1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. CENABI ALLAH; GÜNAYDIN SELASINI DUYACAK GÜNLERİ...
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

CENABI ALLAH; GÜNAYDIN SELASINI DUYACAK GÜNLERİ...

A+A-

CENABI ALLAH; GÜNAYDIN SELASINI DUYACAK GÜNLERİ,

ÖLÜM UYKUSUNDA DA OLSA BAHŞETSİN BU MİLLETE

               Türkiye’nin bugünkü tablosu 100 yıl öncesinden farklı değildir. Yine borç kıskacının içerisindeyiz. Yine etnik kıpırdanma ve kalkışma destekçilerinin uluslararası cereyanıyla karşı karşıyayız. Duyûn-u Umumiye Osmanlı’dan alacakları için Osmanlı Merkez Bankasının ve vergi toplama kurumlarının tepesine musallat olmuştu. Şimdi ise daha ceberrut bir kıyaslama ile aynı eller işbaşındadır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 90 milyar dolara yakın rezervini üstelik çok küçük faiz oranları ile emperyalist Batı’nın ve ABD’nin bankalarında tutmaktadır. Emperyalist küresel güçlerin müsaade ettiği ve tasarımını yaptığı  oranda bir yalancı refah sürmektedir ülkemizde. Türkiye’de sömürü istikrarının sürmesi için ise, %50 orandaki halk kesiminin, bu habis oyunu görememesi temin edilmiştir. Kimi makarna torbasının kimi de gafletin mahmurluğunda bu derin oyuna payanda olmuştur.   

               Türkiye üretim şampiyonu mu oldu? Hayvancılıkta çığır mı aştı? Tarımda mucizeler mi yarattı?  Türkiye’de sanayi devrimi ve teknoloji çağı yaşandı da üretim ve ihracattan arta kalan paralarımızı mı yabancı bankalara yatırdık. Hayır… O paralar alınan dış borçlara karşı verilen fiili rehinlerdir. Verilen fiili ipoteklerdir. Aksi halde ülkemizi her geçen gün inin inim sömüren bu sıcak para da gelmez memleketimize. Ancak bu sıcak para ülkemizin yaşayabilme ve ayakta kalabilme serumu haline geldiğinden dolayı bir şımarık mecburiyet vardır. Bu mecburiyet halinin sağladığı yalan ve sanal refahı gerçek sanan %50 orandaki kesimimiz AKP’ye oy vermiştir. Durum bundan ibarettir. 

               Küresel sermaye istese bir tuşa basarak sıcak parayı anında durdurur ve yine bir tuşla gelmiş olan tüm sıcak parayı anında geri çekebilir. Çektiğinde ne olur? Türkiye alt-üst olur. Alt-üst olma bir yana, Yunanistan’dan beter oluruz. Bu hal ve bu gerçek bir dehşet hali ve bir hayati risk değil mi? Hayatımız; verdiğimiz risk ipoteklerine bağlı değil mi? Geleceğimiz iktisaden İran’dan 100 kat daha risk altında değil mi? Bütün bunları etüt edemeden ve bilemeden tuvaldeki resme göre alkış tutmak safdilliliktir.

              Tuvale yansıyan refah görüntüsü sadece bir kordonla emperyalizmin prizine monte edilmiş kutup başıdır. Bu fişi orada ebedi tutabilme halimiz bizim ihtiyarımızda değildir. Diledikleri zaman çekebilecekleri uzak ellerin ve yaban ellerin aydınlattığı ampul altında aydınlanmak; yalancıdır ve bu ampul altında ısınmak da sanaldır. ÖLÜM UYKUSUNA YATMIŞ MİLLETLERİN TARİHLERİ YOKTUR VE HALİMİZ BİR UYKU HALİDİR. CENABI ALLAH; GÜNAYDIN SELASINI DUYACAK GÜNLERİ, ÖLÜM UYKUSUNDA DA OLSA BAHŞETSİN BU MİLLETE.

Önceki ve Sonraki Yazılar