1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kılıçdaroğlu ailesiyle ilgili iddiaların araştırılmasını istedi
Kılıçdaroğlu ailesiyle ilgili iddiaların araştırılmasını istedi

Kılıçdaroğlu ailesiyle ilgili iddiaların araştırılmasını istedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisi, eşi, çocukları ve damadı dahil olmak üzere tüm ailesinin mal varlığı ve kaynağı için Meclis araştırması istedi.

A+A-

Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök ve Özgür Özel ile CHP'li milletvekillerinin imzasıyla hazırlanan Meclis araştırma önergesi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Önergede, basın özgürlüğünün önemine işaret edilerek, basını özgür olmayan bir ülkede tüm özgürlüklerin tehdit altında olduğu vurgulandı.

Basın özgürlüğü kadar basın ahlakının da önemli bir değer olduğunun ifade edildiği önergede, "Basın ahlakına uygun hareket etmeyen basın kuruluşları yalnızca halkı yanlış bilgilendirmez, basının genel olarak güvenilirliğini de yok eder, toplumun denetleme mekanizmalarını da çürütürler" değerlendirmesi yer aldı.

Özgür basın ne kadar yüksek demokratik ahlakı temsil ediyorsa yandaşlık ve çıkarı uğruna yalan haber yapmanın, iftira atmanın ve itibar suikastçiliğine soyunmanın o kadar büyük bir ahlaksızlık olduğu belirtilen önergede, bazı basın kuruluşları tarafından yapılan bu eylemlerin demokrasiye yönelik alçakça saldırılar olduğu bildirildi.

 "Sıfırlamayı huy haline getirmiş güruh tarafından basın ahlakı sıfırlanmakta"

Önergede, şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyunda yandaş medya veya havuz medyası olarak bilinen, gündeme kamu bankalarından aldıkları kredilerle gelen, sayısız sahte belge ve yalan haber yayınlayarak basın tarihimizde kara bir leke oluşturan bu gazete ve televizyonlar iftira niteliği taşıyan haberlerle geçmişte yüzlerce insanı mağdur etmişlerdir.

Aynı gazeteler son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızının İstanbul ili Ataşehir ilçesinde aldığı bir ev üzerinden haksız mal edindiğine yönelik mesnetsiz iddialar ve iftiralar ortaya atmaktadırlar. Alın teriyle kazanılan helal parayla alınan 85 metrekare 2+1 orta sınıf bir apartman dairesi üzerinden CHP Genel Başkanı ve CHP yıpratılmak istenmekte, hayatı boyunca dürüstlük ve ahlak yolunda yürümüş insanlar hedef gösterilerek manevi bir lince maruz bırakılmaktadırlar. Sıfırlamayı huy haline getirmiş bir güruh tarafından basın ahlakı adeta sıfırlanmakta, her yol mubah stratejisi ile her türlü yalan, iftira ve kara propaganda ortaya atılmaktadır."

Yurttaşları yolsuzluklar karşısında çaresiz bırakmayı amaçlayan "tüm partiler kirli", "bütün siyasiler yolsuz" gibi haksız bir algının oluşmasının kabul edilemez olduğu vurgulanan önergede, şunlar kaydedildi:

"CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ve ailesinin verilemeyecek tek kuruş hesabı olmadığı gibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu tür iddialar karşısında halkımıza hesap vermeyi onurlu bir görev saydığı bütün halkımız tarafından bilinmektedir. 'En büyük gurur halka hesap verebilmektir' anlayışı ile atılan bu adımın siyasette yer alan herkese de örnek olması gerekmektedir.

Bu kapsamda yandaş medyanın dile getirdiği iddialar dahil olmak üzere Kılıçdaroğlu, eşi, oğlu, kızları ve damadı dahil olmak üzere tüm aile fertlerinin mal varlığının ve kaynaklarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.