1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. EMPERYALİZMİN ANDROİDLERİ
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

EMPERYALİZMİN ANDROİDLERİ

A+A-

EMPERYALİZMİN ANDROİDLERİ

 

               1095 yılının kasım ayında Papa 2. Urbanus, 250 Metropolit ve 400 den fazla papazı Fransa"nın Clermont şehrine davet ederek bir kurultay toplantısı yapmıştır. Daha sonraları tarihe, “Clermont Konseyi” olarak kayıt düşülecek olan geniş kapsamlı kurultayda Papa 2. Urbanus"un çağrısıyla ve çoğunluğunu bu günün Avrupa Birliğini oluşturan ülkelerin katılımlarıyla, binli yıllardaki ilk meşum haçlı seferleri başlatılmıştır.  Kapitalizmin o günlerdeki saray ve kilise nöbetçileri; açlık, sefalet, veba ve hastalıkların diz boyu olduğu Avrupa coğrafyasında bir yalanı furyalaştırmışlardır. Sefil ve fakir durumdaki başıboş insanlara, “Kudüs"ü kurtaralım, Türkleri Anadolu"dan kovalım ve İslam hareketini Ortadoğu"da boğalım” avazeleri ile görülmemiş çağrılar yapmışlardır. Büyük kalabalıkları peşlerine takan emperyalist takım; 1096 yılında Anadolu topraklarına girerek fiziki olarak insana benzemelerinin dışında bir android sürüsü hayvaniliği ile Anadolu"yu bir baştan diğer tarafa yakmış, yıkmış ve talan etmişlerdir.

 

               1071 Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu'ya giren Türkler, yerleşik halka dokunmamıştır. Bundan öte; Adaleti, merhameti ve hoşgörüyü sunmuştur tüm Anadolu bozkırlarına. Yerleşik halk; zulüm ve sıkıntılardan bunalmış olduğundan Türklere karşı direnmek şöyle dursun, Türklerle beraber olmayı tercih etmişlerdir. Oysa Papa 2.Urbanus"un hezeyanlarıyla dolduruşa gelen 1.Haçlı çapulcu takımı; daha Anadolu kapılarına gelmeden bile kendi topraklarında yağmaya, tecavüze ve yakıp yıkmaya başlamışlardır. Avrupa"nın Güney doğusuna doğru inen android sürüleri önce Macar halkına saldırmışlardır. Sonra Sırp ve Bulgar Ortodokslara sataşmışlardır. Bizans İmparatoru bile sözde kendi intikamlarını alacak olan, gözlerini kan bürümüş bu tecavüzcü insansı yaratıkları Bizans"a sokmamıştır.

 

               Bu hayvani grup; kendisinden beklenileni icra etmiştir. İnsanlık mirasının tarihine de büyük zararlar vererek önlerine gelen her şeyi yakmış, yıkmış, öldürmüş, yağmalamış ve yerleşik ahaliye büyük zulümler yapmışlardır. İznik önlerinde bu hayvani sürüyü durdurmak için bir Türk hükümdarı harekete geçmiştir. Tüm bu vahşet habercilerini, Anadolu Selçuklu Devleti"nin kurucusu Kutalmış oğlu Süleyman Şah"ın oğlu ve 2.Anadolu Selçuklu hükümdarı Sultan Kılıçarslan, İznik önlerinde durdurmuştur ve yamyam sürüsü androidleri kılıçtan geçirmiştir.

 

               Ancak bu yenilginin ardından Haçlı seferleri artarak güç kazanmıştır. Kılıçarslan karşısındaki yenilgi ile çılgına dönen ikinci kuşak androidler; 600 bin kişilik bir Haçlı ordusu ile tekrar Anadolu topraklarına saldırmışlardır. Fransız komutan Gedefroi de Bouillon komutasındaki yalanla dimağları, kanla ve kinle gözleri doldurulmuş emperyalizmin androidleri, daha Avrupa'dan çıkmadan kılıçlarını kana bulayarak Rhein nehri kıyılarındaki 10.000 Yahudi"yi kılıçtan geçirmişlerdir. Kılıç Arslan, kılıçtan geçirmekle tükenmeyecek çoklukta olan bu hayvani sürünün önünden Anadolu içlerine çekilmiştir. Haçlı ordusu, Toroslar"a kadar ulaştığında sadece 100 bin asker sayısında kalmış ve Antakya"ya vardığında ise, yarı yarıya daha azalarak 60 bin sayısına kadar azalmıştır.

 

                Selçuklu cengâverlerinin üstün taktikleri ile Anadolu"da bozkırlar boyu kan kaybeden Haçlı sürüleri, Toros dağlarında kendi etleriyle beslenerek ancak ayakta durabilmişlerdir. Büyük bozgun yaşayan bu ikinci haçlı gücü, Kudüs"e varabildiğinde ancak birkaç 10 bin sayısında kalabilmiştir. Ancak buna rağmen Şii-Fatımi idaresindeki Kudüs, Haçlılar tarafından kolayca teslim alınmıştır. Camilere sığınan çocuk ve kadınlar da dâhil olmak üzere tüm Müslüman ahali kılıçtan geçirilmiştir. Kudüs; açık saha morguna dönmüş ve şehrin sokakları aylarca kan kokmuştur.

 

               Fransız komutan Gedefroi Bouillon 1096 yılında Papa 2.Urbanus"a yazdığı mektupta “Hepsini katlettik. Süleyman mabedinde atlarımız dizkapaklarına kadar kana battı” diye yazarak Avrupa milletinin, tarihin derinliklerinde de ne denli insansı androidler olduğunu (!)ispat etmiştir.

 

               Ve yeni bir Haçlı seferi başlatıyoruz diyerek Irak"a saldırı emrini veren ABD ve önceki Başkanı Bush"un da, geçmiş babalarına ve tarihlerine ne kadar sadık olduklarına günümüz insanlığı ve medeniyeti hilafsız bir şekilde şahit olmuştur.  

Önceki ve Sonraki Yazılar