1. YAZARLAR

  2. Eda Karaduman

  3. Demokrasiden anladığımız
Eda Karaduman

Eda Karaduman

Yazarın Tüm Yazıları >

Demokrasiden anladığımız

A+A-

Bir okulun çayocağında öğretmenlerin yaptığı kahvaltıda, ufak da olsa kimi zaman sohbet kimi zaman tartışmaya varan siyaset konuşuldu.

Konu malum belediye seçimleri.. Arkadaşın bi tanesi, CHP'nin başkan adayının Mustafa Sarıgül'mü Gürsel Tekin mi olması mevzusunu henüz netleştiremediğinden ve parti içinde sıkıntı yaşandığından dolayı güven vermediğini dile getirdi. Buna karşın bi kaç arkadaş ise demokratik toplumlarda parti içi çatışmaların iyi olacağını söylüyordu. Bense buna anlam veremedim. Partisinde istikrarı sağlayamayan lider, iktidar olduğunda devletin idaresinde bunu nasıl yapacaktı? Ülke içinde meydana gelen olaylara demokrasinin gereğimi derdi acaba?

Bir diğer arkadaş ise şimdiye dek kullandığı oylarının boşa gittiğini, AK Partiye asla oy vermediğini ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın siyaseti çok iyi yaptığını, her konuya hakim olmasıyla özellikle liderlik vasfı ile tam bir politikacı olduğunu söyledi.  Amanda aman! Meğer milletin ne çok siyaset yapası varmış. Normalde odaya girdiğinde selam bile vermeyen arkadaş aynen şu cümleyi kullandı:

''Esir alınan, zamanla esir aldığı kişiye hayranlık duyarmış..'' Ve zil çaldı, herkes derse gitti.  Şimdi soruyorum esir kim esir alınan kim? Bence insanlar ne düşünceyi savunurlarsa savunsunlar ama once farklı fikirlere saygı göstermeyi bilsinler. 

Son olarak AB Bakanı Egemen Bağış'ın sosyal paylaşım sitesindeki notunu bende sizlerle paylaşmak istiyorum. ..

'Necip Fazıl üstadın dediği gibi ''Elalem okur atomu böler, bizimki okur milleti böler'' sözlerinin karşılık bulmadığı bir Türkiye için çabalıyoruz.'

Saygılar...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar