Gürhan GÜRSES

Gürhan GÜRSES

Yazarın Tüm Yazıları >

IRMAK

A+A-

Bugün günlerden Irmak'tır ülkemde. Irmak, 3,5 yaşındadır, ana kuzusudur. Ne bilsin komşusu onun kurdudur! Gebersin demek dahi o sapığa ödüldür, en beteri neyse onu misliyle yaşasın ve çeksin. Ruhunun her zerresinde Irmak'ın acısını duysun. İnsanlık terk etmiş bazı insan müsveddelerini... Kalp isyan eder böyle bir ruha çarptığı için. Beyin böyle bir yaratığa hizmet ettiği için çatlar. El elliğinden utanır, bir çocuğa kıydığı için. Ayaklar ayaklığından utanır böyle bir caniye yol oldukları için. Göz, kör olaydım da bakmayaydım der şu küçücük masuma.
Hesap gününde bütün bu uzuvlar dile gelecekler ve bu lanetli adamın aleyhinde ifade vereceklerdir. Hepsi yüzüne tüküreceklerdir bu adamın. Bu sapığın cehennemin en dibini boylaması için onun ruhundaki her türlü pisliği ifşa edeceklerdir.
Biz kalkmış futbolu konuşuyoruz. Yenilgileri galibiyetleri, teknik adamları futbolcuları... Oysa bu toplumun asıl mağlubiyeti tecavüze uğrayan ve öldürülen çocuklardan yana alıyoruz. Bu da mı gol değil ey toplum mühendisleri? Neyi düzelteceğiz? Toplumun ahlakına bomba döşenmiş, canlı bombalar dolaşıyor toplumda. Her çocuk risk altında, her çocuk aleni hedefte. Sizden uzakta değil bu caniler. Bizden ırak değil!
Aşkı ifade ediyoruz. Falancanın aşkını sakız edip anlatıyoruz. Filancanın aşkını merak ediyoruz. Oysa insanlık aşkı sona eriyor, çocuk sevgisi yerini tacize ve tecavüze bırakıyor. Korkuyoruz herkesten, çocuklarımızı saklayamıyoruz bunlardan, kaçıramıyoruz. Parklarda kem gözler var, sokaklarda, caddelerde... Çarşıda pazarda, evde okulda... İbreti alem olsun diye bu sapıklara öyle bir ceza vereceksiniz ki herkes ayağını denk alacak ve bir daha bu ülkede çocuklara yan gözle dahi bakılmayacak! Şimdi değilse ne zaman diyorum bu ceza? Neyi bekliyoruz? Adalet o çocuğun ahı yerde kalmadan uygulanmalıdır. Yarın değil bugün! Hadımsa hadım, idamsa idam... O masumun günahı neydi? Oyuncaktan gayri neyi bilirdi. Ey rezil adam, masumca bir gülüşten başka ne yaptı sana Irmak? Sana cici demekten başka ne dedi? Oysa sen ne de pislikmişsin? Kendini izaha çalışma ne it'sin biliyoruz artık.
Cep telefonundan bahsediyoruz. Bilmem hangi markanın son model telefonu gece yarısından sonra satışa çıkıyormuş. Oysa insanlık satışta! İnsanlık raftaki yerini alamıyor bir türlü! Kalp kalplikten çıkmış, akıl terkte! İnsanlık bir uçkur tehdidi altında! Irmakların tecavüze uğradığı ve öldürüldüğü bir ülkede başımızı deve kuşu gibi kuma gömüp susmanın anlamı ne? Bu ülke ayağa kalkmalıydı!
Irmak henüz 3, 5 yaşındadır. Anne babasının bir tanesidir.Umurunuzda mıdır?
Savaştan bahsediyoruz, sınırlardan ve düşmanlardan. Oysa asıl savaş kendi içimizde, asıl sınırlarımız kendi içimizde ihlal ediliyor ve asıl düşmanımız bizden. Bir toplumun ahlaki zafiyeti askeri zafiyeti kadar önemlidir. Biz kendi eğlencemiz ve zevk-ü sefamızın peşinde koşarken, dünyamızı kendimizle sınırlayıp etrafımıza kör kesilirken 3,5 yaşındaki Irmak'ımız bir sapığın kötü emellerine alet oluyor ve katlediliyor. Herkesin bir iç muhasebeye girmesi gerekmez mi? Bu ve benzeri olaylarda suçumuz ne kadar diye? Çok mu ak pakız sizce? Çok mu masumuz? Çocuklarımızı bu pedofiliklerden (sübyancı) nasıl koruyacağız? Yok mu bunun bir tedbiri? Yoksa kazık mı çakmalıyız bunların kıçına, iki ucu yanık kazık...
Irmaklar akıp gidiyor ülkemde bir dünyadan başka bir dünyaya. Ama bu gidişler o kadar vahşice ve adice ki! İnsan olan, bütün kusmuğuyla bu adamın üstüne kusar içindeki her türlü bela sözcüğünü! Lanetler bu adamı. Kahreder.
Irmaklar masumdur, melektir ve daha çocuktur; 3,5 yaşındadır. Anne babasının bir taneciğidir, kuzucuğudur. Ne bilsin ağzı salyalı, beyni kurtlu, aklı kıt, kalbi taş bir sapığın kurbanı olacağını? Nasıl tanısın insan kılığına girmiş olan bu canavarı? Gözleri Irmak'a kilitlenmiş, ceylan yavrusuna...
Biz nasıl bu hale geldik? Irmakların mağduriyetine ses çıkartmaya çıkartmaya... Görmezden gele gele... Öle öle... Meydanı boş buldu tabi ki bu hergele. Saldırmış önüne her gelene... Kendi öz yeğenini dahi taciz etmiş bu boyu devrilesi... Kimse mi duymamış Irmak'ın çığlığını, kimse mi görmemiş Irmak'ın götürülüşünü, kimse mi çakmamış olayı? Şüphe de mi duyulmamış? Başımızı kumdan çıkartıp sağa sola bakmanın vakti gelmedi mi? Hepimiz tehlike altındayız.
Manisa Alaşehir, alakargalar dolaşıyor ortalıkta! Mesele bir tek burası değil, ülkenin dört yanında buna benzer vakalar yaşanıyor. Bazen basına yansıyor, bazen yansımıyor. Ama olan çocuklarımıza oluyor. Bu kadar mı kör olduk birbirimize? Bu kadar mı sağır kesildik komşumuza! Bu kadar lal olduk gördüğümüzü söylemeye?
3,5 yaşındaki Irmak, tecavüze uğruyor ve boğularak öldürülüyor komşusu tarafından. Irmak bir cennet kuşudur adam ise zebani... Bir küçücük çocuğa kıyan vahşi, sana da kıyılsın diyorum bedduamı da bunu üzerine kuruyorum: Kahrol her iki dünyada, rezil ol! Etin cımbızlansın, her zerren parçalansın. Yine de söndürmez insan olanın içindeki tarifsiz acıyı!
Irmak, affet bizleri! O kadar basit ve ucuz işlerle uğraşıyoruz ki seni alıp götüren caniye bu fırsatı sunduğumuz, bu ortamı yarattığımız için!
Ve sen ey aşağılıkların en aşağılığı! Geber.

KAPTAN

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.