1. YAZARLAR

  2. Gürhan GÜRSES

  3. İSRAİL’İ KINIYORUZ
Gürhan GÜRSES

Gürhan GÜRSES

Yazarın Tüm Yazıları >

İSRAİL’İ KINIYORUZ

A+A-

İSRAİL"İ KINIYORUZ

''Rotamız Filistin Yükümüz Özgürlük'' Gemi Kafilesi kuşatıldı. Helikopterler, savaş gemileri, deniz altılar, silahlar, bombalar… Ve karşılarında silahsız erkekler, çocuklar, kadınlar. Yükleri insani yardım malzemesi, yükleri ilaç, yükleri yürekleri… Karşılarında tam donanımlı komandolar… Yükleri osuruktan tayyare yürekleri…

Kuşatılan 2 milyar nüfuslu İslam âlemiydi. Kurşuna hedef olan tenler 2 milyar nüfuslu İslam ülkesinin teniydi. Bir ölür bin doğarız da onlar bir ölse bin öldürür. Bu ne biçim mizan, bu ne biçim bir ahlak?

            İsrail"i kınıyoruz, ıkın İsrail ıkın; seni boğacak olan canavar içindedir.

            İsrail"i kınıyoruz, ıkın İsrail ıkın; seni boğacak olan canavar ruhundadır.

            Bir yandan 7 milyon nüfuslu ağzı açık dişleri kanlı nefesi korkunç derecede belalı his yoksunu bir sırtlan İsrail, diğer taraftan kuzu mu kuzu hem de Erman Kuzu kılıklı 2 milyar nüfuslu Müslümanlar. Hani neredesiniz? Ben mi görmüyorum sizleri yoksa sizler mi yoksunuz ortada?

İlla ki sizden birileri mi haksızlığa uğrayacak, illa ki sizin de mi canınızı yakacaklar!

Ondan sonra mı sesinizi yükselteceksiniz. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” diyen bir dinin temsilcileri halinizden utanın.

            Bu hak mı ya rabbim! Bu nasıl bir denge, bu nasıl bir güç! 7 milyon kaç, 2 milyar kaç? Hesapta mı tuhaflık var, bizlerde mi? Sultan Alparslan 27 bin askeriyle Bizans topraklarında ilerlerken, keşfe gönderdiği askerlerden biri huzuruna gelip telaşla : "300 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor" der. Alparslan önemsemeyerek şöyle der : "Biz de onlara yaklaşıyoruz." Korkuyor muyuz yoksa?
           
Sahi 2 milyar nüfuslu Müslüman ülkeleri olarak yaklaşabiliyor muyuz 7 milyon nüfuslu İsrail"e? Sahi ruz-ı mahşerde sual olunduğunda nasıl cevap vereceğiz Yaradana?

                “Mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmez” derler. Biz de “Yaşasın zalimler için cehennem” diyoruz bugün. Elimizden bir şey gelmiyorsa bile dua edin, orada şehit olanlara, orada yaralananlara, orada esir olanlara dua edin.

            Ola ki bu son olaylar mazlumların ayağa kalkması için bir vesile ola! Necip FAZIL “Yahudi mi dediniz? Onlar yumurtalarını pişirmek için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen LANETLİLERDİR!” Gördünüz işte dünyanın gözü önünde “yaklaşma yakarım” dedi ve yaktı. Bu gözdağıdır, bu güç gösterisidir, bu mesajdır. Bu kadarı da olmaz dedirten bir politika… Lanetli lafını hak etmiyor mu? İsrail"in bu politikasını reddeden Musevileri tenzih ediyorum bu arada. Pireye kızıp yorganı yakmamalıyız aynı zamanda.

                Hiçbir şey yapmıyorsan dua et. Onu da beceremiyorsan İsrail barkotlu ürünleri boykot edin! Barkot numarası 729...Komple bir savaş komple bir yaptırım, komple bir markaj… Bu savaş top tüfekle olmaz bugün. Ekonomi ile siyaset ile hukuk ile…

“Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip…
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne üstüne,
Tükür yüzüne cellâdın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının…
Dayan kitap ile
Dayan diş ile.
Tırnak ile diş ile
Umut ile sevda ile düş ile
Dayan rüsva etme beni.”
Diyen şair diliyle mücadele et.

 

 

Filistin için alıntı bir dua:

            Ya Kahhar! Sen öyle Kahhar"sın ki kahrında lütfun çok kahrında acelen yok. Sen öyle Kahhar"sın ki kahrında adalet var. Kahrına sinir yok. Düşmanımız çok aczimiz nihayetsizdir. Kahrınla helak eyle zalimleri...
            Ya Cebbar! Sen ki mağrurları gururlarına esir eylersin. Sen ki kibirlenenlerin boynuna kibirlerini tasma eylersin. Sen ki zor kullanıp zulmedenleri vicdanlarının pençesine
hapsedersin. Bir sineği vasıta eyle de Nemrutlardan kurtar bizi. Bir asayı vesile eyle de firavunlara galip getir bizi. Ebabilleri gönder de Ebrehelerin fillerinden koru kalbimizi.
Nefsimizin bizi isyana zorlamasına izin verme. Aklımızın bizi saptırmasına geçit verme...
Hep itaat üzere sabit kil bizi...

            Hitler ve Stalin bir barda oturmaktadırlar. Bir adam içeri girer ve barmene bunlar Hitler ve Stalin değil mi diye sorar. Barmen "Evet, onlar" der. Sonra adam onlara doğru yürür ve sorar: "Selam, ne yapıyorsunuz?"Hitler cevaplar: "3. Dünya savaşını planlıyoruz." Adam sorar. "Gerçekten mi? Neler olacak?" Hitler: "Bu sefer 14 milyon Yahudi"yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz" der. Adam sorar: "Bir bisiklet tamircisi mi?" Hitler Stalin'e döner ve der ki: "Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon Yahudi"yi takmayacağını söylemiştim.”

            Şu an İsrail Devleti"ni takan var mı yok mu düşünün bir zahmet. İçte ve dışta hem de. Yok ilişkilerimiz bozulur, yok zarar görürüz, yok şöyle olur, yok böyle olur… Dandini dandini dastana tarzı tekerlemeler…

            “Gün gelecek öldürmediğim her YAHUDİ için bana küfredeceksiniz.”diyen Adolf Hitler"e, bugünkü bu kafa yapısıyla ne kadar da benziyor İsrail Hükümeti… “Gün gelecek öldürmediğim her bir Müslüman için bana küfredeceksiniz” diyen bir İsrail!

            Ya sabır?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum