1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. KAÇ HÜKÜMET GELDİ GEÇTİ!!!!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

KAÇ HÜKÜMET GELDİ GEÇTİ!!!!!

A+A-

Üzerinde titizlikle durduğum konulardan biridir eğitim.Bunu beni yakından tanıyanlar çok iyi bilir.İdealist deyin ne derseniz deyin , ismi ne olur bilmem, pekte umurumda değil açıkçası , bunun bir isminin olup olmaması..Vekil öğretmenlikte yaptım, sözleşmeli İngilizce Öğretmenliği de ..Şehirden 30 km içerdeki bir köyün çocuklarının şehirdeki denizi görmediklerine , sinemaya,tiyatroya, kütüphaneye gidemediklerine şahit oldum. Onları gidemedikleri bu yerlere götürmek istediğim de ise engellerle karşılaştım.Ülkemin daha bir çok yerinde, bir çok çocuk ne yazık ki hala aynı  koşullarda..Taşımalı eğitimin hem devlete, hem de öğrencilere büyük külfeti  olduğu tartışmasız bir gerçek..Hele hele, kış koşullarında okula gidebilmek için gönderilen servise bile yetişebilmek için evden yarım saat önce çıkan çocuklar var.Çünkü evleri yaylada, dağda..Kar, kış, buz..Giyecekleri ya var, ya yok..Ayakkabısı ve kabanı olmayan o kadar çok çocuk var ki.. Nasıl etsek, bu dertlere nasıl çare bulsak..
  Hani milletvekilleri, boş zamanlarında yol, uçak parasını cebinden vererek, seçim bölgelerine gider, inceleme yaparlardı ?

  Her milletvekili kendi seçildiği yerdeki eksiklikleri tamamlamış olsa, şimdiye kadar kaç hükümet geldi geçti değil mi? Anlamak mümkün değil!! Siz anlayabiliyor musunuz?

 Birinin yaptığını öbürü bozdu, tamamlamadı, görmezden geldi çünkü farklı bir partinin bölgesi, farklı düşüncede olanların bölgesi sebebi neyse ,bir şeyler mutlaka engeller değil mi? Şimdi düşünelim o zaman.. Yine bir seçim dönemi geliyor, yine bozuluyor yapılanlar, yine çamur, yine kaldırım taşlarına yatırılıyor paralar..Bir kaldırım taşı kadar olamıyor kitaplar..

* * *

SİLAH TUTAN ELLER ..

Aldığımız her malum markalı ürünlerin kurşun olarak masum insanları öldürdüğünü söyleyen bir posta aldım,

Ben  de şunu bir türlü anlamamışımdır, anlayan varsa  bravo doğrusu..Dünyada iki tür insan var, harcayan ve harcanan insan..Kimilerine göre bazıları harcanabilir.. Para gibi ..Vay..

Gerek devlet gerek özel televizyonlarda olsun,gazetelerde, dergilerde,ilan panolarında reklamları yapılan , bununla birlikte en küçük esnafından tutun , en büyük marketine kadar her yerde satışı yapılan bazı markalı ürünleri alarak İsrail’e yardım eden sadece tüketici değil herhalde..Kanıma dokundu açıkçası..Ülkemizdeki devlet işletmelerine kadar giren , hemen hemen her taşın altından çıkan yabancıların ki Atatürk onları bundan 85 yıl önce denize dökmüyor muydu?

Onlar ülkemizi parçalamaya gelmemişler miydi?

Onlar kadınlarımıza , kızlarımıza tecavüz etmemişler miydi?

 Onlar hamile Türk kadının karnını yaran değiller miydi?

Dünya mı? İnsanlar mı?

 Değişen pek bir şey aslında..Savaşlar hala var,Açlık, yoksulluk,işsizlik hala var.Dünyanın bir tarafı tıksırana kadar yerken,bir taraf açlıktan kırılıyor, çocuklar açlıktan ölüyor.. Bunun faturası da sadece tüketiciye çıkarılıyor

2009’da yani yeni yılda, Irak’ ı  hala işgal altında bulunduran ABD ve  İsrail  başta olmak üzere, tüm silah tutan eller kırılsın dilerim.Dünya ve ülkem bu hallerdeyken ve kutlanacak bir durum olmadığı içinde bir kutlama yapmayı düşünmüyorum açıkçası..

Bol sabır dolu bir yıl bekliyor bizi..O halde bol sabırlar diliyorum..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum