1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. DAHA ÇOK YAZARIZ DAHA ÇOK..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

DAHA ÇOK YAZARIZ DAHA ÇOK..

A+A-

 

İnançlı da olsa inançsız da insanlar açlığa dayanamazlar, hele susuzluğa hiç dayanamazlar.Hangi dönemde , hangi yüzyılda olursa olsun bu böyle.Henüz insanoğlunu hava ile  besleyen bir sistem icat edilmedi.Hem icat edilmiş dahi olsaydı,inanın onu da fiyatlandıracak, vergilendirecek bir sistem çıkartırlardı.

Türk tarımının ancak modern tarım teknikleri ve teknoloji kullanımıyla dünya ölçeğinde rekabet edebileceğini biliyoruz sanırım. Bu konuda Türk çiftçisinin de az çok  çaba gösterdiğini ve daha çok çaba göstermesi gerektiğinin de farkındayızdır umarım.Dünyanın öyle bir yerindeyiz ki, öyle güzel bir iklimimiz var ki..

Buna rağmen tarımda ne kadar söz sahibiyiz.

Üç tarafımız denizlerle çevrili, buna rağmen denizciliğimiz ve balıkçılığımız nerelerde?

Deniz turizmimiz nerede?

Topraklarımızdan tarih fışkırıyor..Topraklarımızın altı  madenler, şifalı sularla dolu..Tuzundan tut, bor’ una kadar her maden çıkıyor. Ülkemizde karda kapanan yollarda ölen hastaları dinlemek yerine, kar turizminin geliştiğini ne zaman duyacağız dersiniz?

Ne zaman Malatya’ nın kayısısını,Isparta’ nın gülünü halısını, Ağrı’ nın Van’ın, Bitlis’ in balını peynirini, İzmir’ in üzümünü, Tekirdağ’ın Diyarbakır’ın karpuzunu dünyanın diğer ucundaki turistten dinleyebileceğiz.Bizler ülke dışına çıkanların gördükleri dünyaca ünlü yerlere ve tattıkları dünyaca ünlü lezzetlere ne zaman katılacağız? Ne zaman anlatılacak benim ülkemin zeytini,üzümü,elması,sucuğu, pastırması..

Doğası, iklimi yazı, kışı..

Turist gelsin istiyoruz , fakat yabancı yatırımcıya sıcak bakmıyoruz..Yatırımı da devlet yapsın, turisti de devlet getirsin  istiyoruz.

Ülkemizi saydığımız bunca güzelliklere ve bununla beraber bolluk ve berekete kavuşturacak bir  projeye ne zaman kavuşacağız dersiniz? Afrika’ da insanlar iklimi ve yanlış politikalar yüzünden açlıktan ölüyor.Ya bizim açlığımız ..Bilgi açlığı, teknoloji açlığı..Resmen fakiriz fakir..Ne okuyoruz ne araştırıyoruz, ne de yapma gayreti içine giriyoruz.Hazır bekliyoruz hazır..Ancak kopyalıyoruz.Daha çok sorarız, daha çok bekleriz, daha çok yazarız daha çok..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum