1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CUMHURBAŞKANLIĞI

  4. Erdoğan'den CHP yürüyüşüne ilk tepki: Bu yolla hukuk elde edilmez
Erdoğan'den CHP yürüyüşüne ilk tepki: Bu yolla hukuk elde edilmez

Erdoğan'den CHP yürüyüşüne ilk tepki: Bu yolla hukuk elde edilmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşle ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan "Bu yolla hukuk elde edilmez. Eğer bu yolla hukuk elde edeceklerini sanıyorlarsa bu da mümkün değildir.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TİM Genel Kurulu'nda konuştu. CHP'nin Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı "Adalert Yürüyüşü"ne ilk kez tepki gösteren Erdoğan "Yollar yürünmekle aşınmaz. Bu yolla hukuk elde edilemez" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu gösteriyor. İstihdamda başlattığımız seferberlikle işsizliğin bir puan düşmesi önemli. İş gücüne katılım oranı yükseldiği için fark yavaş yavaş azalmaktadır. İstihdam rakamı 27,5 milyonu aşarak 15 Temmuz önceki seviyesi çıkmıştır. İstihdam artışı devam edecektir, işsizlikte tek haneli rakamları göreceğimize eminim.

17-06/17/1.jpg

Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye yönelik kumpas yaptıkları ortada. Türkiye satın alma gücü bakımından dünyanın en büyük 13. ülkesidir. Aynı şekilde kişi başına düşen milli gelir bakımından bulunduğumuz 64. sıranın da gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. AB üye ülkeleri ile ülkemin bulunduğu konumun aynı olması mümkün değil. Öyle lafta kişi başına düşen milli gelir bu demekle olmaz. Gidip oraları gördüğünüzde fark ediyorsunuz. Yakında olmamız gereken sıralara geleceğiz. Onun için kayıt dışı ve yastık altı.. Bunların hepsini piyasaya sokmanın gayreti içinde olmalıyız.

Yaşadığımız onca badireye rağmen 14 yılda 3 kat büyüttüğümüz ülkemizi 3 kat daha büyütmek bizlerin elindedir. Bu başarıyı inşallah hep birlikte yakalayacağız.

"KATAR MESELESİNİN BAYRAMA KADAR ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ"

Kurulmaya çalışılan yeni düzende bir sorun bitmeden diğeri ile karşılaşıyor onunla mücadele ederken bir başkasının kapımıza dayandığını görüyoruz. Katar meselesi son örneğidir. Katar'a yönelik ithamların doğru olmadığını açıkça söyledik Körfezdeki kardeşlerimizin daha güçlü bir dayanışma içinde olması gerektiğini söyledik. Temennimiz bu meselenin bayrama kadar çözülmesidir. Türkiye körfezdeki bütün kardeşlerimizin ikinci evi olmayı sürdürecektir. Gönlümüzde kapımızda açıktır. 

17-06/17/2.jpg

Hükümetimiz ekonomiyi destekleyen çok önemli tedbirler aldı, almaya devam edecek. Yatırımlar için açıklanan tedbirler, faizler konusunda sayın Başkan ile aynı şeyi düşünüyorum, bu konuda müdahalemizi sürdüreceğiz. Biz öyle bir müdahale yaparız ki buna tatlı bir geçiş denir, o tatlı geçişle de biz yatırımcıların önünü açmış oluruz. Yüksek faizlerle yatırımcıyı köşeye sıkıştırırsak, üretim de istihdam da durur. Biz netice almaya kararlıyız, bu işi başaracağız. 

Merkez Bankasının döviz ve altın rezervinin yükselişe geçmesini önemli buluyorum. Borsanın tarihi rekorlar kırması ekonomideki olumlu havayı destekliyor.

CHP'NİN ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Bizim birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Anayasa'nın hükümlerini çiğneyerek halkı sokağa çağırmak kimsenin yararına değildir. Yollar yürünmekle aşınmaz. Bu yolla hukuk elde edilemez.

17-06/17/3-1497704349.jpg

Ortada bir vakıa var, o vakıa meşhur MİT TIR'larının FETÖ'cü yargı mensupları tarafından durdurularak dünyaya servis edilmesi ve bu işin içindeki kişinin rolünü bir başka meslektaşıyla paylaşması sebebiyle ülkede yaşanan durum vardır.

ADALETİ ARAMA YERİ PARLAMENTODUR

Elinde adalet pankartıyla dolaşmak adalet gelmez. Halkı sokaklara çağırmak kimsenin yararına değildir. Yollar yürümekle aşınmaz. Eğer bu yolla hukuk elde edeceklerini sanıyorlarsa bu da mümkün değildir. Adaleti aramanın yeri parlamentodur. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.