1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. HALK UYANIKKEN..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

HALK UYANIKKEN..

A+A-

Atalarımız diye başlayacağım yine söze..Atalarımız “Az verme hırsız edersin, çok söyleme arsız edersin..” demiş..

Bir konunun üzerinde ne kadar çok konuşulursa, o kadar suyu çıkar.Ülkemde artık bazı konular arsızlık derecesine geldi .Konuyu konuşmanın ve tartışmanın bir sonuç doğurması beklenir.Oysa bizler, konuştukça işin içinden çıkılmaz bir hale getiriyoruz.

 KONUŞULMASI GEREKEN SAATLER..

Televizyon kanallarından şikayetçiyim. Açıkçası,yarışma programlarından şikayetçiyim.Hele  hele bilgi gerektirmeyen, sadece para hırsının konuşturulduğu yarışmalar..İnsanların ağlayıp sızladığı, zavallı durumuna düştükleri, hak etmedikleri paralar üzerinde pazarlık yapmaları.. Ne dehşet..Şimdi bana kızanlar olacak.Seyredenler, bu programları beğenenler ..Kusura bakmayın, boş ve anlamsız buluyorum.Şimdi bana seyretmezsin olur biter diyenler bile vardır, zaten ben de seyretmiyorum. Televizyonla pek aram iyi değil..Akşam saatlerimizi anlamsız ve düzeysiz yarışmalar ile dolduruyor kanallar.Ondan sonra da  tartışma programlarını gece yarısından sonra koyuyorlar.

Ertesi gün işe gidecek insanlar, okula gidecek gençler  var. Yani yatakta olunması gereken saatlerde, tartışma programı izlemek için ayaktalar.Bu gibi tartışma programlarının ana haber bültenlerinden hemen sonra yayınlanmasını isterdim.Tamam, reklam geliri falan, anlıyoruz anlamasına da, zaten tartışma programlarının da izleyicisi pek te azımsanacak bir sayıda değil..Hem sağlam ve selim kafayla izlemiş oluruz, hem de ev halkının tümünün konuya vakıf olabilmesini sağlanır.

Şimdi ancak belli bir kesim konulara vakıf olabiliyor.Hoş benim canım milletim her konu hakkında kendi özgür iradesiyle yorum yapıyor.Birde bu programlarda tartışılan konuları görür,ulemanın söylediklerini dinler, ona göre düşünce deryasını zenginleştirirdi. Profesörler, doçentler , doktorlar hep bu geç saatlerde konuşuyor yani halkın çoğu uyurken..

Özellikle gündem oluşturan ve gündeme yön veren programlar olması dolayısıyla mümkünse halk uyanıkken yayınlanmasında yarar var diye düşünüyorum.Siz ne dersiniz? Halk uyanıkken..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.