1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. DEMOKRASİSİZLİK
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

DEMOKRASİSİZLİK

A+A-

Aday olması istenmeyen ve halkın tasvip etmediği isimler kimi güç ve odaklar tarafından Belediye başkanı ve meclis üyesi yapılmaktaysa, bu durum seçim ya da sandığa gitmek değil; illegalitenin icrası, demokrasizliğin ifası, milli iradenin yaka paça gasp edilmesi, hırsızlanması ve tartaklanması eyleminden başka bir şey değildir.

Bir millet göz göre göre yolsuzluğun suyolu yapılmasına müsaade etmekteyse, milli iradenin de yolsuzluk çamuruna çakılmasına onay vermiş olur. Acı ki, bugün böylesi bir durum gerçeğimiz olmuştur.

 

Seçilenler kendisini seçenlere karşı minnet ve vefa duyarlar. Kendisini seçenlerin halk olmadığı durumlarda seçilenler, minnet ve vefa gibi erdemli davranışları kenara iterek, kendilerini seçtirten odaklara esir olurlar veya en nazik haliyle de tekmilin ve zoraki itaatin dairesine hapsolurlar.

Oy kullanan halkın sesi ve istekleri o kulaklarda asla duyulmazlar. Çünkü seçilen, kendi sevilirliği ve tercih edilen yanıyla değil, kendisini destekleyen güçlü baronların demokrasiyi askıya almak suretiyle uyguladıkları manivela sistemiyle seçilmiştir. Halk da kim olur bu şartlarda? Önce baronunun kasası dolacak. Seçilen de, kasanın bozukluklarıyla gününü gün edecektir. Halk da kim oluyor?

 

Delegasyon prensibinin sokak gösterisine zorlanılan bir palyaço gibi kullanıldığı ülkemizde, demokrasinin sözde ifadelerle geçiştirildiği seçim sistemimizde, halkın hakkını ve adaletin yüce yanını görmeye çalışmak en saf haliyle ahmaklık olur.

Basit bir meclis üyeliğinin bile yüz milyarlarca paralara pazarlığının edildiği bu aşağılaştırılan seçim sistemi ile saadetli, bahtiyar ve barış dolu günler kıyamete kadar gelmeyecektir.

İşte yakın geleceğin BAK PARTİSİ, bu çirkin orta oyununu bozacak, halkımızı siyasetin efendisi yapacak ve yeni bir medeniyet siyasetini bu topraklarla ve bu milletle buluşturacaktır.

 

Meclis üyeliği sırasını cüzdanının ebadıyla orantılı olarak alan seçileceklerimizin hizmet önceliği sizce kimler olacaktır? Sizce halkın meclisine sızmış paranın paralel uzantılarının mefkûreleri, ideolojileri ve en öncelikli icraatları ne olacaktır? Demokrasizliğin eleğinde harmanlanmış ve kasalarına zenginlik taşıyacak paranın bu müstakbel amelelerinden halka kör kuruşluk bir fayda gelecek mi sanıyorsunuz? Gelmeyecek! Taa BAK PARTİLİ günlere kadar.

 

Fahrettin Korkmaz

Önceki ve Sonraki Yazılar