyor ve hitap ederek millete akıl satıyor. Şimdi bizim neyimiz eksik dercesine bakıyorsunuz tip tip. Haklısınız vesellem. Size söyleyecek sözüm yok. Biz de yazarız, biz de nutuk çekeriz, biz de hep olumlu konuşur negatif limanlardan pozitif sulara doğru yelken açarız.

Alimallah burcumuza uygun olarak boğa gibiyiz. Yükselenimiz ise başarı merdivenlerini eli cepte geçenler olup her konu hakkında modern Polyannacılığı mükemmel şekilde oynayanlardır. Bunu pazarlayabilen ve satabilen nice kurtlar vardır ki sağdan soldan topladıkları artık anonimleşen hikâyeler eşliğinde bizlere yol göstermektedirler. Bunlar kurt ise okuyucuda “Kırmızı Başlıklı Kız”dır.

Başarının üç anahtarı şeklinde bir anlatı duydum yarenlerin ağzından bir gün. İnanın çok güldüm ve bunu bir şekilde sizinle paylaşmak istedim ve dikkatinizi de bu yöne çekmek istedim. Artık kişisel gelişimini tamamlamış bir toplumuz. Dergiler, seminerler, kitaplar, hitaplar, hariçten okunan gazeller bizleri olgunlaştırmış olup yaşamımızı da bayağı kolaylaştırmıştır. Yaşam koçluğu güzel; hepimiz koç gibi oluyoruz maşallah. Mentorunuz iyiyse vallahi grip bile olmuyorsunuz. Sürekli bir pozitif enerji üflüyor size. Artık Ortaasyadan, Rusya’dan, İran’dan doğalgaz almamıza gerek yok, bundan daha fazla gazı bu şekilde üretebiliyoruz. Hani ne demişler; “ Türk gibi başla Alman gibi bitir.” Dünyada bizden daha iyi başlayan yoktur, sonucunu lütfen sormayın!

Doğulu olduğu şivesinden belli olan bir hemşerimiz televizyona çıkar bir gün. Burada katiyen kimseyi küçük düşürme ya da bu kişi ile ya da şivesi ile saraka geçme yoktur. Bunu ilan ederim net bir şekilde. Başarı üzerine konuşur habire. Bizimkilerde yakalamışlar güzel abimizi konuşturmak için soru üstüne soru sorarlar. En son abimizi şunu beyan eder hemen: “Hayat felsefem üç şey üzerine kuruludur. Olmazsa olmazlarıdır yaşamımın. Ben buna 3 E KURALI adını koymuşum kendimce. Başarımın ardındaki gerçek budur açıklıyorum işte! Nedir diye soracak olursanız eğer bu 3E KURALI diye. Şudur derim naçizane: EKONOMİ, EHLAK, EDALET! İşte başarımın sırrı…”

Bundan sonrası size kalmış gülebilirsiniz de, adamın samimi ifadesini yaşamınızın serlevhası bilip taşıyabilirsiniz de.

Şimdi, kimse kalkıp da; “Bu abimiz, kişisel gelişimini tamamlamamış.” diyemez!

Bal gibi de tamamlamıştır kanımca!

Sahi sizin başarı sırrınız ne?

Var mı bir formülünüz? Hani diyorum ifşa etseniz şöyle! Bizler de nemalansak açıkça.

İşini sırrı ne? Başarı için arı gibi çalışmalı mıyız yoksa? Dua mı etmeliyiz, hazıra mı konmalıyız, ne yapmalıyız Allah aşkına?

Varsa bir yol haritanız söyler misiniz?

Kişisel gelişimin tavan yaptığı herkesin herkese akıl verdiği ve yol gösterdiği bir dönemdeyiz.

Hani sormuşlardı yazara önerebileceğiniz bir kitap var mı kişisel gelişim üzerine o da herkesi susturacak şu cevabı vermişti: Benim kişisel gelişim kitabım Kuran’dır. diye.

Sahi var mı bir kişisel gelişimimize katkı sağlayacak kitabınız?

Yahut bir özlü sözünüz!

Ya da Ferrarimizi satacak denli bilgeliğiniz?

Bu bir kişisel gelişim yazısı olup tarafımdan bizzat kaleme alınmıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.