1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan Sultangazi'de
Erdoğan Sultangazi'de

Erdoğan Sultangazi'de

Seçim mitingleri kapsamında İstanbul Sultangazi'de halka seslenen Erdoğan'ın hedefinde Bahçeli ve Kılıçdaroğlu vardı.Erdoğan "Kılıçdaroğlu ve Bahçeli bir araya gelin ne yapacaksanız yapın" diye seslendi.

A+A-

İşte Başbakan Erdoğan'ın Sultangazi mitinginde yaptığı konuşmasından satır başları:

Onlar ne diyorlar; Ak Parti ne verecekse biz 5 katını vereceğiz. Ne diyor biz her aileye 600 Tl vereceğiz. İnandınız mı? Sayın Kılıçdaroğlu bak inanmamışlar...

CHP'nin Muğla adayı, Neşter operasyonunda ne diyor iddianamede? diyor ki Kılıçdaroğlu döneminde SSK'da yolsuzluklar havada uçuşuyor. Ben bunları iddianamede okuyorum. Sen yolsuzluğun içindesin, gömüldün gömüldün.

Sayın Ecevit seni aday yapmadı. Aday oldu da ne oldu? Tutmuş Tayyip Erdoğan'a Türkiye'yi dar edeceğim. Yahu senin elinde dosyalar varsa niye bunları savcıya göndermedin. Seni tutan mı vardı? Bunların dürüstlükle alakaları yok.

Bahçeli ile bir araya gelin birlikte ne yapacaksanız yapın. Üç çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Biz buraya yolsuzlukla mücadele ede ede geldik. Eğer mücadele etmeseydik 23.5 milyar dolar IMF borcu devraldık. Onlar borçlandı biz 5.2 milyar dolara indirdik borcu. Şu an tamamını da öderiz ama çok düşük faiz niye acele edelim. Fakat 3 yıldır stand by anlaşması yapmıyoruz. Bunlar bizim siyasi anlayışımızla ilgili konuşmaya başlayınca orada durun. Türkiye'ye Fransız olanlar tepki gösteiryor ama biz yolumuzdan devam edeceğiz. Bunların 10 yıllar boyu ne yazık ki batılı karşısında el pençe durduklarını iyi bilirsiniz. O devirler geride kaldı.

Bu MHP milliyetçiyiz diyor ama bunlar lafını yapıyorlar. İşte Merkez Bankamızın kasasında 27.5 milyar dolar fotoğraf vardı. Şimdi toplam rezervimiz 93.3 milyar dolar.

Şimdi Kılıçdaroğlu bunlara sulanıyor. Ama artık benim milletim uyandı. Milletim sana bu kasaları emanet etmez.

Biz yola çıkarken, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Bi defa Türkiye'yi eğitim kurumlarımızı geliştirmek ve çocuklarımızı en ideal dersliklere kavuşturmak için seferberlik içerisindeyiz. Fatih çağına yakışan bir projeyi gerçekleştireceğiz.

Kitapları ücretsiz olarak sıralarınızın üstüne koyduk mu? Biz sözümüzü tutarız. Biz birileri gibi kaynak Kemal demedik, kaynak Türkiye dedik.

Hey gidi Kemal Efendi bundan haberin var mı? Fakire fukaraya her ay 150 lira veriliyor. Bundan haberin var mı? Bunlar sadaka olur mu? Tıpkı Ömer gibi kapıları dinleyeceksiniz, bacaları inceleyeceksiniz. Acaba içeride ağlama sesi geliyor mu diye? Onların peşine koşacaksınız. Gücünüz neye yetiyorsa onu eliniz geldiğince yapın. Artık alan değil veren el konumundayız.

Bu ülkede doğum kontrolü yaptılar. İstediler ki millet yaşlansın ve batının durumuna düşsün. İnşallah genç ve dinamik bir nüfusa sahip olacağız. Bir tane de iki tane de yeter diyenler sakın aldanmayın ha..

Bu Bay Kemal baya vaktimizi alıyor.. Ben de SSK'lıydım. Sıra numarası var eğer başta almadıysan yandın. Şimdi böyle birşey var mı? Kemal Bey sizin Genel Müdürlük döneminizde ilaçlarımızı nerede alıyorduk biliyor musun?

Siz denendiniz Kemal Bey benim milletim seni denemez. SSK'da genel müdürlük yapamayan sen mi Türkiye'yi yöneteceksin. Tabi bunları hatırlatınca ağzı bozuluyor. Senin ağzın ne kadar bozulursa bozulsun, biz seviyemizi koruyacağız.

Sağlıkta bu adımlar atılırken inşallah buracıkta Sultangazi ile ilgili söylüyorum; burada 600 yataklı hastane yapımı için ihaleyi yapacağız. 200 yatağı kadın doğum için kullanılacak. Taş çatlasın 2 yıl içerisinde bunu bitiriyoruz.

Biz şehir dedik, dediler benim genel başkanım söylemişti. Merak ettim Saros Körfezi'nden bahsediyorlar. Kağıthane'de oturduğunu söylemişti. İstanbul'un böyle bir ilçesi var mı? Kaydı maydı da yapamadı. Herkese gidin oy kullanın derken garibim oy kullanamadı.

Şimdi de ağzına askerliği dolamış. Kafayı takmış benim oğluma. Kendi oğlu gitti 21 gün yaptı falan diye. kardşeim dövizli askerliği ben mi yaptım. Benim oğlum yurt dışında okumuş Dünya Bankası'nda çalışmışsa, gelip bu hakkı kullanmış. Bunu heryerde kullanıyor. Ben oğlum için özel bir yasa mı çıkardım. Onun için diyorum ki 41 gün içerisinde kapı kapı dolaşarak sandıkları Ak Parti ile patlatalım.

Türkiye'de organize hayvancılık bölgeleri yapacağız. Meralar tahsis edeceğiz. Bunun dışında şehir merkezinde evin olacak dedik Iğdır'da ziyaret ettiğimiz kişiye. Başım gözüm üstüne dedi.

Kanal İstanbul'u yapacağız dedik, hemen dediler projede insan yok.

Ziraat Bankası benim çiftçime yüzde 59 ile kredi veriyordu, şimdi yüzde 12 ile kredi alıyor. Esanflarımız Halkbankası'ndan yüzde 45 vergi alıyordu şimdi yüzde 5'len kredi alıyor.

Bölücü terör örgütünün liderini Peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olamaz. Cuma cemaatimizi bozanlarla işimiz olmaz. Şimdi BDP ne yapıyor? Bölücülük yapıyor. Bunlara 12 Haziran'da benim milletim en güzel cevabı verecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.