1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. DIŞ MİHRAKLARMIŞ…
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

DIŞ MİHRAKLARMIŞ…

A+A-

Dış mihraklar, Amerikan oyunu, İsrail dümeni ve daha neler neler. Ülkenin yükselişini hazmedemeyip Başbakan hakkında komplolar kurmaktaymış kimler kimler.

 

Siyasetini devam ettirebilme argümanını sanal düşmanlar icat etmekte arayan Başbakan’ın kadim dostu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den bile sille gibi bir cevaplama geldi. Danimarka yolculuğu sırasında uçakta gazetecilere konuşan Abdullah Gül,"Türkiye’yi yıkmak isteyenler var gibisinden komplo iddialarına inanmıyorum.10 sene boyunca bizi göklere çıkaranlar şimdi bizi tenkit ediyorsa, onları Türkiye düşmanı ilan etmek üçüncü dünya söylemidir " dedi.

Sen hukuku gardıroba kaldıracaksın, hırsızlığı ve yolsuzluğu suyoluna çevirenlere kefil olacaksın. Âlemi kündeye getirenlere, kocaman bir devleti parmağında oynatanlara ve hatta Türkiye’nin bakanlarını kukla gibi figür manyağı yapanlara “Hayırsever işadamı” diyeceksin. Bütün bu hayâsızlıklar karşısında vicdan evinin direkleri titreyenleri ise dış güçlerin maşası ilan edeceksin. Valla Allah gurur yazmasın, ben en ulu maşa olmaya, bir haşhaşin olmaya, sülük, köstebek, örgüt üyesi ve hatta bir payeyi bana da layık görürlerse ben de bir âlim müsveddesi olmaya herkesten daha fazla talibim. Söz konusu vatansa, Başbakan'ın meydanlarda bangır bangır bağırdığı çirkef sözlerin her birini üstüme almaya ve bin kere o sözlere rıza gösterdiğimi ilan etmeyi büyük bir hevesle kabul ederim. Zira Başbakanın yaptığı "tecahülü arif sanatı"nı icradan ibarettir. Yani o da bilmektedir ki, dünyanın 170 ülkesinde bir devletin ve bir milletin 10’larca yıldan beri şerefle temsilcisi olabilmek, ancak takdiri gerektirir. Başbakanın sarf ettiği meydanların o iğrenç kelimelerinin işaret ettiği odaklar; olsa olsa evlerinde, ayakkabı kutularında ve sayısız haramzade kasalarında yetimin ve öksüzün hakkını gasp eden millet soyguncularını tarifte kullanılabilecek türde yaftalardır.

Fahrettin Korkmaz

Önceki ve Sonraki Yazılar