1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. HANGİ UMUT KANLI PUSULAR KURAR!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

HANGİ UMUT KANLI PUSULAR KURAR!!

A+A-

 

HANGİ UMUT KANLI PUSULAR KURAR!!

 

 

Kapatılan DTP" nin ardından söylenenleri dinledim uzun süre..Kimin ne tepki verdiğini..Hangi kesimin heler hissettiğini ..Bir çok farklı yorum yapıldı , yapılıyor ..Daha uzun süre de konuşulacak.

Bir ilin esnaf odaları birliği başkanı “Umuttu” dedi, kapatılan parti için.Umut ..Parti kapatıldığı için umutları kalmamış ..Nasıl bir umuttu ? Kanlı , bombalı, şiddet dolu bir umut..Bunun adı umut olabilir mi? Hangi umut, gencecik yaşında binlerce  askeri, öğretmeni, sağlık çalışanını toprağa sokar.Hangi umut, binlerce anayı ağlatır.Hangi umut, gencecik bir kızı yakarak öldürür , hayallerini söndürür, ailesini acılar içinde koyar.Hangi umut,kanlı pusular kurar, hangi umut!!Meclise girip sadece terör örgütü lehine çalışan hangi umut olabilir. Binlerce şehit ailesinin kanına dokunan söylemleri yapan umut nasıl bir  umut olabilir?

Umut neydi biliyor musunuz, meclisteki o kürsüde kendilerini seçen insanlar adına konuşarak onlar adına yatırımlar yapılmasını talep etmekti. Milletvekili maaşı alarak “İşte bizim vatandaşlarımız bu ülkede ancak temizlikçi olur “ demek değildir umut!! Bizimde fakirimiz var, işsizimiz var, ellerine silahı, taşı sopayı alıp otobüs yakmıyorlar, asker öldürmüyorlar, anaları ağlatmıyorlar.Bizden de insanlar aç..İşsiz..Fakat hiçbir partiyi nedense umut olarak görmüyorlar!!

Olmalı..Olacak.. Bu insanlar bu kadar kör olamaz, olmamalı.

Batıya çevir yüzünü, alabildiğine özgür alabildiğine bencil ,alabildiğine yalnız, alabildiğine terbiye sınırlarını aşmış, alabildiğine  doyumsuz tatminsiz bir kuşak ..Bu kuşak sonunda uyuşturucunun, fuhuşun , varlık içinde yok olmanın eşiğinde.. O taraf  çoğunca hristiyan ..

Doğuya çevir şimdide,alabildiğine savaş alabildiğine yoksulluk alabildiğine cehalet alabildiğince geri kalmışlık ..Bu taraf da ta uyuşturucu var ama satan taraf bu taraf..daha henüz kullanım batı kadar değil..Bu taraf çoğunca Müslüman..

Doğunun uyuşturucusunu batı kullanıyor, doğudakiler ise batıdan uyuşturucu satışı sonucu aldıkları  silahlarla birbirlerini katlediyor.

Şimdi doğu ve batının zihinsel karmaşıklığı içinde bulunan insanlarımızın bunu aşması gerekmektedir. Ne batının gelişmişliğinin sonucunda başına bela olan gençleri, ne de doğunun cehaletlerinin sonucunda ellerine silah alan gençleri ..Bizim gençlerimiz başka olmalı..Türk olduğunun bilincinde atasına anasına babasına saygılı, ülkesini ve milletini seven sıcak kanlı ve güler yüzlü..

Bizim gençlerimiz bunu aşmalı bunu görmeli..

Batıyı görmeli, tanımalı,doğuyu görmeli tanımalı..Görecek ki memleketim gibisi yok diyebilecek.. O zaman bizler şunu görmeli ve idrak etmeliyiz ki önümüzde duran doğu ve batı örneklerine bakarak biz başkayız, biz farklıyız, biz olduğumuz gibi varız, demeli ona göre yaşamalıyız.Yani bu millet Allah" a inanan çoğu Müslüman bir millet,gerek başı açık gerek kapalı, bu kadınlar bizim memleketimizin kadınları..Onlar ne yapacaklarını nasıl davranacaklarını  kendileri de kestirebilir.Kimsenin bunu kafalarına kaka kaka söylemesine luzüm yoktur.Bu milletin başı açık kadınları da  nerede nasıl davranması gerektiğini bilir Çünkü biz de hala aile kavramı var..Batıya bakın aile denen kavramın yerinde yeller esmek üzere..Neden biz hala ayaktayız, ailelerimiz sayesinde..Bunun değerini bilelim, görelim görmeyenlere gördürtelim, yani” ya böyle ya böyle” Öyle bu şöyle olmalı bu böyle olmamalı değil, bu memleket bizim bu insanlar da bizim , bu topraklar üzerinde bu insanlar huzur içinde birlik ve beraberlikle yaşamalı, hep beraber, herkes birbirini olduğu gibi kabul etmeli, sınıflandırmamalı..Olmalı..A partisinin değil, C partisinin değil H partisinin dediği olmalı..Burada açığın kapalının , müslümanın hristiyanın, burada gencin yaşlının dediği olmalı..  Bu parti yoksa da kurulmalı.. Olmalı Partisi yani..Gördürmeli, anlatmalı..o tarafa bu tarafa çekmemeli.Olmalı..Oldurmalı..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum