1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

A+A-

CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!
Derin teessür ve büyük sitemlerle belirtmeliyiz ki, Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde milletimiz böylesine kudurmuş bir azgınlık ve muvazene yıkan bir anarşiyle karşı karşıya kalmamıştır. Geçen 87 yılın hiçbir döneminde görülmemiş kâbus dolu günlerin, olanca siyahlığı ile geleceğimizi karartmaya çabaladığı bir süreçten geçmekteyiz. Bayrağımıza, sancağımıza, askerimize kurşun sıkanların ve onlara yardımcı olanların itibarlarının yükseltilip, açılım kelamıyla huzur anarşistlerine neredeyse kucak açılmak anlamlarının yüklenilebileceği günlerden geçmekteyiz.
Esarete, sefalete, acılara ve bitmeyecek gibi görünen sonsuz kederlere karşı verilen ve bir medeniyet kavgamız olan, sevgili cumhuriyetimizin 87.yıldönümünü henüz idrak ettik. Ancak itilip ötelenmeye çalışılan 87 yaşındaki Atatürk Cumhuriyetinin bitirilmesi hesaplarının yapıldığı karanlık bir sürecin de çok ilerlemiş bir merhalesindeyiz.
1923 sonbaharından 87 yıl uzaklıktaki 2010 yılının yılsonuna yaklaştık. Geçtiğimiz yıl bu günlerde, yılsonuna kadar mutlaka bitirilmesi gerekli olduğu söylenilen ve içeriği bilinmezlerle dolu olan açılım sürecinin 3 aylarının içerisindeydik. Hükümet çevrelerinin dillendirdiğine göre, o aylar içerisinde çok güzel şeyler olacaktı. 86 yıldır yapılamayan siyasal etkinlikler o üç ay içerisinde yapılacaktı. Tüm o bilinmeyen açılım içtihatları ve gerekli çalışmalar, geçen sene yılsonuna kadar ivedi şekilde yapılacaktı ve maksimum neticeler alınacaktı denilmekteydi. Netice olarak söylenildiğine göre ve Sayın Başbakan’ın öngördüğü şekli ile bu açılım süreci, geçen yılsonuna kadar bitirilecekti. Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile ise, çok güzel şeyler olacaktı.
İki ayağın adeta bir pabuca sıkıştırılarak sürdürüldüğü o açılım süreciyle birlikte akıl ve fikir ezberlerimiz bozulmuştu. Bu sıkıştırılmış ve deli değneği ile kovalanan açılım süreci toplumu iki ana cephede ayrı saflara ayrılmıştı. Bu müptezel süreç ile devletin birliği ve bütünlüğünü hiç kimsenin hesap edemediği ölçüde tehlike sınırlarına taşımıştı. Bu meşum süreç ile İktidar ile muhalefet, demokrasi tarihimizde şahit olmadığımız bir nezaketsizlik dozunda uzak uçlara savrulmuştu. Ve bu meçhul süreç ile birlikte, Atatürk Cumhuriyetini ayakta tutan dirayet kolonları ülkenin bir havuzda buluşmuş tekel medyasının yandaş kalemleri tarafından balyoz yağmuruna tutulmuştu.
Zemheri ayında sıtmaya tutulmuş ve zangır zangır titreyen bir zavallılık halinde iken bile, milli bağımsızlık savaşını Cumhuriyetle taçlandırabilmiştir bu millet. Ancak 87.yılını kutladığımız cumhuriyetimizin emanetçileri olarak, atalarımızın manevi huzurlarında miras yok edicileri durumuna düşme huzursuzluğunu yaşamaktayız şimdilerde. 87 yıl önce verdiğimiz haysiyetli istiklal kavgamızla Anadolu’da gözü olan istilacı devletleri yurdumuzdan kovmasını becerebilmişken, bugün neredeyse aynı fitnenin artıklarını kendi ellerimizle yurdumuza yerleştirmiş ve o güçlerin mali olarak merhamet dilencileri durumuna düşmüş bulunmaktayız. Oysa bizler o şeref mücadelesini, sınır dışı ettiğimiz emperyalist güçlere 87 yıl sonra yeniden teslim olmak için yapmadık. Ve bizler o haysiyet kavgasını, milli birlik ve barışımıza kasteden dış güçlerin yerli işbirlikçilerini 87 yıl sonra ödüllendirilmesi için vermedik.
Oy gelecek yerden açılım esirgenmez mantığı ile istikbal ve istiklâlimizi siyaset malzemesi yapan beyhude gayretlere ülkem insanı en güzel cevaplamayı 29 Ekim Cumhuriyet bayramında bugün ortaya koyduğu büyük coşkuyla vermiştir. Türk milleti yüksek ferasetiyle yürek tasına yazmış olduğu bu gamsız gafilleri demokrasi sandığında en yakın atide mahkûm edecektir ve bir ABD projesi olan açılım saçmalığına ise, son verecektir. Balık kavağa çıkarsa, fili bir sinek emzirir, manda kavak yaprağına yuva yapar ve Türkiye de AB’ye girerse açılım hamasetini bu millete yutturabilmeleri mümkün olacaktır. Milletin aydınlık geleceğine mani bu manidar günler elbet bitecektir. O milletini iyi tanıdığını söyleyen siyaset hovardaları! Avucunuzu yalayın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar