1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. GENÇLER, AMAN DESEM DİNLER MİSİNİZ?
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

GENÇLER, AMAN DESEM DİNLER MİSİNİZ?

A+A-

 

 

GENÇLER, AMAN DESEM DİNLER MİSİNİZ?

Çok zor değil bir genç kızın hayattan ne beklediğini bilmek. neredeyse tüm genç kızların dış görüntüsünden dolayı bir kaygıları vardır hep. En güzel olanların dahi kendinde beğenmediği bir yer mutlaka vardır . Bu kaygılar dile getirilemez, söylenemez.Hele aileyle hiç paylaşılamaz.Öyle ki arkadaşlara dahi fısıldanmaz. Paylaşılsa da memnun olmaz bir türlü , illa ki yabancı gözlerin fikri önemlidir onun için. Bedeni ve ruhu henüz olgunlaşmamış , beyni ise dünya ile tamamen ters doğrultuda olan genç kızlar ve delikanlılar özel olmak , önemsenmek , beğenilmek isterler.Mutlaka ve mutlaka her gencin ailesiyle bir sorunu bir problemi vardır.

Bilir bunu , geleceğinin , hayallerinin , gençliğinin katilleri…Onlar için bir anlık zevk, genç için ömür boyu karanlık ve ızdırap olur.Ruhundaki boşluğu dolduranın asıl hedefinin onun bedeni olduğunu anlamaz ki..Anlayacak yaşı henüz gelmemiş, yaşamak istediği küçük kaçamakların başına ne dert açacağının farkına varamamıştır. Kişiliğini oluşturamamış, benliğini henüz bulamamış ,duygusal çalkantılar içerisinde ne ailesinden , ne de arkadaşlarından memnun..Bunu bilen art niyetli , hormonları kontrol dışı çalışan , insani değerleri sıfırlanmış bazıları , ille de bir yerlere ait olma ve önemsenme duyguları içindeki , bedeni ergenliğe girmiş fakat beyni ile halen çocukluktan çıkamamış gençleri , tıpkı bir hayvanın avını tuzağa düşürmek için sabırla beklediği gibi beklerler. Onların avını tava getirmek için kullandıkları kozlar özellikle ailelerin anlayışsızlığı , kardeşlerin  ve arkadaşların kıskançlığıdır.Nasıl da bilirler bunu ve kullanırlar gençlerin üzerinde, en ince yerlerinden vururlar , kaç gencin ailesiyle sorunu yoktur sizce?

Amaçları sadece genç kızın henüz kendisinin bile keşfetmediği bedeni. Saklamaları gerek, gizli olur bu işler.O yüzden karşı taraf rahat, aile bilmeyecek nasıl olsa, aileden saklı gizli yapacağı için genç tedirgin olsa da heyecanlı, mutlu.Kendisini önemseyen biri var.İşte ailenin göremediği , zamanında veremediği ilgisizliğin genç üzerindeki etkileri.Sonrası mı ? Sonrası çok acı, faturası çok ağır..Yapacağını yapmıştır ve acımadan çekip gitmiştir giden.Arkasında aslında henüz tam sınırları bile belli olmayan bir dünyayı örselemiş hatta yıkıp gitmiştir.Karanlıklar bırakmıştır.Yıkıntılar arasında toparlanmaya çalışmak yine gence kalmıştır.Tabii aile yine suçlar.Kuyruğunu sallayan köpeğe benzetirler yine..Hak etmiştir o ailesinin gözünde..Bunu yapan ise elini kolunu sallaya sallaya çekip gitmiştir. Gencin canı sessizliğiyle, sevgisine yapılan ihanetle yanar  durur.

Ya diğer taraftan bir de belgelendirilmişse yaptıkları , cep telefonu, gizli kamera falan , devir teknoloji devri ..Al işte o zaman korku dağları bekletir. Sadece özendiği için , imrendiği için, merak ettiği için yaptıkları onun bu yarayı ömür boyu taşıması için yeterde artar bile..Kullanır utanmadan gencecik bedeni korkuttu ya bir kere !!

Türkiye"de daha önce mahalle aralarında, okul önlerinde yapılan kandırmacaların yerini  internet  aldı. Kötü kullanmak da göreceli bir kavram.. Normal hayatlarında, gerek toplum veya aile baskısından, gerekse kişisel korkulardan dolayı, gerçek bir sosyal hayatı olamadığından, internette cirit atanlar da var.Arkadaşlık siteleri ise, nedense ben buna tam arkadaşlık diyemiyorum, genelde yüzde sekseni flört veya cinsel amaçlarla kullanılıyor.  İğrençlik kol geziyor. İnsanları kandıran reklamlar, kötü içerikli, zararlı, akla ve mantığa sığmayan , ahlaka hiç sığmayan siteler... Sitelerin çoğu porno içerikli. İşte bu milletimizin internet dünyasında  ne halde olduğunu çok net gösteriyor.Çağın en iyi teknolojisi interneti çok verimli kullanıyoruz çok !!

Ekranın karşısında hiç tanımadığı insanların kurgucu beyinlerinin kurbanı olan ve olmaya aday gençler , bu insanlara karşı dikkatli olun, aileniz ile anlaşamayabilirsiniz tamam anlarım, onların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz onu da anlarım , fakat inanın en bilinçsiz aile bile evlatlarının kanına girmek isteyen şerefsizi gözünden tanır.Özgüveninizi ailenizden alamadıysanız bile bir an evvel kazanmaya bakın.İnanın , öyle çok hayal taciri var ki , inanamazsınız ve en acısı da ne biliyor musunuz? Bunu şu an ki ruhunuz, düşünceleriniz ve tecrübesizliğiniz ile anlamayazsanız!! Bizlerde sizlerin bunu anlamadığınızda yaşadığınız durumları yazmaya devam ederiz.Aman desem dinler misiniz?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum