1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. İş Güvenliği Uzmanı Yetiştiren Tek Kurum Tema Akademi
İş Güvenliği Uzmanı Yetiştiren Tek Kurum Tema Akademi

İş Güvenliği Uzmanı Yetiştiren Tek Kurum Tema Akademi

İş güvenliği uzmanları. A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı iş güvenliği uzmanları şeklinde farklı uzmanlık alanları farklı sektörlerde hizmet vermektedir.

A+A-

İş kazaları son dönemlerde en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Üzücü de olsa son zamanlarda yaşanan iş kazalarından dolayı bir çok insan hayatını kaybetti ve bu durum herkesi alarma geçirdi. Bu iş kazalarının bir daha yaşanmaması veya azalması için önlemleri sıkılaştırmak zorunlu hale geldi. Denetim ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu üzerinde daha da ciddiyetle duruldu. Son zamanlarda sanayiye dayalı fabrikaların sayısının artması dolayısıyla iş güvenliği en önemli konu oldu. Ancak biz henüz sanayileşmenin meyvelerini yeni yeni alan bir ülkeyiz. Bu nedenle iş güvenliği konusunda da yolun başındayız. Elbette teknolojinin ve bilimin ilerlediği bu yüzyılda güvenliğin geride kalması son derece acıklı bir durum. Bu nedenle bize lazım olan iyi eğitilmiş iş güvenliği uzmanları. A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı iş güvenliği uzmanları şeklinde farklı uzmanlık alanları farklı sektörlerde hizmet vermektedir.

Herhangi bir iş sektöründe fiziki gücüyle çalışanlar için en önemli şey, can güvenliğidir. Elbette her işin kendine göre bir zorluğu vardır. Ancak beden gücüyle çalışanların iş güvenliğinin mutlaka olması gerekir. Burada devreye işverenlerde girmekte ve onlara da büyük sorumluluk düşmektedir. Bunun yanı sıra taşeron firmalar iş güvenliği açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir. Çünkü şirketler için hiç bir güvenlik olmadan ucuz işçi sağlamaktadır.

Sigortasız, az paraya ve can güvenliği garantisi vermeyen taşeron firmaların son günlerde yaşanan iş kazalarından sonra ortadan kaldırılmasına yönelik kararlar alındı. İş güvenliği adına olumlu gelişmeler sayılabilecek bu kararlar umarız ileride meyvelerini vermeye, güzel gelişmeler yaşatmaya başlayacaktır. En başta bahsettiğimiz iş güvenliği uzmanlığı ise insan gücüne dayalı işyerlerinde mutlaka bulunmaları gerekmektedir.

Adını sıkça duyduğumuz bu mesleğin eğitimi de bir o kadar revaçta. Çünkü son zamanlarda artan iş gücüne dayalı işyerlerinde iş güvenliği uzmanlarına zorunlu ihtiyaç vardır. Peki iş güvenliği uzmanı sertifikasını nasıl alacağız diye sorarsanız bu konuda eğitim veren kursları öneririz. İş güvenliği uzmanı eğitimi veren çok sayıda kurs merkezine ülkenin bütün illerinde rastlamak mümkün.

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız da size önerebileceğimiz iyi bir kurs merkezi var; Tema Akademi. Kaliteli hizmet anlayışı, tecrübeli ve donanımlı eğitim kadrosuyla iş güvenliği uzman yetiştirme konusunda lider bir kurumdur, Tema Akademi. Sadece iş güvenliği uzmanı da değil, işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği eğitimlerini de almak mümkün. Uygun fiyatlara da sahip Tema Akademi’de iyi bir eğitim her şeyden önce gelmektedir. Bayrampaşa da yer alan kurs merkezine eğer İstanbul’da yaşıyorsanız birebir gidip konuşabilir veya gitmeden önce www.temaakademi.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Sitede kurs merkezine dair bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Eğer iş güvenliği uzmanı eğitimi konusunda kararınız Tema Akademi ise hemen temaakademi.com.tr adresine tıklayıp online başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz kursun dönem ve saatleri içinde göz atmak için tıklayınız.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.