1. YAZARLAR

  2. Yüksel COŞKUN

  3. BU VATANIN GÜVENCESİ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
Yüksel COŞKUN

Yüksel COŞKUN

Yazarın Tüm Yazıları >

BU VATANIN GÜVENCESİ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

A+A-

Saygıdeğer Okurlar,
       Uzun zamandır, bu vatanda özgür yaşamayı borçlu olduğumuz TSK’lerine karşı, bilinçli yürütülen yıpratma çalışmaları hakkındaki düşüncelerimi, yazmanın zamanı geldi de geçti diye düşünüyorum.
       Bu cennet vatanın nimetlerinden faydalanan, samimi hiçbir Türk vatandaşı, taptaze fidanlarımızı terör denilen lanete kayıp verilmesini istemeyeceği gibi, şehit aileleri kadar üzüldüğüne de inanıyorum.
       Kayıp verdiğimiz genç şehitlerimize üzüldüğümüz kadar, bu beladan kurtulmak için gece gündüz demeden, her türlü zor şartlara rağmen canları pahasına ülkemizi korumaya çalışan TSK’lerini,
       Ve üst komutan kademelerini, kayıpların sorumlusu gibi göstermek bir o kadar da üzüntü vericidir.
       Ulusal basında aydın diye geçinip, halkın gözünde en güvenilir kurum olan TSK’lerini eleştirerek, böyle zamanlarda, birde içeriden sırtlarından vurur gibi haberler yapmak ne kadar doğrudur?
       Araştırma yapmadan, doğruluğu tespit edilmeden, böyle haberler yaparak, gerektiğinde ülkesi için omuz omuza savaşacak üst ve astlar arasına nifak tohumları atarak,
       Asılsız haberlerle halkımızın kafasında soru işareti yaratılması da ayrıca son derece yanlıştır.
       Tanrının akıl verdiği tüm insanlar gibi herkes hata yapabilir, bu yüzden TSK’leri mensuplarının robot olmadığı, hiçbir zaman da sorumsuz davranma hakları bulunmadığını sanıyorum bilmektedirler.
       Varsa, yanlış ve eksiklerin nedeni sorgulanmadan, aydın diye geçinip toplum önünde olanların bu ülkeye karşı sorumlulukları olduğunu düşünerek birleştirici olmaları gerekirken,
       Dış düşmanlarımızı ve içerideki yandaşlarını sinsice sevindirecek TSK’lerini yıpratıcı haberler yapıp, yıllardır bu ülkede özgür ve huzurlu yaşamımızı onlara borçlu olduğumuzu niye düşünmezler?
       Önemli olan, yaşanmasını ve olmasını istemediğimiz böyle zamanlarda Türk vatandaşı olarak TSK’leri ile tek vücut olmamız gerektiğini anlatacak haberler yaparak,
        Dosta düşmana karşı birlikteliğimizi göstermemiz gerekirken, böl, parçala, yönet taktiği ile yıllardır bizlere karşı senaryoları olanların iştahlarını kabarttığınızın farkında değil misiniz?
       Diğer ülkelerde, silahlı kuvvetleri ve mensupları hakkında net olmayan olumsuz yazılar basında yer almadığı ve böyle zamanlarda birlikteliklerini etkileyecek haberler yapılmadığı gibi,
       Ne yazık ki, bizim ülkemizde aslı astarı olamayan ve gerçekle ilgisi bulunmayan haberlerle TSK’leri ve üst komutan kademeleri yıpratılmaya çalışılıyor. 
       Her karesi şehit kanlarıyla sulanmış bu ülkenin toprağında sorgusuz sualsiz özgürce dolaşacaksın
       4 mevsiminin yaşandığı bu cennet vatanın havasını soluyup, tertemiz berrak suyunu içeceksin,
       3 tarafı denizlerle çevrili bu ülkede kimse tarafından rahatsız edilmeden hayatını yaşayacaksın,
       Bunları rahat ve huzur içerisinde yapılabildiğin için Allah’a şükredip o güvenceyi veren TSK’lerine minnet duygusu ile bağlanmak yerine, onları yıpratmaya çalışarak dış güçleri mutlu edeceksin.
       Bu mudur sizin özgürlük anlayışınız?
       Bu mudur sizin Allah’ın yarattığı kullarına sevginiz?
       Ve bu mudur sizin basın özgürlüğü anlayışınız diye size sormazlar mı?
       Bu özgür ve cennet vatanımızda TSK’leri sayesinde gönül rahatlığı ile geceleri sıcak yatağınızda huzurlu yatarken, ben aydınım ve toplumsal bilinç anlayışım budur diye mi yanıt vereceksiniz?
       ARTIK LÜTFEN, BİZ AYDINIZ DİYORSANIZ, GERÇEK AYDIN GİBİ HAREKET EDİN.
       Yıllardır üstümüze oyunlar oynamak için bizleri bölmeye çalışanların iştahını kabartacak, toplumu gerecek ve bu cennet ülkenin halkını birbirine düşürecek haberlerle değil,  
       Bu vatan için el ele verilmesi gerektiğini anlatacak haberlerle toplumsal bilinci yaratmak varken,    
       Atatürk’ün ölümünden sonra kendi ve yandaş çıkarları uğruna Laik Cumhuriyeti tahrip ederek kazanımlarını satanların haberlerini yaparak toplumsal bilinci yaratsanız daha doğru olmaz mı?                                                                                                             
       Ayrıca bu şekilde davrandığınızda, ulu önderimiz Mustafa Kemal’in 70.nci ölüm yıldönümünde hedeflediği yolda ülkemiz adına “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözüne uygun davranmış olmaz mısınız?
       ATAM ölüm yıldönümünde, seni minnetle, saygıyla anıyor ve çok büyük özlemle arıyoruz.
       Ruhun Şad olsun ve kurup emanet ettiğin Laik Cumhuriyetin yılmaz bekçilerinin de başı sağolsun.  
       Saygılarımla,
       ÇÖZEMEDİĞİNİZ KÜÇÜK AYRINTILARI SORUN YAPIYORSANIZ
       O SORUNUN İLK VE TEK PARÇALARI DA SİZSİNİZ
                                                                                                     dost.kosesi@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar