1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. İFTAR ÇORBANIZ AFİYET OLSUN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

İFTAR ÇORBANIZ AFİYET OLSUN!

A+A-

Ali İsmail Korkmaz’ı araştırdım imkânlarım ölçüsünde. Hiçbir terör örgütü ile bağlantısı yok. Devleti yıkmak, hükümeti düşürmek ve Silivri hücrelerine tüneller açarak ağabeylerinin direktifleri ile bir darbe hazırlığında falan da değil. “Akıl yaşta değil, baştadır” deyimine sarılarak bir benzetme yaparsam, bu çocuk bizler gibi biri.

Dediğim dedik demokrasisine diklenmekten başka hatası yok. Ülkesinin derelerini, ırmaklarını, yaylalarını, madenlerini, petrol yataklarını üç günlük müreffeh hayatları için takas tezgahında peşkeş eden rant bezirganlarına karşı tavır koymaktan başka bir kusuru yok.

Fetret devrinin mahalle uzantıları, tedhiş demokrasisinin sokak milisleri onu bir ara sokakta kıstırdılar ve dört bir yandan başını sopalarla kırarak ve çehresini ezerek linç ettiler. Emperyalizmin Libya’daki taşeronları da aynı vahşet duygularıyla bu coğrafyanın ezeli dostu Muammer Kaddafi’yi katletmişlerdi. Bingazi’nin terörist taşeronlarının silah ve malzemelerinin paraları bizzat hükümetçe valizlerle Libya’ya taşınarak karşılanmıştı. O vahşetin maliyeti çok yüksek olmuştu da, bu sokak arası aşağılık pusunun maliyeti 5 sopa ve ucuna çakılan üç beş çividen ibaret olmuştur. Dememiz o ki, tertip aynı maliyetler farklı. Hürriyet ve saf demokrasi talepleri, fetret devrinin tedhiş militanları tarafından satırlarla ve sopalarla kafalar kırılarak, gözler çıkartılarak ve beyinler patlatılarak bastırılmaktadır. Can alan, kan emen bu sokak anarşistleri sokaklarda cadı avı başlatmışken, devletin âli erkânına “hayırlı ramazanlar” demekten başka hangi mesajı verebiliriz. Başı beyni dağıtılıp, param parça edilen Ali İsmail’in kafasını ve beynini boş verin sizler. İftar çorbanız afiyet olsun.

 

Hoşça kalın…

Fahrettin Korkmaz - Adana

Önceki ve Sonraki Yazılar