1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. KENDİNİZE GELİN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

KENDİNİZE GELİN!

A+A-

KENDİNİZE GELİN!

        1000’lerce yıllık emek ve tecrübelerimizin gurur abideleri olan tarım ve hayvancılığımız; medeniyet değerlerimizin yok edildiği bu utanılası süreç ile birlikte can çekişir hale getirilmiştir.
        Elimizden alınan ve milletimize hayat sağlayan bu melekelerimizin kaybedilişi ile birlikte, kimliğimizin sırrı olan özgüven elbisemiz de özümüzden sökülmüştür. Bu iki essahlı milli melekemiz; adeta altımızdan çekilen ölüm sehpalarımız olmuştur ve kocaman bir hafızaya ve muhteşem bir medeniyet bedenine şimdilerde çaresizlik gömleği giydirilmiştir. 
       Çaresizlik gömleklerini; halkına lütfedilmiş bir ödül kaftanı olarak kabul eden kafalarla yönetilen yurdumuz, şimdilerde bir çilehaneye dönüştürülmüştür. Mazinin büyük bir devleti ve cihanşümul bir milleti, yardım ve iaşe serumlarıyla, makarna ve kömür paketleriyle damarından zehre müptela olmuş eroinmanlar gibi midelerinden hayat dermanına tutunmaya muhtaç edilmiştir. Üstelik bunu da ulvi sadaka müessesesini istismar ederek gerçekleştirmektedirler.
        Sevabı olmayan bu sadaka ve yazılan bu ölüm reçetelerini bir peçete gibi buruşturup tarihin çöplüğüne atmak için şimdi ayağa kalmak zamanıdır. Ölüm uykusuna yatmış milletlerin tarihleri yoktur. Kahreden bu zelil sersemlikten kurtuluş için, bu mahmurluktan uyanmak için, başınıza buzlu su dökün, kafanıza akıl koyun, tabiri caizse kendinize çimdik atın ve hülasası kendinize gelin. Hoşçakalın.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar