1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. CEVABINI BİLDİĞİN SORUYU SORMA!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

CEVABINI BİLDİĞİN SORUYU SORMA!

A+A-

Bazı günler vardır, bir çok olumsuzluk ardı ardına gelir,  sabrınızın denendiğini anlarsınız. Yaşınız kaç olursa olsun, bazen sabrınız taşar, öfkenize yenik düşersiniz. Oysa, sabrınızı sınayan ve hatta  taşıran kişinin , aslında akıl kapasitesinin yetersiz ,anlayışının kıt olduğunu, kendinize geldiğinizde anlarsınız.

Ona da aklının alabileceği şekilde yaklaşmadığınız için kendinize kızarsınız! Hani siz iyi bir insan olmak için elinizden geleni yapanlardandınız!

Değmeyecek biri..Ne acı..Bir insan için en son kullanacağım, hatta kullanmak istemediğim bir kelime!

Bir söz vardır bilmem bilir misiniz?

Bir kimse ile kötü olmak istemiyorsan ona, “İş bulma, eş bulma, ev bulma”

Bir söz daha vardır “iyi olur Allah’ tan kötü olur senden olur”

Anne ve babanızdan aldığınız terbiye,okulda aldığınız eğitim yetmez , yaşarken diğer insanlardan öyle dersler alırsınız ki aile ve okul eğitiminiz solda sıfır kalır.

Önce acı hissederseniz yüreğinizin ucunda, sonra o acı derinlere iner..Yaktığı yeri öyle bir dağlar ki bir daha aynı acıdan o kadar da etkilenmezsiniz.

Üst üste yaşanan hayal kırıklıklarına alışırsınız zamanla, kanıksarsınız.

En zoru da taşın en yakınınızdan gelmesidir.

“Taş uzaktan gelmez” diye de bir söz vardır aslında.Hep biliriz de o taş başımızı yarana kadar anlayamayız atılacağını…İşte  “dost bildiklerimiz” de nedense hep o taşı atmak için bekler ya..

İşte bunu bir türü hazmedemeyiz. Gözümüzün içine baka baka yalan söyleyen arkadaşlarımızı biliriz de  susarız.

Oysa , insanı biliriz, yanar döner, atar tutar, menfaati uğrana en yakınını satar ya! Neden unuturuz bunu neden! Ve neden cevabını bildiğimiz soruyu sorarız.İyilik hiçbir zaman cezasız kalmaz!

İyi insanların kaderidir nedense ,üzülen taraf hep onlar olurlar. İyi olmak, iyimser bakmak, iyi bir şeyler yapmak, diğer insanlara faydalı  işler yapmak mutlu eder onları.

Neden insanlar, iyi insanları üzmek için ellerinden geleni yaparlar.

İyi bir iş yapar, faydalanmak yerine karalarlar.Oysa onlar,insanlara faydalı olacağım diye çırpınır, didinir, üstüne bir de suçlu ilan edilir.

Hayatını sadece maddi çıkarlar üzerine oturtmuş, manevi değerleri olmayanların çoğaldığı günümüzde, her şeye rağmen iyiliklere ve güzelliklere dair inancımız, umudumuz hala var .

Kahretsin ki var!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.