1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. Büyük Anadolu Milleti, büyük uyanış hamlesini yapmaya mecburdur
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Büyük Anadolu Milleti, büyük uyanış hamlesini yapmaya mecburdur

A+A-

BÜYÜK ANADOLU MİLLETİ, KENDİSİNDEN BEKLENEN BÜYÜK UYANIŞ VE DİRİLİŞ HAMLESİNİ YAPMAYA MECBURDUR.            

Ne hazindir ki, İman ve inancımızın bir zaferi olan kurtuluş destanımızın söz, müzik ve bestesinin icra edildiği bir üniversite salonunda, şeref ve onurumuzun milli vicdanı olan İstiklal Marşımıza sırt çevrilmiş, ayağa kalkılmamış ve bir jenerasyonun saygısızlıklarına milletçe şahit olunmuştur. 

 

            Bize ne oldu da, paha biçilmez altın değerlerimiz son 10 yıl içerisinde siyasi olarak mutasyona uğramıştır. 150 yıl süren Selçuklular döneminde bir ve beraber olduk. 600 yıl devam eden Osmanlı döneminde kıymetlerimizi kaybetmedik ve hiçbir plan ve gayri milli açılımlara konu ederek medeniyet cevherlerimizi takas etmedik. Genç cumhuriyetimizin 2000 yılına kadar olan süreçlerinde Büyük Anadolu Milletinin temel dinamiklerine kast anlamı yüklenebilecek ayrışmış, öteleşmiş, farklılaşmış, bölünmüş ve başkalaşmış fikirlere Anadolu coğrafyasının 1 metre karelik bir köşesinde bile yer verilmemişken, bize ne oldu da, 2002 yılı ile birlikte başlayan bir süreçte ülkemizin dirayet kolonlarına ve birliktelik uzuvlarına emperyalizm mihraklı ve Siyonizm menşeli virüsler bulaştırılmıştır.

 

            Bize ne oldu da, AB ve ABD’nin politik dayatmalarıyla yeşeren bölücülük hareketleriyle birlikte vatanseverliğimiz, milletseverliğimiz, bayrak severliğimiz ve ruhlarımızın derinlerinde muhafaza ettiğimiz müspet değerlerimiz tartışılır hale getirilmiştir.

 

            Bize ne oldu da; özgürlük, demokratikleşme ve açılım söylemleriyle maskelenmiş meçhul emellerle1000 yıllık değerlerimiz, karşı kefelerde çapraz hale getirilerek takasa mecbur edilmiştir.

 

            Umudun, inancın, özgürlüğün, beraberliğin, barışın ve kardeşliğin adresi bu topraklarda kolektiflik karakterine sahip yüksek medeniyet değerlerimizden alacağımız kuvvetle şer ve ihanet odaklarının arzuladıkları emeller gerçek olmayacaktır. Bir feylesof ve felsefe önderinin söylediği gibi üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe memleketimizin, Büyük Anadolu Milleti kimliğimizin ve Türkiye cumhuriyetimizin üniter yapısının sarsılmasına kıyamete kadar fırsat vermeyeceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar