1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. SAĞLIK

  4. İNFERTİLİTE ( KISIRLIK ) DEĞERLENDİRİLMESİ
İNFERTİLİTE ( KISIRLIK ) DEĞERLENDİRİLMESİ

İNFERTİLİTE ( KISIRLIK ) DEĞERLENDİRİLMESİ

Ankara tüp bebek merkezi olarak doktorumuz Prof. Dr Sevtap Hamdemir Kılıç kapsamlı bir değerlendirmesi  sonucunda tedavi planlanması yapılmaktadır.

A+A-

İnfertilite değerlendirilmesi erkek ve kadın üreme fonksiyonlarını değerlendiren  tanı koyma ve tedavi aşamalarını belirleyen testleri içermektedir. Değerlendirmenin amacı kısırlığın nedenlerini belirlemektir. Bundan yola çıkarak Ankara tüp bebek merkezi olarak doktorumuz Prof. Dr Sevtap Hamdemir Kılıç kapsamlı bir değerlendirmesi  sonucunda tedavi planlanması yapılmaktadır. Kapsamlı testler aşağıda anlatılmaktadır.

Ankara tüp bebek merkezi: https://sevtaphamdemir.com/ankara-tup-bebek/

  • SEMEN ANALİZİ: Baba adayının değerlendirilmesi için kullanılan standart bir testir. Sperm kalitesi hareketliliği şekillerini belirlemek amaçlı kullandığımız bir testir.

 

  • YUMURTA FONKSİYONU İÇİN HORMON TESTLERİ: Bir kadının kısırlığını etkileyen en önemli faktör hormon testleri ile belirlenen yumurtaların sayısını ve kalitesi değerlendirilir. Adet döneminin iki ila üçüncü günü arasında folikül uyarıcı hormon( FSH) ve östrodiol (E2) için kan alınmalıdır. FSH yumurtaları içeren foliküllerin uyarılmasını sağlamaktadır E2 ise gelişen folikül tarafından üretilen bir östrojen hormonudur.Bu iki testlerde bir artış görüldüğü zaman yumurta üretiminde bir azalma olduğu  düşünülmektedir.

 

  • HİSTEROGRAM ( HSG): Rahim içi boşluğunu ve tüplerin açık olup olmadığını incelemek için yapılan bir görüntüleme işlemidir. Ankara tüp bebek merkezi olarak HSG işlemini adetin beş ya da on ikinci günü olarak yapmaktayız.

 

  • ENDOMETRİAL BİYOPSİ: Endometrial biyopsi uterusun kavitesinden ufak bir doku alınması ile yapılan bir işlemdir. Anormal kanama,adet düzensizliği ve ya adetin hiç olmadığı durumlarda yapılmaktadır. Rutin yapılan bir test olmamakla birlikte belirti olduğu durumlarda tercih edilir.

 

  • CERRAHİ

 

  • LAPAROSKOPİ: Laparoskopinin amacı kısırlığa neden olan pelvik organları içeren durumları belirlemek ve tedavi etmektir. Ankara tüp bebek merkezi olarak anestezi altında yapıyoruz işlem sonrası hastamızı birkaç saat dinlendirip taburcu ediyoruz.

 

Kısırlık Tedavisi: https://sevtaphamdemir.com/kisirlik-nedir/

 

  • HİSTERESKOPİ: Histesekopinin amacı da rahim boşluğundaki polip vs tespit edip tedavi etmektir. Anestezi altında yapılıp hastamızı birkaç saat dinlendirip taburcu ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.