1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. DÜŞÜNDÜKLERİM
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

DÜŞÜNDÜKLERİM

A+A-

Dün akşam kasım ayında bulunduğumuzu fark ettim. Fark ettim ama etmez olaydım. Yine yağmur, kar, dolu, tipi yağacak, Allah’a isyan mı? Asla, isyan değil de.  İnsan kış mevsiminden korkar mı? Ben korkuyorum.

-------

Allah’ım memleketimiz güzel, hem de çok güzel, şehirlerarası yolculuk hoşuma gider oldu. Araç kullanmasın mı öğrendim diye sordum kendime, doğruydu. Çünkü çocuklar bile bana çok kızıyorlar. Araba böyle mi sürülür diye?

Bakıyorum çevreme benden daha hızlı sürenler var. Onlara bakınca ben dikkatli sürüyorum. Ama nedendir çukuru görmedin mi, tümseği görmedin mi kabir sualleri yağıyor?

Arabasızlık zor diyorlar. Arabaya biniyorlar senden çok hükmediyorlar. Dostlar sizlerde durum nasıl?

--

Öğrenci her zaman öğrencidir. Ara sıra maçları izlerken sigara içenlerin son durumlarını anlatan filmler var. Koşamayan babanın dramını görüyorlar fakat yorumlayamıyorlar. Fakat bizim gençler ellerinde sigaralarıyla rahat dolaşıyorlar.

--

Okul giriş saatleri sabahları değişti tamamdır. Fakat akşamın karanlığı nasıl halledilecek? İnsan düşünüyor, evet sabahları alaca karanlıkta zordu, şimdi akşamları zor oluyor.

--

Yeni ilçe müftümüz geldi. Görevinde başarılar dilerim. Dini, sosyal, ahlaki, ilmihal konularını anlatırken bizleri camiinin içine girmemize vesile olur. Allah yardımcısı olsun. Mezuniyeti en güzide ilahiyat fakültesi, inşallah başarılı olur.

Sayın müftümüzün il müftülüğünde ki tüm çalışanlarla tanışmış olduğunu öğrendim. İl müftülük çalışanları da çok memnun olduklarını anlattılar. Müftü denince Gölhisar ve çevresinde Ramazan Selen ismini bilmeyen yok.

Rahmetli mübarek hocamızla tanışamadım ama anlatılanlardan feyiz aldım kendisine Allah tan rahmet dilerim. Bunu şundan dedim. Acaba herkes Ramazan müftünün bıraktığı mirasa ortak olabilir mi?

Her meslek mensubu için bu sorum?

---

Çocukluğumuzda örnek aldığımız büyüklerimiz mutlaka vardır. Her meslekte olur bunlar. Güzel ezan okuyan hocanın yolundan giden olur. Düğünlerde güzel oynayan örnek alınır. Maçlarda gol atan, güzel kurtarılışlar yapan file bekçileri örnek alınır.

Çocuklar ailesini örnek alır. Ailede kitap okuyan büyüğü varsa çocuk kitap okur. Baba sekaratta  (ölüme yakındır). Evladım der, çok üzülüyorum.

Neden der, evlat? Hırsızlık da nam saldık, namım unutulacak diye.

Baba hiç endişe etme  seni mumla aratacağım ve sana rahmet okutacağım.

Çocuklar ailenin aynasıdır desek yalan olmaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.