1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. HAÇLI HAMİLİĞİ
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

HAÇLI HAMİLİĞİ

A+A-

 

               HAÇLI HAMİLİĞİ:

 

               Libya'ya yönelik vahşi işgal ve gayr-ı meşru operasyon, bizzat işgalciler tarafından "Haçlı seferi" olarak nitelendirilmekteyken, Türkiye bugün bu işgale, yani Haçlılara hami yapılmıştır. Başbakanımız ise telaşa kapılarak, Libya’ya yapılan işgali "Haçlı seferi" olarak nitelemek münasebetsizlik demiştir. Başbakan, Türk milletinin ayıkarak "Sizin Haçlı saflarında ne işiniz var?!" diyerek hükümetten Milletimizin ayıkmasından, “Sizin Haçlı Seferi’nde ne işiniz var?” diye hesap sormasından ve yaklaşan seçimlerde AKP’nin sandığa gömülmesinden endişeye kapıldığı için, vicdanının sesi ile değil ama sandık fobisi ile “Bu münasebetsizliktir” çıkışını yapmıştır.

 

               Kesin kez vicdanının sesi olmadığına itimat ediyorum. Çünkü daha Tezkere TBMM’ne bile gelmeden savaş gemileri ve denizaltılar Çanakkale Boğazı’ndan yola çıkmıştı bile. Münasebetsizliktir ifadesi, vicdanın sesi olamaz. Çünkü Libya’nın işgali eksenini kuvvetli tutmak için, 5 savaş gemisi ve 1 denizaltı ile en büyük gücü Türkiye göndermiştir Libya’ya. Avrupa ve Amerika Fransız bakanın ifadesiyle Haçlılar bile bu kadar güç göndermez iken, Türkiye haricindeki diğer “NATO” ülkeleri bile bu kadar kuvvet göndermez iken Libya’ya AKP hükümetinin bu abartılı kralcılığı vicdan ve merhamet kırılmasıdır. Siyasi olarak köklü medeniyetine karşı tavır alarak, politik olarak ilk kez bu kadar milletimizin geleneksel vakarından sapma hadisesidir.

 

               Maide Suresi’nin 51. ayetinde “Sizden herkim Hıristiyan ve Yahudileri kendilerine dost edinirlerse; o da onlardandır.” denilmektedir. İlahi mucizenin bugün tezahür etmiş olduğu bir ihtimalinden söz edecek olsak, gazetemiz varsa gazetemiz kapatılır, kalemimiz yazıyorsa kırılır, kitabımız basıma hazırlanmışsa kopyalarına el konulur. Şimdi gerçeklere ulaşmak için milletimizin engin ferasetinin artık devreye girmesi gerekmektedir.  

 

               Hafızalarınızı yokladığınızda göreceksiniz ki, AKP’nin bu işgüzarlığını bizler Irak’ın işgalinde de görmüştük. TBMM’de Tezkerenin reddine rağmen Amerikan savaş uçakları on binlerce sorti yaparak, Müslüman Irak coğrafyasını bombalamıştı. Bir devir “Hak gelecek, Batıl gidecek ve vahşet bitecek” diyerek meydanların tozunu yutanlar, bugün Müslümanları dünyanın her semtinde sorguya çekenlerle aynı saflarda buluştular.

 

               Başbakan’ın inanılmaz zikzakları bile insanlarımızın çoğunu içerisinde olduğu bu ölüm uykusundan uyandırmaya yetmemektedir. Daha Şubat ayının başında Almanya’nın Hannover şehrinde “NATO’nun Libya’da ne işi var? Böyle saçmalık olur mu yahu? Türkiye olarak biz bunun karşısındayız, böyle bir şey düşünülemez, konuşulamaz” diyen Başbakan, bugün “NATO”nun Libya müdahalesinde en güçlü donanmayla liste başı olmuştur. Düşünülmesi gereken husus o dur ki, Başbakan’ın eş başkanı olduğu “BOP” projesi kapsamında Libya’ya yapılan saldırıya “NATO” kılıfı giydirerek milletimizin gözünden kaçırmaya çalışmaktadır. Oysa bu son zikzak ile milletimizin gözlerinin en merkezine gerçekler kendi elleriyle serilmiştir.

 

               Artık bugünden sonra AKP siyaseti hiçbir zaman eskisi gibi kabul görmeyecektir Türkiye’de. Buna en amir neden, Libya saldırıları olacaktır. “NATO” uygulaması; sadece “NATO” üyesi ülkelere yapılacak saldırılara karşı harekete geçecek bir konseptin adı iken ve ancak kendi üyelerine bir saldırı söz konusu olduğu zaman devreye girebileceği halde, NATO’nun bir ülkeye saldırması Fransız Bakanın ifade ettiği gibi bir “NATO” müdahalesi değildir, kelimenin tam anlamıyla bir “Haçlı Seferi”dir. Peki, bu seferde Türkiye’nin işi ne?   

               Fransa’da 1095 yılında Clermont Meclisini toplayarak 1. Haçlı seferini başlatan Papa Urban’ın saflarında bulunanların tamamı bugün Libya’ya da saldırmaktadırlar. Dün Irak’a da saldırmışlardı, bugün Libya’ya saldırıyorlar, yarın belki Suriye’ye ve İran’a da saldıracaklar. Onlar dedelerinin tamamlayamadıkları vahşeti tamamlamakla görevli olabilirler. Peki, o gün o saflarda olmayıp ta bugün bu silsileye ulak olmuş Türkiye’nin tutumunu tarih ve vicdanlar nasıl yargılayacaklar acaba?

               AKP ve kurmayları Libya saldırılarına NATO kılıfını da yamasalar, bu gayri meşru operasyonun bir “Haçlı Seferi” olduğu imasını milletimizin gözünden kaçıramayacaklardır. Milletimiz bu gerçekleri olanca çıplaklığı ile görecektir. Haçlıların bombardımanları Müslümanları kara toprağa gömerken, milletimiz de bu kine destek verenleri, vicdan iradeleriyle seçim sandıklarına gömeceklerdir. Hoşça kalın.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar