1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. DEĞİŞTİRİN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

DEĞİŞTİRİN!

A+A-

Gün geçmiyor ki Osman Gazi Köprüsü hakkında kem sözler edilmesin, kutlu ecdadımın adı rantın kirli hamuruyla her gün yoğrulmasın.

 

Devlet-i Âlinin kurucusu Osman Gazi, postunu bir köprü başına sermiş ve geçenden de, geçmeyenden de cebine cukkaları dolduran bir Deli Dumrul değildir. Değiştirin kardeşim bu köprünün adını mümkünse hemen şimdi değiştirin. Rantın şaha kalktığı bu köprünün adını temsil ettiği misyona uygun bir isim ile acilen değiştirin kardeşim.

 

Bizler razıyız:

İster Muammer Güler Köprüsü yapın

İster Zafer Çağlayan Köprüsü yapın

İster Erdoğan Bayraktar Köprüsü yapın

İster Egemen Bağış Köprüsü yapın

İster Reza Zarrab Köprüsü yapın

 

Ama hemen ve acilen Osman Gazi adını söküp atın rantın amuda kalktığı bu Deli Dumrul köprüsünden. Yapın bir iyilik ve değiştirin bu köprünün adını kardeşim. Değiştirin!

 

****

 

ÖYLE Mİ?

 

Cumhurbaşkanı Suriyelilere verilecek vatandaşlık hakkında taşı gediğine koymuş ve “Mülteciler içerisinde yetişmiş insanlar var, onları Avrupalılara mı kaptıralım” demiş öyle mi?

 

Öyleyse bir taş da biz kaldırıp koyalım en boş kalan bir gediğe. Tamam, peki yıllardır Türk Üniversitelerinden mezun olan doktor, avukat, mühendis ve öğretmenlere, yani kendi insanımıza siz iş verebildiniz mi de, Suriyeli üniversite mezunlarına iş vereceksiniz öyle mi?

 

Binlerce, on binlerce üniversitelerimizden mezun olmuş yetişmiş Türk, Türkiye’de iş bulamayıp akın akın yurt dışına gitmekteyken, sizin aklınız Suriyeli yetişmiş kalifiye insanlara takılı kaldı öyle mi?

 

Ülkemizden her yıl su gibi dışarıya beyin göçü tekrarlanmaktayken, kendi yetişmiş insanınıza dahi çalışma imkânları sağlayamamışken, şimdi sıra Suriyeli yetişmiş insanların vatandaşlığa kabulüne geldi öyle mi?

 

Kendi insanımıza iş bulduk da, şimdi sıra Suriyelilere kaldı öyle mi? Siz bunu ancak Rabiacı takıma anlatabilirsiniz. Bizim bunlara kanacağımızı sandınız öyle mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar