1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. GAFFAR OKKAN’I RAHMETLE VE HASRETLE ANIYORUZ
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

GAFFAR OKKAN’I RAHMETLE VE HASRETLE ANIYORUZ

A+A-

ŞEHİT EDİLİŞİNİN 12. YIL DÖNÜMÜNDE GAFFAR OKKAN’I RAHMETLE VE HASRETLE ANIYORUZ. RUHU ŞAD VE MEKÂNI CENNET OLSUN. 

 

  Tarihlerin 25 Ocak 2001’i gösterdiği buz gibi soğuk zemheri günlerden bir gün. Yağışlı bir kış akşamı Adana Otogarına doğru sicim gibi serpilen yağmurdan koşar adım kaçarcasına uzaklaşmaya ve bir kapalı alana kendilerini koruma altına almaya çalışan, ikisi de 36 yaşında gencecik iki insanın yolculuk serüvenini daha dün gibi hatırlıyorum. Diyarbakır Seyahat’in terminal yazıhanesinin önünde duraksayan iki arkadaş, gecenin bir yarısında Diyarbakır’a 2 bilet almışlardı.

 

  Otobüse bindiler binmesine de, kaloriferlerinde teknik bir sıkıntı olan otobüsün ısıtma sistemi biraz problemli olacaktı ki, Osmaniye’yi geçtikten sonra buz gibi bir ayazı dizlerinde hisseden kafadarlar ihtiyatla yanlarına aldıkları pardösülerini göğüs hizalarından aşağı kısımlarına birer battaniye gibi sarıp sarmalamışlardı.   

 

  “-Hava çok soğuk” diye aralarında fısıldaştılar. Gecenin sabaha yaklaştığı saatlere kadar, koyu ve bir o kadar da duygusal konuşmalarını sürdürüp gittiler. Adana’da sulusepken serpintiden kaçarken yağmur damlalarına karıştırdıkları ve biri birilerine hissettirmedikleri gözyaşlarını otobüste bu kez belki içlerine akıttılar ki, her ikisi de bir diğerine “-Niye ağlıyorsun “ gibi bir soruyu yolculuk boyunca hiç sormadılar bile.

 

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü girişine açılan taziye defterine bu ülkenin namuslu ve barışsever bir evladı için birkaç yaslı cümle yazabilmek için Adana’dan koşarcasına Diyarbakır’a gelen bu iki adam, taziye defterine ne kadar da güzel cümleler yazmışlardı o gün.

 

  Otobüste tüm yolculuk boyunca sır gibi sakladıkları gözyaşlarını, taziye yazısı için sırada bekleyen tüm Gaffar OKKAN sevenlerinden saklama ihtiyacı bile duymadan, taziye satırlarına gözyaşlarını karıştırmışlardı o gün. Bu iki insanın birisi; bugün Adana - Küçük saat’te “KURUKÖPRÜ KURUYEMİŞÇİSİ” müessesesinin sahibi olan Muhittin KURNAZ beyefendi, diğeri ise, Gaffar OKKANLAR’ın iman ve barış fenerlerini onurla yükseltmek için kendi kendine söz vermiş güçlü Anadolu medeniyetinin bir biçare çocuğundan başkası değildi.

 

  Evet, bu diğer naçiz adamın adı ise; bugünlerin “BÜYÜK ANADOLU KALKINMA HAREKETİ”nin kurucu genel başkanı Fahrettin KORKMAZ’dan başkası değildi. Evet, o diğer insan da bendim değerli okurlarım ve kıymetli takipçilerim.

 

  Şehit edilişinin 12. yıl dönümünde Gaffar OKKAN’ı rahmetle ve hasretle anıyoruz. Ruhu şad ve mekânı cennet olsun.   

 

Selam ve dua ile

Fahrettin KORKMAZ 

BAK HAREKETİ KURUCU LİDERİ

Önceki ve Sonraki Yazılar