1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. İŞTE ÖRNEK DEVLET KURUMU
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

İŞTE ÖRNEK DEVLET KURUMU

A+A-

İŞTE ÖRNEK DEVLET KURUMU

 

Büyüklerimiz derler ki; doğruları ahrette mi söyleyeceğiz? Millet olarak karakterimizden olsa gerek, olumsuz hadiseyi/hadiseleri büyütürüz.

 Çevrenizi, dinleyin ben o kişiye geçmişte ne iyilikler yaptımdı. Şimdi ise, aynı kişi bana bunları yaptı. Diye sürer gider konuşmalarımız. Birazcıkta şikâyet içerir.

Geçen yıl ilçemizde hızlı okuma kursu veren öğreticileri bizzat bizlere sitem etmişlerdi. Aynı zamanda iyi de ders olmuştu hatırlattıkları.

 Güzellikleri ödüllendirmiyorsunuz, çocuklarınız kitap okuyor lakaytsınız demişlerdi.

Hızlı okuma kursu ilçemiz tarihinde ilk kez düzenlenmişti, eğitimcilerimiz olan Muzaffer Hocamla, Murat hocama teşekkür ediyorum.

Hoşumuza gitmeyen resmi işlerde, kanunda biliyorsak, anında memuru şikâyet ederiz. Moral bozarız. Birde tehdit vari deriz ki, ismin ne? Hele amir pozisyonundaki yöneticiyle selamlık kadar tanışıklığımız da varsa, ufakta olsa kusuru olan görevlinin o gününü sormayın.

Neler demeyiz ki, elimize zerre hata geçse…

Ben bunun aksini söyleyeceğim. Öncelikle Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Operatör Doktor Ramazan Canural Beyi başarısından dolayı kutlarım. Yeni haberlerde de geçti. Açık kalp ameliyatıyla alakalı birimi kısa zamanda faaliyete geçirdiğinden ayrıca kutlarım.

Çocukken büyüklerimiz hastanelerden çok şikâyet ederlerdi. Özellikle temizlik noktasında, görevlilerin tavırlarından, ilgilerinden, konuşma tarzlarından,  sorularına cevap alma noktasında, Allah kimseyi hastanelere muhtaç etmesin diye de can-ı gönülden dua ederlerdi.

İnsan Denizli Devlet Hastanesinde ki sistemi görünce de, devlet kurumu da olsa istenildiği zaman nasıl sorunsuz yönetildiğine şahit oluyor. İnsanların iyiden anladıklarına da şahit oluyorsunuz.

Önce iş disiplini, kurallar işletilmeli tıpkı Denizli Devlet Hastanesinde ki gibi.

Asıl değinmek istediğim mevzuu şudur: Denizli Devlet Hastanesinde ki birimlerden Nöroloji bölümünde bir haftadır yatmam gerektiği için gözetim altında tedavi görüyorum.

Nöroloji bölümü çalışanlarını da, çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Temizlik mükemmel, disiplin öyle, zamanında vizite yapılıyor, zamanında tedaviler uygulanıyor. Hatırlatmaları gereken direktifleri önce güler yüzle, sonrada kibarca hatırlatıyorlar.

Herkes görevinde, bizim için gece gündüz koşturuyorlar. Çalıştıkları sürece de aynı tertip, düzen, saygı, hürmet, insan odaklı hizmetlerine devam edeceklerine inanıyorum.

Derdinizi söylediğinizde kendi dertleri gibi alakalanıyorlar.

Mekânın düzen ve temizliği o kurumu anlatır. Bakıyorsunuz yerler, hasta odaları tertemiz.

Yemekleri dağıtan görevliler, saatinde, hasta, refakatçi yemeklerini itinayla teker teker sorarak dağıtıyorlar.

 Doktorum Hülya Hanım saatinde, her gün, aynı vakitte vizitesini uyguluyor.

İlk girişimde fark etmeliydim bu güzelliklerden dolayı hasta yoğunlunun nedenini. Tatilin akabinde olabilir demiştim. Cuma namazına gittiğimde de, polikliniklerin önü ve sıra numarasının bekleme salonu aynı yoğunluktaydı.

Hemşire hanımlarda bıkmadan, usanmadan, gecenin hangi saatinde olursa olsun ve nöbet günü değişse de, hizmet standardı değişmiyor. Bazı yerlerde biri başka, bir başkası daha farklı uygular, ne yapacağınızı şaşırırsınız.

Allah yine de hepimize sağlık, sıhhat, afiyet versin. Hastane olarak da, biz hastalara Denizli Devlet Hastanesinin hizmetlisi, sekreteri, hemşiresi, doktoru, başhekimi, hekimi gibi ekipden nasip etsin.

Özellikle tıbbi hizmet sunan Nöroloji Servisinin tüm ekibi gibi ekip nasip etsin hastalarımıza. Âmin. Yürekten dileğim budur.

Biliyorum ki, Denizli Devlet Hastanesinin tüm bölümleri böyledir. Bir bütünün parçası neyse, diğer bölümleri de aynıdır.

Doğruları söylemek için ahreti beklemeyelim. İnsanlara teşekkür edelim ki, hizmetleri bize daha istekli dönecektir.  Onlarında, hepimizin de sevinmeye, güzele güzel demeye ihtiyacımız ve hakkımız var.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.