1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'nun hedefi yüzde 40
Kılıçdaroğlu'nun hedefi yüzde 40

Kılıçdaroğlu'nun hedefi yüzde 40

Kılıçdaroğlu, bütün anketlerde AKP’nin düştüğünü, CHP’nin yükselişe geçtiğini söyleydi.

A+A-

Bütün anketlerde AKP’nin düştüğünü, CHP’nin yükselişe geçtiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Önce kesişeceğiz, sonra tabloyu göreceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, ‘Helal süt emmiş’ bütün vatandaşlardan oy beklediğini de açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dün İstanbul’da bir dizi açılışa katıldı. Beşiktaş’ta seçim bürosu, Avcılar’da Avcılar Gönüllü Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapan Kılıçdaroğlu, Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ordu Günleri” adlı etkinliğe katıldı. Kılıçdaroğlu İstanbul’da yaptığı konuşmalarda ve gazetecilerin sorularını yanıtlarken seçime ilişkin beklentilerini de açıkladı. “Seçimlerde oy hedefiniz nedir?” sorusı üzerine Kılıçdaroğlu, en az yüzde 40 hedef koyduklarını belirterek, “Bütün kamuoyu anketlerine bakın, CHP’nin trendi yukarıya doğru, AKP’ninki de aşağıya doğru iniyor. Önce kesişme olacak, Sonra göreceğiz tabloyu” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’nin sağa kaydığı eleştirileri hakkında ne diyeceksiniz?” sorusu üzerine de şunları söyledi:

“Afişlerimizde, ’CHP varsa, herkes için var’ yazıyor. Bunu söyledik. CHP herkes için varsa kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Ötekileştirmeye hakkımız yok. CHP sağa kaydı, sola kaydı böyle bir şey yok. CHP, köklerini, tarihin derinliklerinden, Kuvayı Milliye'den alan bir partidir. Bir siyasal anlayıştır, güçtür. Bizim dünya görüşümüzü, ilkelerimizi benimseyen herkesin partimiz çatısı altında yeri var. Helal süt emmiş bütün yurttaşlarımı CHP çatısı altına bekliyorum. Geliyorlar gelecekler.”

Kılıçdaroğlu İstanbul’da ayrıca şunları söyledi:

İKTİDARA HAZIRIZ: CHP’nin, halkın sorunlarını biliyor, çözümler üretiyor. Seçime iktidara hazır parti olarak giriyoruz. Bu güzel ülkede herkes huzur içinde yaşasın istiyoruz. 12 Haziran’da halkın desteğiyle yeni bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Toplumun her kesimi mutlu olsun istiyoruz. Bizim hedefimiz mutlu bir Türkiye yaratmaktır. Bunun için yola çıkıyoruz.

SOYULMAK İSTEMİYORSANIZ: Vatandaşlar artık soyulmaktan bıktı. Eğer, ’Yolsuzluk olmasın, yoksulluk olmasın, telefonlarım dinlenmesin, benim evimde huzur olsun’ diyorsanız, ’Çocuğum askere gitti, gelecek mi gelmeyecek mi?’ diye kaygı duymak istemiyorsanız adres CHP. Ama, ’Benim telefonlarım dinlenebilir, Diyarbakır’da bir kadın çocuklarına sabah kahvaltı veremedi diye intihar etsin’ diyorsanız, ’Bu memlekette yolsuzluk da olsun, bal tutan parmağını yalar, ne var bunda?’ diyorsanız, ’Özgürlük olmasın’ diyorsanız adres belli AK Parti.

CHP’Yİ SEVECEKSİNİZ: Size verdiğimiz bir söz vardı kurultayda. CHP’yi yenileştireceğiz, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Projelerimiz olacak, yeni insanlar, yeni yüzler olacak. Sizler yeni yüzleri gördükçe CHP’nin yeni yüzünü birazcık daha seveceksiniz. Eskiler de çok değerli. Onlara da saygımız var, onlar da bizim başımızın üstünde. Onlara asla, ’siz durun, oturun, konuşmayın’ demiyoruz. Onlar da bizimle beraber sokak sokak köy köy gezecekler. Beraber mücadele edeceğiz. O mücadelenin yolu, sosyal devleti yeniden inşa etme çabası olacaktır. Bunu sağlarsak mutlu bir Türkiye’yi kuracağız. Sizlerin desteğiyle yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Bu güzel coğrafyada bir çocuk bile yatağa aç girmesin.

SORUNLU DEMOKRASİ: Eğer, Başbakan, Avrupa’da, ’Demokrasi yok, özgürlükler yok, insanlar gereksiz yere tutuklanıyor, yazılmamış kitaplar dolayısıyla insanlar hapse atılıyor’ diye sorgulanıyorsa ve bunlara da sağlıklı yanıtlar veremiyorsa, Türkiye’de demokrasinin kalitesi her zaman tartışılır. Tartışılıyor da. Hiç kimse hele hele bir ülkenin Başbakanı çıkıp, ’Yargı bağımsız, onun için hapisteler bunlar’ diyemez. Yargının bağımsız olması, yasaları göz ardı eden bir yargı anlamına gelmez. İnsanlar hapisteyse yürürlükteki yasalardan dolayı hapistedir. O yasaları değiştirecek olanda yürütme yasama organıdır. Eğer bir ülkenin başbakanı bunlardan habersizse, bu ayrıntıları bilmiyorsa bu temel doğruları bilmiyorsa bu ülkeyi yönetmede ciddi sıkıntılar var demektir. Geldiğimiz noktada budur.

Kılıçdaroğlu’na fındık dopingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Dernekler Federasyonu tarafından Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ordu Günleri” adlı etkinliğe katıldı. Bütün stantları gezen Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Halk oyunu gösterilerini de izleyen Kılıçdaroğlu’na, Ordu’ya ait yiyecekler ikram edildi ve çeşitli hediyeler verildi. Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekili adayları Oktay Ekşi ve Süleyman Çelebi de eşlik etti.

CHP’den ‘şeffaf sayfa’

CHP, seçim çalışmaları kapsamında “Demokratik iletişim platformu” olarak adlandırdığı internet sitesini hizmete açtı. CHP’nin seçim sitelerinden olan, www.seffafsayfa.org adresi faaliyetine başladı. “Demokratik bir iletişim platformudur” şeklinde tanıtılan sayfaya, “Friendfeed, Twitter veya e-posta” hesaplarından girilebiliyor. İnternet ve Sosyal Medya biriminden yapılan açıklamada, CHP’nin seçim çalışmalarının internet ayağındaki odak noktasını internet sitesinin oluşturacağı, milletvekili adayları ile sitede yer alan seçim görsellerine ulaşılarak tüm Türkiye’de tek bir standartta seçim çalışması yapılmasının imkanının sağlanacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu ODTÜ’de Rock konseri izledi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün eşi Selvi Hanım’la 12. ODTÜ Sanat Festivali kapsamında düzenlenen rock konserini izledi. Rahşan Ecevit’in de izlediği konserde sahne alan Ankara Müzisyenleri’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı davulu ile eşlik etti. Ankara Müzisyenleri’nin “50 Yılın Rock Konseri”nde, Jimi Hendrix, Black Sabad, Jeff Beck, Led Zeppelin, Micheal Jackson, The Who, Genesis, Ted Nugent ve Herbie Hancock gibi müzik dünyasının unutulmaz isimlerinin parçalarını 30’un üzerinde Ankaralı müzisyen yorumladı. Konserin gelirinin ODTÜ Burs Fonu’na aktarılacağı öğrenildi. Yaklaşık iki saat süren konseri sunan yazar Aziz Kedi, Kılıçdaroğlu’ndan müzisyen hakları için girişim yapılmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, “Bu akşam gençlerle ortak bir payda oluşturduk” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ile Rahşan Ecevit konserin ardından sohbet ederek, kapıya kadar birlikte yürüdü.

Vatan

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.