1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. KAPI DEDEKTÖRÜ
KAPI DEDEKTÖRÜ

KAPI DEDEKTÖRÜ

KAPI DEDEKTÖRÜ

A+A-

Kapı dedektörleri halka açık alanlarda canlı güvenliğin dışında en güvenilir sistemlerin başında gelir. Canlı güvenlik personelinin gözünden kaçabilecek bıçak, silah , yada herhangi bir kesici yada delici yada ateşli aleti tespit ederek sesli ve ışıklı uyarıda bulunur.

 

Kapı dedektörünün üzerinde 6 adet algılama bölümü bulunur, bu bölümler ayak bileğinden başlayarak baş kısmına kadar devam eder. Her bölge hassasiyet alanına göre farklı farklı ayarlanabilir. Kapı dedektörlerinin yanında opsiyonel olarak sehpa bulunur ve kişiler üzerindeki metal parçaları buraya bırakarak üründen geçerler ve dedektör ötmeyene dek bu işlem devam eder.

 

Kapı dedektörlerinin yanında kalan boşluklar için ise şerit çekilerek kaçak geçişler engellenir. Üzerlerinde 2 adet sayaç bulunur. Sayaçlardan bir tanesi toplam geçişi hesaplarken diğeri ise sadece geçişte öten, metal algılanan kişileri sayar. Kapı dedektörü yanında set ile birlikte el dedektörleri de gelir ve canlı güvenlik personeli geçiş yapan kişileri özellikle bayanları temassız olarak kontrol edebilirler. El tipi metal dedektörler titreşim ve ses sinyali opsiyonuyla çalışır.

 

Boy dedektörleri ise metal algılandığında sesli ve ışıklı olarak uyarı verirler. Bu ürünler 220 v ile çalışırlar. Kapı dedektörleri nin beslemesi tercihen yukarıdaki kafa kısmından ya da ayak kısmından beslenebilir.

Anakartın üzerinde bulunan ekstra hassasiyet potansları sayesinde, hassasiyet manuel olarak istenilen seviyeye getirilebilir.

 

Kapı dedektör özellikle, plaza girişleri, alışveriş merkezleri, havaalanları , yada güvenliğin önemsendiği her lokasyonda tercih edilebilir. İsteğe göre seyyar olarak kullanılabilir ya da yere sabitlenebilir. Uzunluk ve genişlik olarak kullanışlıdır. Her çapta ve boyda kişinin geçişine olanak sağlamaktadır.

 

Bir kez ayar yapıldıktan sonra bir daha arıza yapmama özelliği sayesinde çok uzun yıllar problemsiz kullanılabilir. Üzerinde bulunan kapı dedektör bios pili sayesinde elektrik kesilse dahi hassasiyet ve geçiş bilgileri saklanır ve korunur. Kolay montajı sayesinde herkes tarafından en geç 30 dakika içinde kolayca kurulum yapılabilir. Yeri değiştirileceği zaman kolayca sökülüp farklı bir yere monte edilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.