1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Erdoğan'ın Davutoğlu'na fırçasını destekliyorum'
'Erdoğan'ın Davutoğlu'na fırçasını destekliyorum'

'Erdoğan'ın Davutoğlu'na fırçasını destekliyorum'

Gürsel Tekin'den 17-25 Aralık göndermeli Erdoğan'a destek!

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı kamuda şeffaflık programı tartışmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan sonra, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de katıldı. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın program için söylediği "şimdi sırası değil" sözüne destek veren Tekin, "Ben Sayın Cumhurbaşkanı'nı destekliyorum" dedi.

Tekin şöyle konuştu:

"Sayın Davutoğlu, kamuda şeffaflıktan bahsediyor. Siyasetin kirli olduğu bir ortamda , ortada 17-25 Aralık olaylarının durduğu bir ortamda şeffaflıktan neyi kastediyorsunuz? Kamuda şeffaflık olması için siyasetin temiz olması gerekir. Siyasetin kirli olduğu bir ortamda kamuda şeffaflıktan bahsedilemez. Bu bakımdan, Sayın Cumhurbaşkanı'nın fırçasını destekliyorum. Zamansız bir ortamda bu söylemleri tartıştırıyorsunuz. Ortada hala 17-25 Aralık duruyor."

"2014 İHBAR ÖDÜLÜ ERDOĞAN BAYRAKTAR'A VERİLSİN"


Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı programda yer alan, ihbarcıya ödül konusuna da değinen Gürsel Tekin, "ben 2014 yılı en iyi ihbar ödülünün, Erdoğan Bayraktar'a verilmesini öneriyorum" dedi. Maliye'de ihbarcı memura ödül konusunun bulunduğunu hatırlatan, ancak bu öldülün memur dışında, vatandaş ve siyasetçiye de yaygınlaştırılması gerektiğini söyleyen Tekin, " 2014 yılı için, yılın ihbarcısı ödülünü Sayın Bayraktar haketti diye düşünüyorum. Televizyon ekranından, sistemin nasıl işlediğini çok net bir şeklide ifade etti. i2014'ün ödülünün Sayın Erdoğan Bayraktar'a verilmesinden taraftarım" dedi.

"BİZE DOSYA VEREN AK PARTİLİLER NE OLACAK?"


CHP'nin son dönemde açıkladığı yolsuzluk dosyalarının büyük bölümünün de, bu meseleleri içine sindiremeyen AK Partili siyasetçilerden geldiğini söyleyen Tekin, "Sayın Başbakan'a soruyorum; Yolsuzluk ödülü verilirken, bize bu yolsuzluk ihbarlarını, dosyalarını veren AK Partililer için ne yapacak? Onlar da hakediyorlar ödülü" diye konuştu.

"DAVUTOĞLU İSTANBUL 'DA RANT VERGİSİNİ ÖLÜLERDEN Mİ ALACAK?"


Başbakan'ın açıkladığı, rant gelirinin yüzde 40'ının devlete vergi olarak verilmesi konusuna da değinen Tekin, bu sistemin İstanbul'da işletilemeyeceğini savundu.
İstanbul'da kamuya ait bütün alanların, yeşil alanların AK Partililere çoktan dağıtılmış olduğunu savunan Tekin, şöyle dedi; "Rant gelirinin yüzde 40'ını devlet alacakmış. Sayın Davutoğlu, İstanbul'a özel önem vereceğiz demiş. Günaydın diyorum. Belli ki İstanbul'a uzun süredir gitmiyor. Ya da sadece havadan görüyor. İmara açılacak yeşil alan var mı, kamu alanı kaldı mı, haberdar değil Sayın Davutoğlu. Ben kendisine söyleyeyim; İstanbul'da imara açılabilecek bir tek yer kaldı. O da mezarlıklar.
Mezarlıklar dışında, kamuya, millete devlete ait, sizin deyiminizle kupon arsa dediklerinizi, sizin kendi oğullarınıza, damatlarınıza, eniştelerinize çoktan tahsis edildi. Mezarlıkları da imara açarsanız, vergisini de ölülerden mi alacaksınız?"


"RANT HARİTASI GÖNDERECEĞİM, ÖDÜL DE İSTEMEM..."


Gürsel Tekin, Başbakan Davutoğlu'na İstanbul'un rant haritasını göndereceğini söyledi ve ekledi; "Gürsel Tekin olarak size İstanbul'un rant haritasını göndereceğim. 100 milyar dolar rant nasıl paylaşılmış onu gösteren haritayı göndereceğim. Üstelik bunun için hiçbir ödül de istemiyorum. Ayrıca, Gürsel Tekin olarak gelip bunu size anlatmaya da hazırım".

"MAL BİLDİRİMİ İÇİN ANSİKLOPEDİ LAZIM"


Davutoğlu'nun açıkladığı pakette yer alan, milletvekilleri, partilerin il ve ilçe başkanlarına mal bildirimi zorunluluğu konusuna da değinen Tekin, şöyle dedi$ "Eğer bunu yapacaklarsa, o zaman belli bir kesim için ansiklopedi lazım. Buradan TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'i uyarıyorum. Mal bilirim formlarını değiştirin. Özellikle belli bir kesimde o kadar mal var ki, o küçük formlara sığmaz. Ansiklopedi formatında mal bildirimi beyan formu hazırlayın. Sayın Davutoğlu'nun malı olmayabilir ama belli ki Sayın Davutoğlu kendi partililerinden haberdar değil."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.