1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HDP'den sert açıklama:"Darbeci zihniyetin bugünkü temsilcileri milliyetçilerdir"
HDP'den sert açıklama:"Darbeci zihniyetin bugünkü temsilcileri milliyetçilerdir"

HDP'den sert açıklama:"Darbeci zihniyetin bugünkü temsilcileri milliyetçilerdir"

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

A+A-
İşte Pervin Buldan'ın açıklamaları:

İçinden geçmekte olduğumuz bu süreci adı sivil bir darbedir. Devletin tüm imkan ve gücü saray etrafında yasa dışı bir biçimde örgütlendirilmiştir. Bütün devlet kurumları saraya bağlanmıştır. Her şey saraydan planlanmaktadır. Parlamento, yargı, bürokrasi, siyaset kurumu, medya, özgürlükler, insan hakları ve barış saray devletinin tehdidi altındadır. Bugün hiç bir şekilde anasayasal ve yasal yetkisi bulunmayan saray devletiyle onun emrindeki taşeron hükümet, yetmiş yedi milyonun yaşamını ve ortak geleceğini tehdit eden kararlar almaktadır. KOrsan saray devleti ve yetkisiz geçici hükümet üülkeyi çatışmalı bir ortama ve bölgesel bir savaş sürüklemeketedir. 

Hedefleri diktatörlük sistemlerini hayata geçirmek hırsızlık ve yolsuzluk düzenlerini devam ettirmektir, karıştıkları suçlardan kirlki işlerden dolayı hesap vermekten kurtulmaktır. Devreye koydukları bu darbe sürecini daha da derinleştirmek için parti kapatmayı gündeme taşıyarak psikolojik ortamı buna göre hazılamaya çalışmaktadır.  Aslında HDP'yi kapatarak siyaset alanını ve demokratik sistemi demokratik sistemi tümden kapatmayı hedeflemektedirler. 

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki parti kapatmayı savunanlar demokrasiden nasibini almamaış darbeci zihniyettir. Darbeci zihniyetin bugünkü temsilcileri milliyetçilerdir. Aynı zamanda AKP'lilerdir. Milliyetçilerin partisi 80 darbesinde kapatılmıştır. AKP de 2008'de kapatma davası geçirmiştir. Bugün her ikisi Kenan Evren'in ruhunu siyasi çizgilerinde yaşatmak için yarış halindedir. Siyasi tarihimizin hafızası bu yüz karası zihniyetleri kaydetmektedir. 

AKP'nin yolsuzluklarından hesap soracağını söyleyerek kendi seçmenini aldatan Millyetçilerin partisi tüm hırsızlıkları bir kenara bırakmış HDP'nin kapatılması için AKP'yle suç ortaklığı yapmaktadır.  Parti kapatma komisyonunun saraydaki temsilcisi Erdoğan da dün hukuku ayklar altına alarak yargıya parlamentoya adeta talimat veriecesine gereğini yapın demiştir. Her bir HDP'liyi bedel ödetmekle tehdit etmiştir. Bu beylik tavırlar olsa olsa bir korkunun suçluluğun ifadesidir. Her şeyden önce HDP'ye oy veren milyonların iradesine yapılan bir saygısızlıktır. Hangi mevkide ve konumda olursa olsun HDP'yi ağzına alnalar önce haddini ve konumunu bilmelidir. Bu halkın iradesi sahipsiz değildir. Bize hesap sorma cüretini gösteren ve bedel ödetmekle tehdit edenleri net bir şekilde uyarıyoruz. Dünya alemde biliyor ki siz hesap sorma konumunda değil tam tersine hesap verme durumundasınız. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.