1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. ELLERİNİZE SAĞLIK HANIMLAR!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

ELLERİNİZE SAĞLIK HANIMLAR!

A+A-

İnsanları tanıdıkça yaptıklarına ya da yapacaklarına şaşırmamaya başlıyorsunuz. 

Sadece bazı insanlar için yaptığı yakışmadı deriz bazen. O öyle biri değildir gözümüzde. Oysa o da insandır ve beşer de şaşar.

Tamam kıskançlık yapar,ara bozar,  hırsızlık yapar , para çalar, iyi de bir insan hayatına kıymak ..Onun hayatını çalmak..İşte bunu anlamak çok zor..

Nasıl bir insan diğer bir insanın hayatını sona erdirecek kadar acımasız, ruhsuz, cani hale gelebiliyor!

Nasıl bir insan diğerinin hayatını hiçe sayacak kadar gözünü karartabiliyor!

Kadın cinayetleri diyoruz ya yanlış !

İnsan öldürülüyor, insan! Hala kadın –erkek deyip ortak insani duygularımızı dahi cinsel kimliğimizle anlatıyoruz ya ..Yanlış!

Tamam erkekler güç olarak üstün beden olarak kuvvetli ..Birde maddi üstünlüğü var  .

Son yıllarda her gün her gün hem cinayet, hem taciz hem tecavüz haberleri nasıl da çoğaldı farkındasınız sizde. Sanki yapmayın dedikçe arsızca yapan yaramaz çocuklar gibi ardı ardına kadınlar öldürülüyor bu ülkede. Küçük çocuklar taciz ediliyor. Küçük kızlar evlendiriliyor. Geçmiş yüzyılda bile bu kadar ağır yaşanmamıştır bu iğrençlikler bu ülkede. Yüzde doksanına yakını aynı dinden olan bu ülkede.. 

Nasıl terör olaylarının çoğu Müslüman ülkelerde yaşanıyorsa, tacizler, tecavüzler de buralarda yaşanıyor. Ya biz Müslümanlığı yanlış anlıyoruz, ya da bunu yapanlar Müslüman değil. İnsan hiç değil!

Aynı  akşam, aynı haber bülteninde iki kadının öldürüldüğü haberi arka arkaya verildi. İnanılmazdı. Hem de dövüle dövüle öldürülmüşlerdi. Ardından bir dolmuşta cinsel organını çıkararak bir kadını taciz eden bir erkeği dolmuştaki tüm kadınlar el birliği ile döverek karakola götürmüş, tacizci tutuklanmış haberi yayınlandı. Ya işte insanız, kadın erkek demedik derin bir ohh çektik. Ohhh olmuş ite! Ellerinize sağlık hanımlar..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.