1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Çocuk Gelişiminde Bakıcıların Önemi
Çocuk Gelişiminde Bakıcıların Önemi

Çocuk Gelişiminde Bakıcıların Önemi

Çocuk Gelişiminde Bakıcıların Önemi

A+A-

Bebekler ailelerin en önemli ve en kıymetli aynı zamanda da en yeni üyeleri olarak kabul görmekte ve ilk günden itibaren doğru düzgün bir eğitim ve gelişim sürecine girmeleri amaçlanmaktadır. Özellikle ilk 4 yıl aileden alınacak olan eğitim tamamlandıktan sonra dışarıdan yardım alınarak kişisel gelişim ve eğitim süreci başlatılmaktadır. Bu konuda ülkemizde de oldukça rağbet gören oyun ablası olarak tabir edilen ilk bakıcılar tercih edilmektedir. Uygun nitelik ve yeterliliklere sahip üniversite öğrencilerinden ya da mezunlarından seçilen oyun ablası 4-12 yaş arası çocuklar ile ilgilenmekte ve oturup kalkmadan yeme içmeye, kişisel becerilerin keşfedilmesinde ve geliştirilmesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Her aile çocuğunu bir dadıya emanet ederken içinin rahat olmasını ve uzakta olduğunda aklının çocuğunda kalmamasını ister. Bu sebep ile çocuk bakıcısı seçmeleri yapılırken her açıdan titiz davranılmalı ve aranan özelliklerin her birinin çocuk bakıcısı adayında bulunmasına dikkat edilmelidir. Dadı ya da bakıcılar çocukların hal ve hareketlerini oldukça fazla etkilemektedir. Bu sebep ile bu işin eğitimini almış ve çocuklara ne şekilde davranılmasını gerektiğini bilen, otoriter fakat vicdanlı kişilerin tercih edilmesi gelişim süreci açısından daha sağlıklı ve verimli olacaktır. Özellikle uygun okullardan mezun olan dadıların daha verimli oldukları bilimsel olarak da kanıtlanmaktadır.

Ülkemizde her ne kadar bebeklere anne babanın yakınları olan büyük anne ve büyük babaların bakması aileler tarafından daya uygun görülse de bu işin eğitimini almış ve alanında uzmanlaşmış bir bebek bakıcısı tercih edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Zamanın getirilerinden dolayı yeni anneler doğumdan çok kısa bir süre sonra bebeklerini başka bir kişiye emanet ederek çalışma hayatına geri dönmek zorunda kalmaktadırlar. Bu sebep ile bebek bakıcısı hem gelişim hem de eğitim açısında hayatımızda çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuda dadiniz.com adresinde sunulan yardımlardan faydalanılabilinmekte ve bebekler güvenilir kişilere emanet edilerek rutin hayatın daha rahat ilerlemesi kolaylık ile sağlanabilmektedir. Konu ile alakalı detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın.  http://www.dadiniz.com/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.