1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Enerji Tasarrufu İçin Exproof Ampul
Enerji Tasarrufu İçin Exproof Ampul

Enerji Tasarrufu İçin Exproof Ampul

Hayatımızın her alanına giren led aydınlatma sistemleri, yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Bu nedenle exproof ampul ilk tercih nedeni.

A+A-

Exproof ampul, üstün hizmet teknolojisi ve her geçen gün daha da gelişen bir sistem olarak devam elektronik devrimin bir parçasıdır. Eski sistemlerin düşük veriminden ve harcanan elektriğin büyük bir bölümünün ısıya dönüşmesinden kurtulmak adına atılan bu adımlar led ampul teknolojisi ile son bulmuştur. Oluşturulan bu teknoloji ile tüketilen enerji tam olarak ışık enerjisine çevrildiği gibi normak akkor bir ampulün elde ettiği ışık çok daha düşük watt kullanımı ile açığa çıkarılmaktadır. General ampul ve bunların kullanıldığı aydınlatma sistemleri düşük voltajla çalışma imkanı sunmaktadırlar. Havada yanıcı gazların bulunabileceği ortamlarda rafineriler, kimyasal üretim yapan fabrikalar, kullanılan gaz deşarjlı ampullerin yarattığı arklardan dolayı yangın çıkma olasılığı bulunmaktadır. Oysa ki bu olasılık led ampul teknolojilerinde bulunmamaktadır. Diğer ışık kaynaklarıyla karşılaştırıldığında led ampuller gerek düşük enerji tüketimleri, gerekse uzun ömürleri sayesinde büyük tasarruf sağlayan teknolojik araç gereçler arasında yer almaktadır. Araştırmalar ve uygulama deneyimleri de şöyle bir bilgiyi bizlere sunmaktadır, bazı uygulamalar sonucunda bu tasarruf oranı %85 gibi önemli oranlara varabilmektedir.

Kullanılan teknolojiler sayesinde Exproof ampul ve türevlerinin tercihleri sonucunda sağlanan tasarruf 3 ana başlık altında karşımıza çıkmaktadır. Bunlar elektrik tasarrufu, ampul değişim tasarrufu ve bakım tasarrufu gibi önemli ana başlıklardır. Led aydınlatma sistemleri için enerji tasarruf oranı %40-85 arasında gidip gelen önemli bir oranda gerçekleşmektedir.

Akkor ampullerin ömür saatleri 6.000-12.000 saat arasında değişiklik gösterirken general ampul ise 50.000 saat üzerinde uzun bir kullanım imkanı sunmaktadır. Bu da 4 ya da 7 adet ampul tasarrufunun elde edilmesini sağlamaktadır. Bakım gerektiren ampullerin bulunduğu endüstriyel alanlarda ise ampuller yüksek tavanlarda bulunduğu için iskeleler kurularak ek masrafların ortaya çıkmaktadır. Tercih led ampul teknolojisinden yana olduğunda ise değişim ya da bakım %80 bir erteleme ile büyük kazançların elde edilmesine imkan tanımaktadır. Yazmış olduğumuz makalelerden ve vermiş olduğumuz doğru bilgilerden hareket ile www.schuchexproof.com internet sitemizi ziyaret ederek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Kaliteyi yaşam alanlarınıza taşımak ve tercih ettiğiniz bu kalite ile tasarruf elde ederek hem maddi hem de manevi kazançlar sağlamak adına bizlerle irtibat halinde olmanızı tavsiye ederiz. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.