1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. “DEMOKRASİ SİLAHI”
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

“DEMOKRASİ SİLAHI”

A+A-

“DEMOKRASİ SİLAHI” 

               Artık emperyalizmin ve kapitalist dünya kartellerinin omzuna asarak kullandığı öldürücü ve yok edici evrensel silahın adı “Demokrasi Silahı”dır. 1990"lı yılların başında ABD" de icat edilen bu silah, ilk olarak Sovyet bloğunun dağıtılıp çökertilmesinde kullanılmıştır. Çok sayıda obsiyonel aparatlara da sahip olan bu meşum teçhizat; çok insan öbeklerini bir döver biçer azmanlığı ile bir çırpıda öldürebildiği gibi, devletleri dünya sahnesinden düşürebilmekte ve milletlerin kayıtlarını da tarih vesikalarından silebilmektedir. 

               Bu “Demokrasi Silahı” asla aydınlık ve ablak bir suratla kullanılamamaktadır. Bu silahın kullanılabilme şartlarının en önemli yanı; karartılmış bir ortamda, bir örtü içerisinde ve belki de bir kılıf muhafazası içerisinde çalışıyor ve kullanılabiliyor olmasıdır. 

               İnsanlık barışı için bir anlamda bir muvazene unsuru olan çift bloklu dünya güçlerinin doğu bloğu; ani, fevri ve rasgele kullanılan bu “Demokrasi Silahı” ile aslında dünya barışını da sigortasız bırakmıştır. Apansız şekilde emperyal havariler tarafından bilindik o kılıf içerisinde saklanmış halde yine bu silahın kullanılmasıyla, denge çubuklarının bir tanesi olan “Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği” yerküreden ve dünya siyasi haritasından ebedi olarak silmiştir.  

               Tek ve başına buyruk çifte standartlı siyasi kimliği ve hükümranlığı ile ABD menşeli bu “Demokrasi silahı”, şimdi İslam âlemini demokrasi humusu ile terbiye etmeye kendisini memur kılmıştır.  Emperyalizmin küresel temsilcileri kendilerine tehdit olabilecek her ülkeye, her düşünceye, her örgüte ve her sivil inisiyatife karşı aynı demokrasi gerekçesini gerekçe göstererek kuvvet uygulamaktadırlar. 

               İslam coğrafyasının ilk durağı olarak Irak"a demokrasi, “Demokrasi Silahı” kullanılmak suretiyle yaka paça sürüklenerek getirilmiştir. 1 Milyonu aşkın masum sivilin can çekişmelerine ve hırıltılarına karışan Irak halkının kanı, bir ülkeyi kan kırmızısı renge dönüştürmüştür. Emperyalizm, emeline ulaşmıştır. Lakin demokrasi denilen çifte imbikli nimet güğümü; bu coğrafyaya asırların telafi edemeyeceği ağır külfetleri yüklemiştir. 

               ABD artık dönüş yolundadır. Güçlerini Irak"tan çekme kararını almıştır bile şimdilerde. Ancak tam da bu sırada, buralara kadar gelmişken bir miktar demokrasiyi de Türkiye"ye sunma ululuğunu Anadolu insanından esirgememek için omzundaki kılıflı aparatını yine dönüş yolunda kullanma kararı almıştır(!) “Demokrasi Silahı” nın Türkiye"de kullanılacak aparatı; “Türkiye"de açılım rüzgârı estirmek” obsiyonelliğidir. Orta Doğu"da ABD"nin kuklası durumundaki silahlı güçlerden olan Abdullah Öcalan önderliğindeki PKK Örgütü, 25 yıldır ABD ve AB"nin desteği ile Türk Ordusu ile savaşmaktaydı. Şimdi sinsiliği kılıfından menkul bu “Demokrasi Silahı” dürbün mevkiine  “Açılım” aparatını takarak, Türkiye"yi darmadağın edip yok etmek için demokratikleştirme sürecini ülkemizde de başlatmıştır.  

               Tarihin kaydettiği en büyük antiemperyalist lider Mustafa Kemal Atatürk, 20. yüzyılın başlarında sömürgeciler ordusunu bu ülkeden def etmiştir. Ne var ki, yaklaşık 100 yıl önce insanlık önünde mahkûm edilen aynı güçler, bu gün milletlerin yeraltı ve yerüstü zenginliklerine demokrasi kılıfı ile ordularını da kullanarak silah zoruyla el koymak suretiyle zorbalıklarına devam etmektedirler. Yeniden 100 yıl sonra bugün ABD ordusu Irak"ta bir kukla Arap hükümeti ve bir kukla Kuzey Kürdistan yönetimi kurarak bir ülkenin tek zenginlik kaynağı olan petrolüne el koyarak geri çekilmektedir. Ve aynı zorba güçler dönüş yolunda, “sömürgeciliğe ve emperyalizme başkaldırarak” kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti"ne de bir fare kapanı gibi demokrasi ve açılım tuzağını kurarak iştahla ellerini ovuşturarak sırıtkanlaşmaktadır.

 

                Unutmamalıyız ki; emperyalistlerin kaba kuvvetlerinden daha önce vurucu güç olarak kullandıkları “Demokrasi Silahı”, insanlığın 21. yüzyıldaki karşı karşıya kaldığı en menfur tehlikedir. Hoşça kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar