1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Kimse Yok Mu Derneğinden açıklama
Kimse Yok Mu Derneğinden açıklama

Kimse Yok Mu Derneğinden açıklama

Kimse Yok Mu derneğinden yapılan açıklamaya göre; dünya genelinden birçok dernek yardımları ulaştırmak için Kimse Yok Mu derneğini tercih ediyor.

A+A-

Açıklamada şöyle denildi;

"Kimse Yok Mu ya duyulan güven her geçen gün artıyor. 

Kimse Yok mu Derneği’nin Siyasi mülahazalarla izinsiz yardım toplama yetkisi elinden alınmasına rağmen, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyor. Dinamik kadrosu ve gönüllüleriyle 113 ülkede ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Kimse Yok Mu’ya duyulan güven her geçen gün artmaya devam ediyor. 

 

Dünyanın birçok ülkesinden farklı yardım kuruluşlarının güvenini kazanan derneğe bir yenisi daha eklendi. Yardıma muhtaç aileler için Kimse Yok Mu’yu aracı kılan Güney Afrika Jamiatul Ulema Derneği Türkiye’de bulunan Suriyeliler için çadır, battaniye, gıda kolisi ve süt gibi temel ihtiyaçları karşılamak için toplam 550.602.23 dolar yardımda bulundu. Yardım 2014 yılı içerinde ihtiyaç sahiplerine Kimse Yok Mu aracılığıyla ulaştırıldı. Bir başka ülke Singapur’dan As Sıddıg, Symply İslam, Arab Network, NagshibandiSing ve AMD yardım kuruluşları Suriyeliler için yardımlarını Kimse Yok Mu üzerinden ulaştırmayı tercih etti. Yine Singapurlu RahmetenLilAlemin Derneği de Filistin’deki mazlum, mağdur ve kimsesiz insanlara ulaştırılmak üzer 203.100 dolarlık yardımın dağıtılması için Kimse Yok Mu’yu tercih ederek, derneğin ne kadar güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olduğunu göstermiş oldu.

 

Son olarakta Singapurlu Qiswah adlı yardım kuruluşunun yardımları Kimse Yok Mu derneği aracılığıyla, Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıldı.

 

SingaporeunQiswah Derneği içinde gıda maddeleri bulunan 100 koliyi Suriyelilere dağıtılması için Kimse Yok Mu, Kahramanmaraş şubesine teslim etti. Yardımlar Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi önünde ve Karacaoğlan mahallesinde ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtıldı. Dağıtıma Oiswah Derneği yetkilileri de katıldı. Soğuk günlerde özellikle kenar mahallelerdeki sağlıksız evlerde kalan Suriyelilere içerisinde un, şeker, mercimek, nohut, pirinç, salça, yağ, tuz, makarna, şehriye, reçel ve bulgur bulunan gıda kolileri ile kışlık giysi ve battaniye yardımı yapıldı.

 

Qiswah Derneği yetkilisi, yeni kurulan bir dernek olduklarını belirterek, Türkiye’de bu kadar Suriyeli mülteci olduğunu bilmiyorduk. 2 milyon civarında Suriyeli insandan mülteciden bahsediliyor. Korkunç bir rakam, bunları duyunca yaptığımız yardımların ne kadar yerinde olduğunu daha iyi anlamış olduk. Yardımlarımız artarak devam edecek. Kimse Yok Mu’ya dağıtımla ilgili bizimle işbirliği yaptığı için teşekkür ediyoruz. Bizlere her konuda yardımcı oldular ve yardımları birlikte dağıttık. dedi.

 

Biz inanıyoruz ki bir minicik yüreğin bile duası kabul görecektir

 

Kimse Yok Mu Kahramanmaraş şube başkanı Mustafa Timurbanga şunları söyledi. Derneğimizin yaptığı faaliyetler sıradan çalışmalar değil. Onca gözü yaşlı insana ulaşmak, onların dertleriyle dertlenmek gerekir. Bırakın savaşların yaşandığı bombaların altındaki yetimlere yaptığı yardımları, Afrika’nın en muhtaç coğrafyalarında hayatlarını riske ederek yaptıklarını, Suriyelilerin mazlum insanlarının imdadına koşmalarını, Van’ın, Bitlis’in, Kilis’in, Hakkari’nin en ücra köylerine yardım ulaştırmalarını, sadece Hatay’ın, Kahramanmaraş’ın arka sokaklarında kimsenin duymadığı hayatlara koşmaları bile onları büyük saygı duyulacaklar mertebesine çıkaracaktır dedi.

 

Timurbanga, Danıştay 10. Dairesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararının ardından Derneğimizin yardım faaliyetleri için kullanılan 5777 numaralı SMS hattı Vodafone tarafından hizmete açıldı. Bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. Ancak yardım toplama yetkisinin de aynı şekilde tekrar verilmesini bekliyoruz ifadelerini kullandı."

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.