1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine 'kitap'lı gönderme
Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine 'kitap'lı gönderme

Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine 'kitap'lı gönderme

Karabük mitinginde konuştu

A+A-

Karabük mitinginde halka seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu; muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'yi kitap okumamakla eleştirdi. Davutoğlu;  "Ben kitap olmayan odada uyumadım. İki koku var ki cennet kokusu gibidir. Bir çocuk bir de kitap kokusu. Kitap kokusunu almayandan bereket olur mu?" dedi.

Kılıçdaroğlu çalıntı projeler hazırladı. Ona sormak vakti. Bırak hayali, bunlarla uğraşmayı. İzmir sel altında kaldı. Önce onu düzeltin. Şişli Belediyesi... CHP'liler birbirleri ile kanlı bıçaklı oldu. Sizin şu memlekette dikili ağacınız var mı? Bunu onlara sormak lazım. Mega projeleri ilk biz ilan ediyoruz ya heveslendiler.

“KİTAP OKUMA ÖZÜRLÜ”

Kılıçdaroğlu demiş ki Davutoğlu’nun kitabını okuyamadım. Okuma özürlü kitap okumayı bilmez. Bahçeli’ye de 'kitap okuyor musunuz' demişler. 'Arada sırada rapor okuyorum' demiş. Ben kitap olmayan odada uyumadım. İki koku var ki cennet kokusu gibidir. Bir çocuk bir de kitap kokusu. Kitap kokusunu almayandan bereket olur mu?

“SEÇİME KADAR EMEKLİ MESELESİ VAR MIYDI?”

Bunlar uyuyorlar bizim geldiğimiz yeri hayal etmeye çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu ‘2019 yılında işsizliği sıfırlayacağım’ diyor. Başka bir yerde ‘2035 yılında işsizliği yüzde 5’e düşüreceğim’ diyor. Söylediği hiçbir rakamın aslı esası yok. Kılıçdaroğlu’nun bu seçime kadar emekli meselesi var mıydı? 12 yıl içinde biz emekli kardeşlerimiz için neler yaptık? En düşük SSK emeklisi maaşını 1070 lira yaptık. Emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımız şimdi 1350 lira alıyor.

"BUNLARA DHKP-C KATILDI"

Bizim davamızda makam meselesi olmaz, mevki meselesi olmaz. Biz büyük, yeni Türkiye'nin neferleriyiz. 3 eski Türkiye partisi bir araya geldi, şimdi DHKP-C onlara katıldı. Önümüzdeki dönem geçmiş dönemlerden daha parlak olacak. HDP binalarına saldırı oldu Ak Parti'yi suçladılar. Bahçeli paralel çetenin yayın organları ile buluştu, Kılıçdaroğlu da ayaklarına gidip ziyaret etmişti, HDP de arka kapıdan görüştü. HDP saldırılarının failini bulacağız dedik ve bulduk. Biz bu vatanı eski Türkiye partilerine bırakmayız.

"SİZ HAZIR MISINIZ' DİYE SORUYORUM, ÇIT YOK. NİYE?"
 

"BİZLER DEVLER LİGİYİZ"

Partisinin Sakarya Kent Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Marmaray, Avrasya Tüneli ve 3. havalimanı projelerine değindi, Afrika'daki büyükelçilik sayısını 12'den 37'ye çıkardıklarını söyledi.

Davutoğlu, İzmit'te dünyanın en uzun 4. asma köprüsünü yaptıklarını belirterek, "Eskiden Türkiye'de, kendisiyle yarışan projeler olmazdı. Şimdi dünyanın en büyük projelerini kim yapıyor?" ifadesini kullandı.
Yüksek hızlı trenden bahseden Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Şimdi acaba diyorum bazen Kılıçdaroğlu, bir keresinde gerçekten bir hediye bilet alıp göndereceğim. Diyeceğim ki 'üçüne de İstanbul'dan bin, Ankara'ya hızlı trenle gel. AK Parti ne yapıyor bir gör. Emin olun AK Gençlik, şimdi siz 20'li yaşlardasınız, bütün bunlar inşallah siz 2023'te, 50'li yaşlara geldiğinizde, yükselen küresel cihan devleti kurmak için, size bir küresel güç bırakmak için çalışıyoruz. Hep beraber çalışacak mıyız? Ayrıca gençlik, siz siyaset safında Fatih Sultan Mehmet'in çocukları olarak, 2050'leri beklemeyeceksiniz. Şimdiden heybenizi alın kutsal yürüyüşümüze katılın."

Başbakan Davutoğlu, "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz. Biz devler ligindeyiz, devler liginde. Kılıçdaroğlu ise diğerleri ise cüce projelerle uğraşıyorlar. Türkiye'yi devler liginde liderliğe oynatacak mıyız? Yükselen Türkiye'yi mutlak anlamda onurlu ve izzetli kılacak mıyız?" ifadelerine yer verdi.

"TEK ÇİVİ ÇAKMADILAR"

Muhalefetin vaatlerini eleştiren Davutoğlu, birilerinin coğrafyayı yeni yeni keşfettiğini söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerinin yıllarca dava aşkıyla söylediği "merkez ülke Türkiye" kavramını alıp ambalajlamaya çalıştığını belirten Davutoğlu, "Bizim Türkiye merkez ülke idealimiz ambalajlanamayacak kadar büyüktür, derindir" görüşünü paylaştı.

Davutoğlu, şöyle devam etti:
"Bakın aramızdaki fark şu, onlara sorsanız Tuna nerede? 'Avrupa'da bir yerde' der. Bir ara sormuşlardı, Kobani nerede? 'Suriye'de bir yerde' demişti. Bizse Semerkant ile yatar, Saraybosna ile uyanırız. Maveraünnehir ile yatar, Tuna ile uyanırız. Aramızdaki fark bu. Horasan'da, Semerkant'ta, Buhara'da Orhun Anıtları'na kadar bütün Orta Asya'da biz vardık. Ülkemiz merkez ülke. 'Ülkemiz dünyanın ve çevre bölgelerin merkezi' diyip, tam seferberlik içinde akıncılar olarak yürüdük. Şimdi soruyorum, Orhun Anıtları'nı kim yaptı, kim restore etti? Orta Asya'ya, Kırgızistan'da olaylar olduğunda ilk yardımı kim gönderdi? Özbekistan'da, Afganistan'da, Türkmenistan'da ne zaman acı olsa kim dindirdi? Maveraünnehir'e kim sahip çıktı? Sakarya'nın Orta Asya'daki kardeşleri Amuderya, Siri Derya kenarlarına kim sahip çıktı? Şimdi o güzelim Tuna'nın kenarlarında Gül Baba Türbesi var. Bakın, milliyetçilik iddiasındaki MHP, 3,5 yıl, 1999'dan 2002'ye kadar koalisyon ortağı olarak iktidarda kaldı. Küçük koalisyon ortağı ama tek çivi çakmadılar. Tuna'nın kardeşlerine, Sakarya'nın kardeşlerine tek çivi çakmadılar."

"ARAMIZDAKİ FARK BU"

Muhalefetle aralarındaki farka işaret eden Davutoğlu, şunları dile getirdi:
"Sakarya'nın kardeşi cömert Nil'in kenarında, oradaki kardeşlerimize karşı darbe yapıldı, seçilmiş cumhurbaşkanı idama mahkum edildi. Türkiye'deki darbeciler onlara elçi gönderdiler. Dönüp bize soruyor Kılıçdaroğlu, Mısır'da niye büyükelçimiz yok? Niye biliyor musun? Sakarya'nın kardeşi Nil'in çocuklarına zulmeden darbe rejimi var da ondan. Nerede zulüm, adaletsizlik, 'bize sahip çıkan yok mu Ya Rab' diye ellerini göğe açmış tek insan varsa orada Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak." 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.