1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. EKONOMİ

  4. Hurda Bakır Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Hurdalar sizden temin edildikten sonra lojistik ve oldukça masraflı olan endüstriyel pek çok işlemden geçmektedir.

A+A-

Cebimize kadar giren ve minik boyutlara ulaşan teknolojik aletler içerisinde pek çok iletken element bulundurmaktadır. Bakır ise bugün baktığınız zaman teknolojik aletlerde, elektrik devrelerinde, kablolarda, kolyelerde, yüzüklerde ve adını sayabileceğimiz pek çok yerde kullanılmaktadır. Bu da elbette ki hurda bakır fiyatları noktasında bir artış sağlamaktadır. Çünkü kullanım alanının neredeyse sınırsız oluşu ve bir maden olup yer altından çıkarılışı sebebiyle insanlar geri dönüşüme yönelmişlerdir.

Her ne kadar endüsrti 4.0 çağına girmiş olsak da henüz hammadde geri dönüşümleri yeterince kolaylaşmış değil. Bu durum da hurda fiyatları için yeni işlemeye nazaran iyi bir grafik sağlamamaktadır. Örneğin Hurda demir fiyatları ile yeni işlenmiş demir fiyatları arasında fark bulunmaktadır. Zira hurdalar sizden temin edildikten sonra lojistik ve oldukça masraflı olan endüstriyel pek çok işlemden geçmektedir.

Yeni yapılan uluslarası antlaşmalar, uluslar arası krizler, ambargolar, arz-talep ve bunun gibi iktisadi pek çok nedenden dolayı fiyatlar sürekli bir değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda kendi finansal analiz tablonuzu oluşturabilir ve pozisyonlarınızı bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Eğer finansal yatırım haricinde örneğin bir hurda demir toptancısıysanız; hurda demir fiyatları konusunda incelemelerde bulunabilir ve alımlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.  Demir, bakır ve kağıt gibi doğa kaynaklı hammadeler gün geçtikçe kaynakların azalması ve çevre dostu endüstri yönelimi sebebiyle daha yüksek bir talebe ulaşmaktadır. Arzın sınırlandığı noktalarda ise fiyatlar daha tepe noktaları görmektedir. Bu konuda dolar ve enflasyon da ülkemizdeki artışlara destek olmaktadır. Son dönemdeki fiyat artışları pek çok hurda hammadde toptancısı için karlı olmuştur tabi düzenli bir şekilde hurda piyasasını takip edenler için geçerli bir durum bu.Düzenli takip etmeyen pek çok insansa yüksek fiyatlardan alım yaptığı anlardaki dalgalanmalardan dolayı mağdur olabilmektedir. Sizler de fiyatları düzenli takip etmek ve alımlarınızı ona göre yapmak için; -ki burada ister finansör ister toptancı olun hiç fark etmez, sitemizdeki fiyatları inceleyebilir ve kendinizi bu doğrultuda ayarlayabilirsiniz. Tabi burada aldığınız ürünlerin kalitesi ve saflığı da satış fiyatınız için aktif rol oynamakta, bu gibi etkenlere dikkat ettiğiniz ve piyasayı düzenli analiz ettiğiniz sürece zarar etme şansınız neredeyse yok.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.