1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, 'paralel yapı' soruşturmalarına ilişkin yaşanan tahliye kararları için çok sert açıklamalar geldi.

A+A-

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:


-Tabii burada yetki kullanımı açısından şu anda kendilerine ait olmayan bir yetkiyi kullanmak suretiyle yetki gasbı yapan bir yargı mercii var. Bir defa şu an HSYK'nın saat 14.00'te başlattığı toplantı, bana göre geç kalmış bir toplantı.

-Bunlar biliyorsunuz 23 Nisan tatil gününde bu işi başlattılar. Ardından cumartesi-pazar tatil. Aynı şekilde bu tatilde de bunu sürdürdüler ve çok daha ilginci, gece sabaha kadar odasında çalışma yürüten bir hakim ve oda kilitli, kimseye bu odayı açmayacak derecede de bu işi anlaşılmayacak şekilde sürdüren bir hakim veya iki hakim. Türkiye'de bu ilişkilerin nerelere geldiğini göstermesi bakımından çok çok tehlikeli, çok çok sıkıntılı bir süreç.

-23 Nisan tatil günü bu işi başlattılar. 24-25 Nisan tatil günü.

-Çok daha ilginç. Gece sabaha kadar çalışma yürüten bir hakim. Ve oda kilitli. Bu işi anlaşılmayacak şekilde sürdüren bir hakim.

-Bu tabi Türkiye'de bu ilişkilerin nerelere geldiğini göstermesi açısından çok çok tehlikeli, çok çok sıkıntılı bir süreç.

-Başmüfettişlerin raporunu biliyoruz. HSYK da bu raporlar istikametinde kararını verecektir.

-İster milletvekili olun ister ne olursa olun yargıyı baskı altına alamazsınız. Bunlar oraya geliyorlar. Adalet Sarayı'na giriyorlar. Adalet Sarayı'na bu milletvekillerinin girmesi yanlış. Avukatların belli bir saatten sonra oraya girmesi yanlış.

-Yargıda Pensilvanya'dan alınan kararlarla bir yönlendirme söz konusu.

-Tahliye kararı, bu tahliye kararıyla sosyal medyada bir algı operasyonu sürdürülmesi, arşiv resimleriyle adeta cezaevinden çıkmışlar gibi yayınlamak... Bunları göstermek çok çok çirkin.

- Nasıl bir örgüt çalışması içinde olduklarını göstermesi bakımından çok önemli. Hepsinin bunun bedelini ödemesi lazım.

-Bu ülkede artık demokrasi egemen olacak, hukuk, adalet yerini bulacak.

-Öyle isteyen isteyenin adaleti tanzim etme, şekillendirme hakkı yoktur.

-Daha da ileri gitmek istemiyorum, daha farklı şeyler anlatmak istemiyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.