1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Hangi Belediye Personel Alacak
Hangi Belediye Personel Alacak

Hangi Belediye Personel Alacak

Hangi Belediye Personel Alacak

A+A-

Belediye, bir şehir ya da bir ilçenin temizlik, su, aydınlatma gibi ortak ihtiyaçlarını gören yerel yönetimlerdir. Belediyeler, kendilerine ayrılan ödenek ile hizmet vermektedirler. Bu hizmeti sağlayabilmek adına personel alımı yapan belediyeler, bu personel alımlarını belirli kurallara göre yapmaktadırlar.

Belediye personel alımı, belediye başkanı tarafından yapılmaktadır. Birim müdürlüğü gibi üst kadrolara yapılacak alımlarda ise konu belediye meclisinin bilgisine sunulmaktadır. Personel alımı konusunda yetkili başkan olsa da kadro belirleme, ihtiyaç belirleme gibi konularda çeşitli çalışmalar yapıldıktan sonra alım gerçekleştirilmektedir. Belediye ya da belediyeye bağlı kuruluşlarda avukat, mimar, şehir plancısı, veteriner, tekniker, teknisyen, temizlik görevlisi gibi elemanlar çalıştırılmaktadır.

Belediyelerde daimi personelin yanı sıra sözleşmeli personeller de çalışmaktadır. Yıllık istihdamı sağlanan sözleşmeli personeller çoğunlukla taşeron firmalar tarafından çalıştırılmaktadır. Sözleşmeli personelin çalıştığı kadroya ayrıca daimi personel ataması yapılamamaktadır. Bazı durumlarda ise dönemlik elemanlar da çalıştırılmaktadır. Avukat, mimar, veteriner gibi bazı belediyelerde daimi bulunmasına ihtiyaç duyulmayan iş kollarında personel ihtiyacı dönemlik olarak yani ihtiyaç duyulduğunda sağlanabilmektedir.

Belediyelerde sözleşmeli çalışan personele ne olursa olsun sözleşme ücreti dışında herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Bir belediyede çalışan bir kişi aynı anda belediyeye bağlı olan birden fazla kuruluşta kesinlikle çalışamaz. Personel alımında, ne kadar ihtiyaç olduğu, kişilerin nereye istihdam edileceği, bu kişilerin bilgi ve becerilerinin ne olduğu gibi konular göz önünde bulundurularak işlem yapılmaktadır.

Kaynak: http://www.belediyesipersonelalimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.