1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. GELECEĞE YETİM YETİŞTİRİYORUZ!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

GELECEĞE YETİM YETİŞTİRİYORUZ!

A+A-

GELECEĞE YETİM YETİŞTİRİYORUZ!

Allah bir gün sizin cezanızı verecek !!

Hala bu eziyeti bu vatan insanlarına çektirenler , yediğiniz bu vatanın ekmeği, içtiğiniz bu vatanın suyu, aldığınız maaş, bu vatan evladının alın teri dökerek kazandığı iken!!

Yavaş yavaş , bıktırarak , olsun bitsin artık dedirtecek hale getirdiniz insanlarımızı?

Cebi dolanların Allah korkusu olmaz!!

Allahtan korksa o kadar aç,açık,yetim , öksüz ,fakir insan varken cebindekileri  arttırmaya kalkmaz!

Hergün , ne günü her saat ve hatta her dakika kötü haber almaktan bıktı usandı   bu millet..Yine mi, yine mi?

 Yine mi ölüm, yine mi gözyaşı??

Yine ölüm, yine gözyaşı , yine sevgisini toprağa gömen eş, eşsiz kalan kadınlar, eşsiz kalan erkeklerimiz, annesiz , babasız kalan çocuklarımız, ağlayan babalar , ağıt yakan analar, sönen ocaklar, yaşarken ölen insanlar ,her ölüm haberi ile içi bir daha bir daha yanan insanlar!!

Ne yapıyorlar biliyor musunuz? Onları yaşarken diri diri , acı çektire çektire ölümden beter hale getiriyorlar..Artık ölmek kurtuluş demek onlar için..Her şehit haberinde canın yanmıyor mu söyle!!

Ölen senin canın olmadığı halde yanıyor yüreğin ya canı giden canından çok sevdiğini toprağa veren , muradını görmeden , torununu  kucaklamadan gencecik evladını ,belki de göremeden topraklara veren analar babalar nasıl yanıyor nasıl kavruluyor biliyorsun.

Babasız çocuklarımız , boynu bükük , içleri yanık, bir tarafları hep eksik, hayattan beklentileri kalmamış, hayata küsmüş insanlar olarak yetişiyor.

Annen baban varken anlamazsın sen ne demek olduğunu , yetim kalmanın!!

Birilerinin cepleri dolsun, planları işlesin , silah sektörü kazansın, ilaç sektörü kazansın, inşaat sektörü kazansın , şu sektör bu sektör ha sektörrrrrr!!

Bir çocuk babasız kalmış, bir yanı yarım kalmış, yüreği yarınlara küsmüş, hayatı kararmış, eğitimi yarım kalmış, canı yanmış, büyümüş ama acısı hiç dinmemiş , hatta her gün her gün  duyduğu ölüm haberleri , yarasının kabuk bağlamasına izin vermemiş , vurmuş vurmuş kanatmış!

1980’ de başımıza sarılan terör belasının , o zamanlar aldığı canların yetim kalan  çocukları şimdilerin anneleri,  babaları oldular!!

 Hey farkında olmayanlar, nerde sizin yürekleriniz, nerde duygularınız nerde vatan evladına duyduğunuzu söylediğiniz sevginiz , merhametiniz!!  Babasını annesini teröre kurban verenler çocuklarını askere yolladı !! İkinci nesil yetimler yolda!!

Geleceğe yetim yetiştiriyoruz!!

Al ..!! Ondan sonra hayır bekle her iki tarafın çocuklarından , gençlerinden..

Olsun ..Değil mi ? Bırakalım olsun, insan insanı vursun, kıysın, ne olacak? Bir zamanlar Yunanistan ile de düşmandık..Çevirirsiniz iki üç dizi, sevimli sevimli gösterirseniz , sempatik hale getirirsiniz, nasıl Yunanistan’ ın yaptıkları unutulduysa , bölücülerin yaptıkları da unutulur zamanla!!

Her iki tarafın yetim kalan çocukları.. ya onlar nasıl unutur yapılan haksızlıkları..

Her gün her gün yeniden..Yüreğimiz her yandığında, büyüklerimizin “kopyala yapıştır” hemen hemen aynı kelimelerle kameraların karşısında kurdukları cümle...

Bu hain saldırıyı lanetliyorum, kınıyorum.Derin üzüntü duydum. Toplumsal barışın pekiştirilmesi, sorunların çözülmesi, huzur ve sükunetin hakim olması, acıların ve gözyaşının dinmesi konusunda gayretler sürdürülürken, bu güçlü iradeyi zaafa uğratmak, güven ve istikrar ortamını sabote etmek isteyen terör örgütü, insanlık dışı kanlı eylemlerine devam etmektedir. Türkiye, ülkenin bölünmez bütünlüğünden, devlet otoritesinden ve hukukun üstünlüğünden asla taviz vermeden, kalıcı bir şekilde terör sorununu bitirmeye kararlıdır."

32 yıl beyler, hanımlar..Tam 32 yıl !!Aynı cümleler , konuşmak kolay, yazmakta öyle.. Kelimeler isyan ederken, elimizden sadece yetimin elini tutmak geliyor!!

Babasız kalan çocukların gözyaşlarında geleceğimiz ıslanıyor!!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.