1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan'dan 'Ana aa...' cevabı!
Erdoğan'dan 'Ana aa...' cevabı!

Erdoğan'dan 'Ana aa...' cevabı!

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sarfettiği küfür andıran sözlerine cevap verdi. Ağızlarından....

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'taki mitingde kendisine yönelik hakaret içeren sözler kullananCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Hacı Bektaş'ı Veli'nin "Eline, diline, beline hakim olacaksın" sözlerini hatırlattı. Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine karşı "Edep yahu, edep yahu!" tepkisini verdi. Erdoğan, muhalefetin son dönemde hakaret ve küfürden başka bir şey yapmadığını vurguladı.

Başbakan Erdoğan,İstanbulBüyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan bir dizi tesisin resmi açılışlarını gerçekleştirdi. Esenler Bölge Parkı'nda binlerce vatandaşa seslenen Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerini eleştirdi.

"CHP'NİN BİR GAZETENİN EDEPSİZ BAŞYAZARINI NEDEN TRANSFER ETTİĞİ ANLAŞILDI"

"Bugünlerde muhalefetin en iyi yaptığı şey hakaret, küfür." diyen Başbakan Recep Tayyip Edoğan, "Ağızlarını bozuyorlar, ağızlarından adeta köpükler saçıyorlar. Ağızlarıyla birlikte milletimizin temiz Türkçe'sini kirletiyorlar." diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Oktay Ekşi'nin köşe yazısında "Analarını da satarlar" ifadelerini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "CHP'nin bir gazetenin edepsiz başyazarını neden transfer etti şimdi çok iyi anlaşılıyor. Meğer daha iyi küfretmek, daha iyi hakaret etmek, daha galiz sözler kullanmak için transfer etmişler. Anlaşılıyor ki o yazarların dizlerinin dibine oturmuş, derslerini ezberlemişler. Kol kola yürüdükleri avukatlığını yaptıkları o çetelerin tarzını dilini, jargonunu epece ezberlemişler. İşte siz busunuz. Bu kadarsınız. Güzel bir söz var 'Uslub-u beyan ayniyle insan', Ağznızdan çıkan ifadeler neyse siz de osunuz. Meşhur sözümüzdür bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye..." şeklinde konuştu.

Hacı Bektaş'ı Veli'nin "Eline, diline, beline hakim olacaksın." sözlerini hatırlatan Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri iyi bilmesi gerektiğini dile getirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Ellerine hakim olamadılar, her fırsatta yürüttüler. Bellerine hakim olamadılar kasetler ortada, kendisi de onun neticesinde Genel Başkan oldu. Şimdi de dillerine hakim olamıyor, konuşuyorlar. Adeta cüruf saçıyorlar."

MHP ve BDP liderlerinin de CHP Genel Başkanı'nın yolundan gittiğini ifade eden Erdoğan, "Bunlar millete 'bidon kafalı', 'yüzde 60'ı aptal' derler ama milletin o güzel Türkçesine, nezaketine zarafetine, edebine, adabına, terbiyesine zerre karar sahip değiller. Edeb yahu, diyorum. Edeb yahu!" ifadelerini kullandı.

"CHP,MHPVE BDP GENEL BAŞKANLARI ÇIKTIĞINDA TELEVİZYONUNUZU KAPATIN"

Bu üslubu ve dili milletin takdirine bıraktığını belirten Başbakan Erdoğan, İslam medeniyetinde anaların yerinin çok saygın olduğunu söyledi.

"Benim sizin annenize saygım var." diyen Erdoğan, "Bu çirkin sözleri özellikle de CHP'li kardeşlerimin, MHP ye gönül vermiş kardeşlerimin, BDPye gönül vermiş kardeşlerimin takdirine bırakıyorum. Lüften, CHP, MHP, BDP sözcüleri, Genel Başkanları ekrana çıktığında televizyonlarınız kapatın. Ya da çocuklarınızı telveizyolardan uzak tutun. En azından çocuklar siyasetçilerin bu üslubunu görmesinler, duymasınlar." dedi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Atalarımızın çok güzel bir nasihati var. Cahil ile dost olma ilim bilmez, irfan bilmez, söz bilmez üzülürsün. Saygısızla dost olma, usul bilmez, adap bilmez, sınır bilmez, üzülürsün. Aç gözlüyle dost olma. İkram bilmez, kural bilmez, doymak bilmez, üzülürsün. Görgüsüzle dost olma, yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez üzülürsün. Ukala ile dost olma çok konuşur, boş konuşur, kem konuşur üzülürsün. Namertle dost olma, mertlik bilmez, dost bilmez üzülürsün. İlim bil, irfan bil, ikram bil, sen seni bil bu sana yeter." şeklinde konuştu.


CİHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum