1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. İLLERİMİZ VE VALİLERİMİZ
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

İLLERİMİZ VE VALİLERİMİZ

A+A-

 

İLLERİMİZ VE VALİLERİMİZ

26 Ocak 2006

Valiler Kararnamesi ile Mersin Valiliğine atanan Hüseyin Aksoy, bu sabah saat 09.00 sıralarında Vilayet Makamına gelerek görevine başladı.

13 Eylül 2008

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Mersin`in turizm şehri olması açısından önemli bir proje olan Kazanlı-Tarsus Sahil Projesin de turizmcilere yer tahsis edilebilmesinin önünün açıldığını söyledi

27 Eylül 2008

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Mersin`de yeni turizm alanları tahsis edilerek yatırıma dönüştürülmesi yönünde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

13 Nisan 2008

 Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, denizin yanında birçok alternatif turizm çeşitleriyle Mersin`i sahip olduğu potansiyellerle ulusal ve uluslararası platformlarda bir marka haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

19 Ekim 2009

Tarsus-Kazanlı Turizm Projesi kapsamında 10 bin yatak kapasiteli, 2 golf sahası, kongre merkezi ve sağlık ünitesi gibi birçok birimi içinde barındıran büyük bir kompleksin yapımı devam ediyor. Burası sadece Tarsus`un ya da Mersin`in değil, aynı zamanda Doğu Akdeniz`in turizmdeki lokomotifi olacak. Öte yandan yakında havaalanına da kavuşacağız.`` dedi .

15 Şubat 2009

 Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, bu yıl tanıtım eksikliğini giderip turizmde istenilen noktaya ulaşmaya çalışacaklarını bildirdi.

2006 yılında 1 olan mavi bayrak sayısının geçen yıl 6`ya çıkarıldığını kaydeden Vali Aksoy, ``Kentimizin her konuda çok önemli potansiyeli var ama ne yazık ki tanıtım eksikliği yaşıyor. Bu nedenle 2009 yılında tanıtım eksikliğini giderip turizmde istenilen noktaya ulaşmaya çalışacağız`` dedi.

 3 Şubat 2010

Turizm Master Planı ve Tarım Master Planı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu planlar tamamlandığı zaman kent olarak hangi sektörde nasıl bir yol izleyeceğimizi ortaya koymuş olacağız`` ifadesini kullandı.

16 Nisan 2010

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, turizmi daha iyi bir noktaya taşımak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Vali Aksoy, Mersin`de turizmin konuşulmaya başlanmasının sevindirici olduğunu kaydetti

30 Nisan 2010

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi`nde 2013 yazında turist ağırlamaya başlamayı hedeflediklerini belirtti.

Vali Hüseyin Aksoy, 13 Mayıs 2010`da Valiler Kararnamesi`nin Resmi Gazete`de yayınlanması ile Mersin Valiliği`nden Samsun`a atandı..

Aynı kararname ile Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, " da Mersin" e atandı.

15 Mayıs 2010

Samsun`u her alanda daha iyi bir yere taşımak, devam eden projeleri tamamlamak için çalışacağını kaydeden Aksoy, `Muğla ve Mersin valiliğim dönemlerinde turizm alanındaki projelere ciddi ağırlık verdim. Samsun`da mevcut projelerin yanında turizmin kalkınması için ayrıca bir gayret göstereceğim. Kısaca Samsun`da kalıcı hizmetlerin hayata geçirilmesi için üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağım.` diye konuştu.

19 Haziran 2010

Vali Hüseyin Aksoy, Samsun`un, başta trafik olmak üzere önemli problemleri bulunduğunu kaydederek, ilgili birimlerle görüşüp asgariye indirmek için çalışacaklarını vurguladı.

23 Haziran 2010

Vali Güzeloğlu, Mersin'de var olan sorunların aşılmasında basınla güç birliği içinde çalışmanın da yine Mersin için bir kazanç olacağının altını çizdi. Doğru hedeflere hep birlikte koşacaklarını, kenti güzel bir yere taşıyacaklarını kaydeden Vali Güzeloğlu, Mersin'in, Türkiye'nin gelişme ve kalkınmasında belirleyici öneme sahip bir Büyükşehir olduğunu ifade etti. Güzeloğlu, Mersin'in sadece il sınırlarıyla değil, etkilediği çevresiyle ve ülke ölçeğiyle tanımlanması gereken bir şehir olduğunu vurguladı

6 Temmuz 2010

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Limanı'nın Kente Çok Büyük Katkılar Sağlayacağını ,'Tarsus-Kazanlı Turizm Projesi'nin En Kısa Sürede Tamamlanmasını Arzuladığını Bildirdi

İki başarılı vali ve iki farklı ilimiz..İşte tarihler, işte söylenenler..Ben hiçbir şey eklemeyeceğim ..Yorumu size bırakıyorum.Her iki valimize de bundan sonra ki çalışmalarında  başarılar dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum