1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. DİLEDİĞİNİZ YERE İSTEDİĞİNİZ AN ULAŞIN
DİLEDİĞİNİZ YERE İSTEDİĞİNİZ AN ULAŞIN

DİLEDİĞİNİZ YERE İSTEDİĞİNİZ AN ULAŞIN

DİLEDİĞİNİZ YERE İSTEDİĞİNİZ AN ULAŞIN

A+A-

Belirli bölgelerden başka bölgelere ulaşımsağlamakiçin kullanılan birtakım araçlar bulunmaktadır. Eski dönemlerde tren çok yaygın kullanıma sahip iken otobüs, minübüs, özel taksi, metro, izban, hızlı tren,vapur ve uçak gibi ulaşım araçları imal edilerek seyahat süresinin kısaltılması için gelişmelerde bulunulmuş olmaktadır. Genel olarak her sektöre özel yenilikler yapılmaktadır.

Sürekliolarak gelişme gösterilmektedir. İletişim ve iletişimaraçları alanında en fazla gelişme görülmektedir. Dünya üzerinde bulunulan ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırma niteliğindeki iletişim teknolojileri ile bu yolda hızla ilerleme yaşanmaktadır.

 

Ulaşım araçları arasında en hızlı hareket eden ve gidilecek bölgeye en kısa sürede ulaşımgösteren araç hava yolu ulaşımda uçak olmaktadır. Tabiki bahsi geçen araç için şehirler veya ülkeler arası konumlar işaret edilmektedir.

İnternet ve iletişim araçlarının ileri teknoloji hızında ilerlemesi ve iletişim için gerekli birçok iletişim araçlarının üretilmesi birçok uygulamanın kullanımını da beraberinde getirmektedir.

Kurumların, tanıtım, satış veya pazarlama için sosyal medyaya taşınması rekabet ortamının daha da hız kazanmasına olanak vermektedir. Firmalar online ortamda birbirleri ile yarışmaktadır. Öyleki uçak bileti satın almak için hemen bütün uçak bileti satışı yapan firmalar devreye girmektedir. Bu anlamda ucuz ve online olarak pratik işleme sahip olan firmalar öncelik olarak müşteriyi çekmektedir. E-ticaret ortamına geçilmesi hem kurum bazında hemde müşteri bazında oldukça kolaylık sağlamaktadır.

 

Uçak bileti satışı yapılmasında firma, istediğiniz bölgeye ilişkin uçak seferlerini anında listelemektedir. Gideceğiniz ve geleceğiniz bölge, gidiş - geliş tarihleri, seyahat yapacak kişi sayısı gibi durumlara göre aradığınız seferler karşınıza çıkarılmakta ve size uygun olan seferler arasından seçimyapılmaktadır.

Uçak bileti alma işlemi online olarak kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Uzun uzun bilet aramak ve uçak bileti satışı yapan işletmeleri tek tek gezmek yerine online olarak hemen bütün firmalar elinizin altında yer almaktadır. Başka bir kişi sizin yerinize sizin adınıza uçak bileti alabilmektedir.

Firmalara göre farklı hizmetler sunulmaktadır. Uçak bileti alırken özel bir yer seçimi yapmanız imkânı size sunulmaktadır. Uçağın kalkmadan önceki durumu ile bilgiler verilmektedir. Yolcuların uçuş öncesi ve uçuş anına ait bilmesi gereken hususlar anlatılmaktadır.

Uçuş esnasında yeme, içme ve tuvalet ihtiyacı gibi durumlarda hostesler tarafından hizmetler sunulmaktadır. Aperatifyiyecekler verilmektedir. Uçuş öncesi hava limanı ulaşımı için araç kiralama hizmeti bulunmaktadır.

Uçuş öncesi veya sonrası ihtiyaç duyulan araçlar hizmetinizesunulduğu gibi otel hizmetleride bulunmaktadır. Araç kiralama istekleri 24 saat yani bir günlük süreyikapsamaktadır. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular, kredi kartı ilede bu hizmeti satın alabilmektedir.

Araç kiralama sonrası araçlar sadece yurtiçi kullanıma uygun olmaktadır. Araç kiralanırken araçta bulunan yakıt ne kadar ise, araç teslim edilirken de o oranda olması gerekmektedir. Az olduğu takdirde ücreti sizden tahsil edilmektedir. Ek sürücü imkânı da sunulmaktadır. Hizmeti satın alırken ek sürücü hizmetinin de kullanılacağı belirtilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş öncesi, uçuş sonrası ve uçuş anındaki hizmetler uçak bileti satın alma esnasında bilgiler dâhilinde sunulmaktadır. Ekstra hizmetler ve bilgi için uçak bileti satın alınan firma ile iletişime geçilebilmektedir. İstenilen firmadan, istenilen tarihe ve saate uçak bileti almak mümkün olmaktadır. Uçak bileti almak için kampanyalar takip edilebilmektedir.

Firmalara özel kampanyalar ile daha ucuza bilet satın alındığı gibi hediyeli uçuşlarda olabilmektedir. Belirli dönemlerde kullanılmak üzer erken tarihlerde uçak bileti alınmak istenirse çok cüzi fiyatlarda uçak bile sahibi olmak kolaylaşmaktadır.

Yorgunluk çekmek ve uzun süreler yolculuk yapmak yerine kısa sürede zamandan tasarruf ederek son derece dinç bir şekilde istediğiniz yere ulaşmak uçak sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Kaynak : www.acilebilet.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.