1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. İngilizce Özel Ders Verenler
İngilizce Özel Ders Verenler

İngilizce Özel Ders Verenler

İngilizce Özel Ders Verenler

A+A-

Yabancı dil eğitiminde pratik ve uygulama ciddi önem taşımaktadır. Toplu ders veren eğitim kurumları yabancı dil dersleri verirken, öğrenci odaklı değil sınıf odaklı davranacaktır. Ayrıca müfredat, yabancı dil eğitiminde pratik konusunda bire bir eğitime göre daha zayıf kalabilir.

Unutmamak gerekir ki, takviye ders alırken özel dersi diğer derslerden ayıranın bire bir eğitim olmasıdır. Birden fazla öğrenciye aynı anda eğitim vermek için gayret gösteren öğretmen, zaman sorunu yaşayacak ve konu tekrarı yapamayacaktır. Çünkü müfredatta işlenmesi gereken konu için ayrılan bir süre zarfı bulunmaktadır. Öğrenci bir konuyu kaçırdıysa bile, bu öğrencinin sorunu olarak kalacaktır.

Bu yüzden takviye ders, yabancı dil eğitiminde de büyük önem taşımaktadır. İngilizce özel ders verenler ile öğrencinin bire bir eğitim almasını sağlayarak, eksiklerini kolayca tespit edebilir ve müfredatın bağlı olduğu eğitim şekli dışında farklı teknikler ile pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.

Dershane mi özel ders mi kaygısı olan aileler, özel ders fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünebilirler. Fakat aileler bu konuda yanlış bir hesaplama yapmaktadırlar. Dershanelerin okuldan bir farklı yoktur. Dershaneler de okullar gibi toplu ders veren eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle maddi açıdan sizi zorlamayacağını düşünseniz de, öğrencinin bir sene boyunca dershane eğitimi alıyor olması, sağlıklı bir eğitim alıyor olduğu anlamına gelmez.

Ya da özel ders alan öğrenci, toplu ders veren kurumların aksine motivasyonunu kaybettiğinde ‘’anlamasam da gidiyorum’’ düşüncesine kapılmayacaktır. Bir dersin bire bir eğitim aracılığı ile öğretiliyor olması, öğretilen dersin net olarak anlaşılmasını sağlayacaktır. Yabancı dil eğitiminde takviye için Yabancı dil özel ders veren uzmanlar öğrenciye toplu ders veren eğitim kurumlarından çok daha faydalı olacaktır.

Modern eğitim de öğrencilerin zeka seviyelerinde farklılık olduğunu ve öğrencilerin sınıflandırma şeklinde yanlışlık olduğunu savunmaktadır. Bu nedenle klasik yöntemler ile bir konuyu anlayamayan ya da tamamen öğrenemeyen öğrenci, özel ders alıp bire bir eğitim yolu ile o konuya tamamen hakim olabilir.

Yabancı dil için de özel ders almak şart mı sorusunun cevabı ‘’Elbette şart değil’’ olabilir. Tabii eğer bu alanda hiç rakibiniz yoksa. Ya da zaman konusunda hiç sıkıntı çekmiyor iseniz, özel ders almak şart değildir. Sınav dönemi stres yapan her öğrenci, kendi dışındaki milyonlarca rakibi ve eksik olduğunu düşündüğü konular için endişe etmektedir. Unutulmamalıdır ki, öğrenci eğer ‘’yapamıyorum’’ ya da ‘’yapamayacağım’’ kaygısına kapıldıysa ve başarısız olacağını düşünüyorsa, özel ders öğrencinin hem bilgisine hem de motivasyonuna pozitif anlamda inanılmaz bir etki yaratacaktır. Çünkü İngilizcede de tüm konular domino taşları gibidir. Öğrenmeye çalışılan bir dil olduğu için, domino taşlarından biri eksik ya da hatalı olursa, dil öğrenmede ciddi zorluklar yaşanabilir.

Kaynak : http://ogretmenburada.com/

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.