1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kardeş Kılıçdaroğlu ortada kaldı!
Kardeş Kılıçdaroğlu ortada kaldı!

Kardeş Kılıçdaroğlu ortada kaldı!

Kardeş Kılıçdaroğlu olarak ünlenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nu AK Parti kabul etmedi.

A+A-

CHP'den ihraç edilen sonra da AK Parti'ye geçmek için başvuru yapan Celal Kılıçdaroğlu ortada kaldı. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye üyelik başvurusunun AK Parti tarafından kabul edilmeyeceği açıklandı.

Açıklamada etik kurallar hatırlatılarak üyelik talep formu dolduran kardeş Kılıçdaroğlu'nun üyeliğe kabul eilmeyeceği açıklandı. 

"Parti Tüzüğümüzün ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizin üyelikle ilgili kurallarına göre, üyelik için talep formu doldurmak, üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibarıyla, ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakılmamaktadır. Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyuyla paylaşan ilçe başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır. İlgili kişinin AK Parti'ye üyelik talebi, etik nedenlerle kabul edilmeyecektir. AK Parti, kuruluşundan bugüne üyelik çalışmalarını titizlikle yürüten ve belli ilkeler ışığında bu başvuruları karara bağlayan bir partidir. Bu çerçevede şu hususu özellikle belirtmekte fayda var; AK Parti, hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir parti değildir. Partimiz aynı şekilde aile mahremiyetinin korunmasına da büyük bir önem vermektedir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.